Macovei, D-na!

  • Mare monument de minciuna profesionista. In vazul intregii lumi ai spus ca la referendum a fost lovitura de stat si ai repetat aceasta sintagma ori decate ori ti-a venit pe scufie. Spui de dictatura? Voi ati instaurat dictatura si ati condus tara si inca mai faceti pe ultima suta de metri acest lucru prin tentaculele pe care le mai aveti. Ascultati pe toata lumea, inchideti ceetateni fara sa fie bine motivate sentintele,etc. Faceti mai rau ca ceausescu. Ai spus "Toata lumea vrea coalizarea Dreptei. Unii vor inainte de alegerile europarlamentare, altii vor dupa. Vom vedea, important este sa o facem! Ca e alianta, ori ca se face un mare partid, sa gasim aceasta solutie, ca nu toata lumea poate sa fie sefa si nu toata lumea trebuie sa fie sefa. Daca chiar vrei sa lucrezi pentru tara ta si s-o servesti, atunci faci aceasta coalitie chiar daca nu esti sef", a conchis Macovei. " Toata lumea vrea politicieni care sa nu mai aibe apucaturi comuniste . Lumea nu te vrea pe tine si pe cei cu care vrei sa faci gasca politica. Ne-ai facut de ras in parlamentul european. Lasa-te de politica daca, nu vrei sa deschizi ochii spre democratie! Cu stilul vostru dictatorial, orbiti de putere, nu va mai suporta lumea.

    la Stire: Macovei: Trebuie sa trecem peste framantari si orgolii si sa ne coalizam
    Monica Macovei considera ca dreapta ar trebui sa formeze o coalitie pentru a asigura echilibrul necesar unei democratii veritabile. "Categoric trebuie sa ne coalizam si sa lasam orice orgolii deoparte, ca unica sansa pentru evitarea dictaturii. Noi, to...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
0 comentarii