Intrari recente

  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Dreptatea ortodoxiei nu sta in numar, ci in sfintenia lui Hristos!

    Nu oasele sau lemnul lucreaza, dragul meu, ci persoanele care prin lucrarile sfinteniei lor au impregnat pentru vesnicie materia de duh, de Duhul Sfant. Fireste ca aceste lucruri nu pot fi percepute dintr-o privire superficiala asupra lucrurilor. Nu se invata credinta si teologia de la televizor ...

    la Stire: Sfantul Mucenic Dimitrie, Izvoratorul de Mir
    Sfantul Mare Mucenic Dimitrie este cinstit pe data de 26 octombrie. A trait in timpul domniei imparatilor Maximian si Diocletian. Din viata sa, inscrisa in Sinaxare, aflam ca a fost fiul prefectului din Tesalonic. Datorita calitatilor sale, este numit dup...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Partial

    ... de acord, in sensul in care nu ziare.com a produs stirea. Dar nu va obliga nimeni sa o promovati prima din lista, sau sa puneti poza lui Hristos rastignit. Stiti foarte bine ca asemenea subiecte, mai ales in aceasta perioada, pot rani sensibilitatea multor crestini. Puteti vedea ca in comentariu...

    la Stire: Ipoteza socanta in Saptamana Patimilor: Iisus a fost rodul unui viol
    Toata presa straina vuieste din cauza unei ipoteze stiintifice socante. Un celebru regizor de la Hollywood va publica in luna septembrie o biografie extrem de controversata a lui Iisus Hristos, in care sustine ca Mantuitorul ar fi rodul unui viol. Paul...
  • Incredibil

    Incredibil cum apar vrajelile astea ieftine - puse sub marca din ce in ce mai putin credibila (tocmai din cauza acestui tip de speculatii debile) a stiintei - tocmai in preajma Sfintelor Pasti. Din pacate acest articol arunca o umbra si asupra credibilitatii ziare.com

    la Stire: Ipoteza socanta in Saptamana Patimilor: Iisus a fost rodul unui viol
    Toata presa straina vuieste din cauza unei ipoteze stiintifice socante. Un celebru regizor de la Hollywood va publica in luna septembrie o biografie extrem de controversata a lui Iisus Hristos, in care sustine ca Mantuitorul ar fi rodul unui viol. Paul...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Ce mizerie

    E fabulos cum filme si articole care sustin ideea ca crestinismul este o manipulare sunt, ele insele manipulari ieftine. Acest pseudo-regizor nu stie nici macar o boaba de istorie a crestinismului. Chestia e ca orice idee anti-crestina este imbratisata de cei mai multi oameni din incercarea de a se...

    la Stire: Inca un mit spart: crestinismul, o religie pagana
    Cu cat incepem sa cercetam mai mult ceea ce credem ca intelegem, de unde venim, ce credem ca facem, cu atat mai mult constatam ca am fost mintiti. Am fost mintiti de fiecare institutie in parte. Ce te face sa crezi vreo clipa ca institutia religioasa e si...
  • Noul ziare.com

    Mie chiar imi place situ. Mi se pare tare ca ai in pagina de user toate comentariile tale - si reply-urile la ele. Inainte se cam duceau pe pustie

    la Stire: Melescanu ii trimite lui Basescu dosarele inapoi
    Ministrul interimar al Justitiei, Teodor Melescanu, a returnat, vineri, avizele de urmarire penala trimise, miercuri de presedintele Traian Basescu, pe motiv ca nu au fost trimise si dosarele ministrilor. In plus, Teodor Melescanu, va trimite la comisi...
  • De ce sa nu le arda

    Sa le arda mai bine

    la Stire: Drumul mapelor - subiect de disputa
    Dincolo de declaratiile legate de mostenirile regimului comunist, problema accesului la mapele profesionale ale magistratilor - deschisa de Traian Basescu odata cu furnizarea informatiilor referitoare la activitatea Noricai Nicolai - a declansat o noua di...