IED, nu mai face valuri,

  • fiindca esti prea putin documentata. Se vede ca nu ai habar de ce inseamna o licitatie. Citeste legislatia privind licitatiile si apoi vorbeste. In primul rand cred ca "pute" undeva in trecut cand cineva a condus ministerul transporturilor si s-ar putea sa fie "magarii" in actele de gestiune privind imobilizarile corporale si necorporale si de aceea se face presing de la cotroceni ca face dosare penale unora si uite asa ii intimideaza si dau inapoi. Cred ca se urmareste numirea unui personaj duplicitar la transporturi care sa nu scoata la iveala acele magarii. Parca erau niste directori, de pe vreamea cand base conduce acest minister,inculpati in contracte cu fibra optica, cam asa ceva. Sapa tu IED cu rabdare si afla ce e pe acolo. Acum te-ai cam repezit ca surdu\'-n toba. Asta va doriti voi basistii sa-si dea demisia Ponta. Pentru ce? Daca , cineva din guvern a gresit, primul ministru este cel care va lua masura administrativa si nu cotroceniul. Dar daca pleaca primul ministru, cel care a gresit va fi monitorizat de catre cine? Si inca ceva, fiind ziarista, incearca sa afli daca nu cumva bancile au primit ordin sa nu crediteze gfr-ul ca sa esueze privatizarea. Doar nu esti asa naiva sa crezi ca o firma fie ea si gfr sta cu asa multi bani in cont.

    la Stire: CFR Marfa - cine plateste esecul urias?
    Epopeea CFR Marfa s-a incheiat previzibil cu un esec de proportii, din care nimeni in afara de statul roman, adica de fiecare dintre noi, nu are nimic de pierdut. Bag mana in foc ca Victor Ponta nu va demisiona, ca Gruia Stoica isi va primi avansul ina...
0 comentarii