Intrari recente

  • Domnului "sursa"

    ...ii sugerez sa se informeze mai bine inainte de a scrie ceva. Mult, mult mai bine. Nu stiu daca Maxim a dat sau nu interviu dupa meciul cu Hamburg, da\' stiu ca meciul ala nu s-a terminat egal ci a castigat Stuttgart iar Maxim a intrat de la inceputul meciului si a fost inlocuit in a doua repriza...

    la Stire: Un roman provoaca dezbateri aprinse in Germania: Nemtii nu inteleg ce se intampla cu Maxim
    Jurnalistii germani nu inteleg situatia in care se afla romanul Alexandru Maxim. Desi este unul dintre cei mai buni jucatori de la Stuttgart, el este folosit rar de antrenorul Huub Stevens. Faptul ca este mai mult rezerva il face pe internationalul rom...
  • Ce interesant!

    Am vazut meciul si n-a fost nimic dramatic in infrangerea respectica, mai ales ca a fost condusi cu 2-0 inca din minutul 5! Presupun ca sursa (ziare.com(?!)) este platita la... click-uri... altfel nu inteleg fuga dupa un senzational inexistent!

    la Stire: Liga 1: Brasovul pierde dramatic la Medias
    FC Brasov a inregistrat o noua infrangere in acest sezon de Liga 1, pierzand dramatic meciul de la Medias, scor 2-1. Gazdele au deschisc scorul inca din minutul trei, prin Llullaku, tot el reusind "dubla" doua minute mai tarziu. Dupa alte doua minut...
  • Ciudat

    ... dar tocmai faptul ca sari in sus si afirmi ca partidul tau n-are nicio legatura cu acest demers ma face sa cred ca nu este asa... mai ales ca nu te-a intrebat nimeni ...

    la Stire: Legea gratierii, din nou in Parlament: Reactia PSD
    Purtatorul de cuvant al PSD, Gabriela Firea, a declarat miercuri ca partidul sau nu are nicio legatura cu noul demers al deputatului Gheorghe Paun, care a spus ca va readuce in Parlament alt proiect al legii amnistiei si gratierii colective. "Urmare a ...
    Arata cele 2 raspunsuri la acest comentariu
  • Sunt curios...

    ...cum a fost stabilit prejudiciul??!? Doar d.p.d.v. fiscal?? Da\' cum a fost stabilit? Calculat la valoarea de piata a produselor?? Care este pretul unei conserve (expirate dealfel sau oricum contaminata) refolosite de la gunoi?? Care este pretul unui pachet de tutun "tras" si aruncat deja la gunoi...

    la Stire: Atentie ce cumparati: Luau tutun si mancare stricata din gunoi si le vindeau pe piata
    Mai multe persoane din judetul Calarasi sunt cercetate pentru evaziune fiscala, fiind suspectate ca vindeau tigari fabricate ilegal din tutun recuperat de la groapa de gunoi din Chiajna, politistii ridicand in urma perchezitiilor trei tone de tutun si nou...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Treziti-va!

    Nu va mai luati dupa diversi "ziaristi" aserviti Moscovei, Romania nu are si nu va avea multa vreme probleme cu gazele naturale!! Nu suntem in aceeasi situatie cu multe tari din Europa, mai mult de 75 % din consumul nostru vine din extractia proprie!!!!

    la Stire: Romania, printre cele mai afectate tari daca Rusia inchide robinetul de gaze - Comisia Europeana
    Daca Rusia va intrerupe alimentarea cu gaze timp de sase luni, cele mai afectate tari ar fi Bulgaria, Romania, Finlanda si tarile baltice, a aratat testul de stres desfasurat de Comisia Europeana. In cazul in care scenariul va fi pus in practica de Mos...
  • Si mai avem O SANSA!

    Putem fructifica ceea ce s-a intamplat ieri prin alegerea unui alt presedinte. Un (viitor) presedinte integru, care a inceput reformele din justitie si le-a sustinut si in Europa si care, cred eu, va continua si sustine lupta inceputa de justitie impotriva acestui sistem profund corupt. Nu, nu este...

    la Stire: Puscariasul Voiculescu - pilonul sistemului securisto-mafiot
    Sentinta din dosarul ICA nu este doar despre Dan Voiculescu si ceilalti 11 condamnati. Sigur, raspunderea penala este individuala si numai infractorii merg efectiv la inchisoare. Dar Dan Voiculescu nu este doar o persoana fizica supusa rigorilor legii....
    Arata cele 3 raspunsuri la acest comentariu
  • Superb!!

    Acum se calca pe picioare toti coruptii si isi frang mainile.... oare cand vine randul lor?

    la Stire: Dan Voiculescu a fost condamnat la 10 ani de inchisoare - decizie definitiva
    Dan Voiculescu a fost condamnat la 10 ani de inchisoare in dosarul privatizarii frauduloase a Institutului de Cercetari Alimentare (ICA). Sentinta a fost data vineri dupa-amiaza si este definitiva si executorie. De asemenea, fostul sef al Agentiei D...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • @un oarecare

    Unde vezi manipulare in articolul de mai sus? Pentru ca prezinta unele stari de fapt inseamna ca nu spune adevarul? Este in arest la domiciliu Angela Nicolae? A fost dat afara din serviciu Dumitru Gheorghiu? Denigreaza in mod constant alde antenele institutia DNA? Raspuns: da, la toate trei. Mai dep...

    la Stire: Ultima carte a lui Felix
    Astazi urmeaza sa aflam verdictul final in dosarul ICA. In prima instanta, pedepsele au fost grele. Dan Voiculescu a primit 5 ani. Deci premisele nu sunt chiar optimiste pentru inculpati. Intre ultimul termen si pronuntare, Antena 3 a declansat un atac...
  • Serios?

    Cine spune asta, Russia today? Oameni buni, nu mai credeti ce scriu aia acolo! Conform tot lor (articol de acum cateva zile) armata romana impreuna cu cea din Rep. Moldova ar fi trebuit sa atace Ucraina! Chiar nu intelegeti ca presa lor manip.uleaza tot ce se poate!?!

    la Stire: Russia Today: Sute de militari ucraineni au fugit in Rusia si au cerut azil
    Mai mult de 400 de trupe ucrainene au trecut granita in Rusia, dupa ce au cerut refugiu in aceasta tara, acesta fiind cel mai mare caz de dezertare al unor militari din armata Ucrainei in Rusia, arata presa rusa. Cazul nu este primul de acest fel in ca...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Serios?

    Si daca tot e "insarcinata cu Alex Velea", cand il va naste??

    la Stire: Antonia a aruncat bomba: E insarcinata cu Alex Velea
    Antonia a anuntat, vineri dimineata, pe o retea de socializare ca este insarcinata si ca traieste momente unice alaturi de partenerul sau de viata, care cel mai probabil este Alex Velea. "Traiesc o perioada frumoasa in viata mea pe care imi doresc sa o...