Intrari recente

  • "Pricepere"

    Romanii si politica, apa si ulei. Daca romanii ar avea in mana politica lumii ar fi vai si amar. Apropo\' cei care sunt inversunati impotriva "colonialistilor", acestia sunt de o mie de ori mai dezirabili decat lumea a treia slinoasa cu gunoaiele si analfabetismul lor. Noi ca tara, avem complexul...

    la Stire: Gorbaciov avertizeaza: S-ar putea sa nu supravietuim acestor zile
    Fostul lider sovietic Mihail Gorbaciov a facut un apel catre Statele Unite ale Americii si Rusia sa actioneze imediat in sensul imbunatatirii relatiilor dintre cele doua tari, avertizand ca tensiunile actuale sunt foarte periculoase. Ultimul lider al U...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Hotul striga "hotu"!

    Aveti dreptate, NATO este la poarta rusiei asta ar trebui sa dea de gandit nu? Nato a promis ca nu se extinde dar nu s-a tinut de promisiune. Rusii nu se extind, uniunea europeana este interesata de extindere. Istoric, Rusia este mare, alte tari sunt mici. Problema este ca domni ca Soros si alti ...

    la Stire: Rusia a ramas la fel de hulpava de pamant strain Interviu
    Odata finalizat procesul electoral din Romania, intreaga suflare unionista isi indreapta privirea catre scrutinul din cel de al doilea stat romanesc, Republica Moldova. Intr-un interviu acordat Ziare.com, deputatul liberal Valeriu Munteanu vorbeste des...
  • mai bine mama

    Romania are nevoie de mame nu de modele natalitatea scazuta pe care o avem.

    la Stire: A treia cea mai frumoasa femeie din lume: Cu inima nu am plecat din Romania Interviu
    Cristina Maria Saracut este un model roman de doar 22 de ani. Dupa ani de munca si calatorii prin intreaga lume a reusit sa fie numita a treia cea mai frumoasa femeie din lume de catre Model Lifestyle Magazine. Despre aceasta experienta, dar si despre ...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Cristalizarea mentalitatilor

    Nu este adevarat. Acum 500 de ani nu exista multiculturalismul, evident ca a trebuit sa treaca mult timp pana s-au cristalizat mentalitatile si a trecut granitele. Universalizarea drepturilor este si datorita religiei crestine.

    la Stire: Ministru britanic: Orasele noastre sunt sufocate de imigranti
    Michael Fallon, ministrul britanic al Apararii, sustine ca orasele din Marea Britanie sunt sufocate de imigranti si ca e nevoie de o reducere a numarului de lucratori straini. "Orasele din anumite regiuni din Marea Britanie, pe coasta de est, se simt c...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Toleranta abuzata

    As dori sa va vad cat de tolerant ati fi daca si Romania ar fi invadata de imigranti de joasa speta, criminali si scursuri ale societatii.

    la Stire: Ministru britanic: Orasele noastre sunt sufocate de imigranti
    Michael Fallon, ministrul britanic al Apararii, sustine ca orasele din Marea Britanie sunt sufocate de imigranti si ca e nevoie de o reducere a numarului de lucratori straini. "Orasele din anumite regiuni din Marea Britanie, pe coasta de est, se simt c...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Istoria

    Limba engleza nu a trebuit sa fie impusa, s-a autoimpus pentru ca avea in spate un guvern puternic si inteligent. Chiar si acum, Chinezii invata engleza pentru ca stiu ca au avantaje daca o invata. Nimic impus. Fara a avea cunostinte temeinice legate de colonizare, nu e cazul sa începem invinovatir...

    la Stire: Ministru britanic: Orasele noastre sunt sufocate de imigranti
    Michael Fallon, ministrul britanic al Apararii, sustine ca orasele din Marea Britanie sunt sufocate de imigranti si ca e nevoie de o reducere a numarului de lucratori straini. "Orasele din anumite regiuni din Marea Britanie, pe coasta de est, se simt c...
    Arata cele 2 raspunsuri la acest comentariu
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Sufocatia

    Au luat dar au si dat mult. Peste tot unde s-au dus, au construit drumuri, spitale si scoli. Unde este educatie, se poate construi prosperitate. Retorica gen "colonistii care au sufocat", sunt de stanga care nu stie altceva decat învinuirea. Apropo\' multe tari din lumea a treia, nu au inventat roa...

    la Stire: Ministru britanic: Orasele noastre sunt sufocate de imigranti
    Michael Fallon, ministrul britanic al Apararii, sustine ca orasele din Marea Britanie sunt sufocate de imigranti si ca e nevoie de o reducere a numarului de lucratori straini. "Orasele din anumite regiuni din Marea Britanie, pe coasta de est, se simt c...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Ajutoare sociale

    Am citit pe bloguri comentariile unor muncitori din Europa centrala. Ei muncesc dar in zone cum este Totenham, e plin ci Africani care nu se avanta la munca dar asteapta ajutoare sociale. Trebuie discernut cine lucreaza si cine nu. Wefare-ul este abuzat de indivizi fara educatie si nici interes pen...

    la Stire: Ministru britanic: Orasele noastre sunt sufocate de imigranti
    Michael Fallon, ministrul britanic al Apararii, sustine ca orasele din Marea Britanie sunt sufocate de imigranti si ca e nevoie de o reducere a numarului de lucratori straini. "Orasele din anumite regiuni din Marea Britanie, pe coasta de est, se simt c...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Fals

    Sunt imigranti si imigranti. Sunt magrebieni din Africa si imigranti din Estul Europei. Articolul din pacate nu a facut diferenta. Oare la cine s-a referit cancelarul Merkel atunci când a spus ca nu actioneaza impotriva liberei circulatii in zona UE? La imigrantii din Romania si Bulgaria s-au magreb...

    la Stire: Ministru britanic: Orasele noastre sunt sufocate de imigranti
    Michael Fallon, ministrul britanic al Apararii, sustine ca orasele din Marea Britanie sunt sufocate de imigranti si ca e nevoie de o reducere a numarului de lucratori straini. "Orasele din anumite regiuni din Marea Britanie, pe coasta de est, se simt c...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Comment

    Englezii au cheltuit sume uriase pentru a mentine coloniile. Au construit infrastructura pt tarile colonizate care nu aveau mai nimic decat mizerie si saracie. Imi pot inchipui cata educatie avea ghidul.

    la Stire: Ministru britanic: Orasele noastre sunt sufocate de imigranti
    Michael Fallon, ministrul britanic al Apararii, sustine ca orasele din Marea Britanie sunt sufocate de imigranti si ca e nevoie de o reducere a numarului de lucratori straini. "Orasele din anumite regiuni din Marea Britanie, pe coasta de est, se simt c...