Tismaneanu?

  • Cine este Tismaneanu? Ce carte a scris, ca nu am auzit de el. Ce initiative oare a avut si care sunt rezultatele concrete dar, bune in viata romanilor? Pentru cine e reper? Dupa cum se stie unii lucreaza toata viata ca membri in echipa si nu-si asuma conducerea unei echipe macar de 3-4 persoane fiindca, implica responsabilitati dar, la dat din gura ca tatele sunt tari pentru cine se raporteaza la sistemul lor de masurare a valorilor. Sa fii prim ministru este o asumare de mare responsabilitate, nu e o bagatela. Sa-i dea Dumnezeu putere lui Ponta, sa nu se lase ispitit de basisti si sa nu se coboare la nivelul lor de gasca hazoasa ca de barbugii.Unii uita ca base aproape, ii facea in necaz lui Ponta ca inainte de a se schimba procurorul executant a fost trimis dosarul la chiovesi. Ca si cum: na ! ti-am facut-o! Daca, are zile sa traiasca, are timp sa si plateasca pentru toate strambatatile, cel care abuzeaza de putere. Trebuie ca presedintele tarii sa nu fi avut carnet de pcr-ist si numai asa se vor schimba lucrurile. Odata, un director din ministerul condus candva de base, la fel sugera salariatilor pe cine sa voteze, cand isi alegeau reprezentantii sa-i reprezinte la negocierea contractului colectiv de munca, si multimea se conforma si uitea asa ii reprezentau unul cu cazier judiciar gras care nici in urma procesului de reabilitare nu a vut parte de ridicarea cazierului. Mi-e greata! Cui i-a curs prin vene comunism nu se dezice nici in mormant.Sper sa aiba romanii parte un presedinte fara carnet de pcr-st! Numai asa se pierde orice urma de stalinism.

    la Stire: Tismaneanu: Ponta nu stie ce a fost stalinismul. E un diletant cu tupeu
    Vladimir Tismaneanu il critica dur pe Victor Ponta, care a asemanat zilele trecute dosarul Dragnea cu procesele staliniste, spunand despre premier ca "este disperat si nu o mai ascunde". "Victor Ponta nu stie ce-a fost stalinismul. Sa compari punerea s...
0 comentarii