Intrari recente

  • Minunata povestei

    Insa cam greu de crezut... Nu altruismul, ci faptul ca un cersetor din Londra, sa primeasca Euro, moneda straina acolo, ei utilizand libra sterlina... E ca si cum un cersetor din cluj, dadea ultimii 50 de yeny primiti unui student... Si dupa aceea au reusit sa mai adune 4000 de euro intr-o tara un...

    la Stire: Gest de aur facut de un om al strazii pentru o tanara disperata
    O frumoasa poveste despre viata si altruism s-a intamplat cu un tanar om al strazii din Marea Britanie. In timp ce se indrepta spre casa o studenta de 22 de ani pe nume Dominique Harrison-Bentzen si-a dat seama ca si-a pierdut cardul de credit. Fara...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Dr...

    Cred cai mult ii durea daca le furau stickerele de pe motoare decat de "pedeapsa strasnica" de a calatori intr-o tara rasista, plina de drogati lunatici si psihopati ce omoara de placer...

    la Stire: Cum ii pedepsesc americanii pe motociclistii lui Putin
    Statele Unite au aplicat sanctiuni grupului de motociclisti rusi cunoscuti sub numele de "Lupii noptii", despre care presupun ca "au luat parte la lupte armate in Ucraina". Aceste sanctiuni vor impiedica membrii grupului - al carui lider are o relatie ...
  • Rusii au ceva ce europenii nu au

    Pe langa aiurelile scrise la comanda de dl. Pitigoi, numai autistii si infiltratii din presa mai sustin ca rusii au creat haosul din Ucraina... Rusii au un lider ce bine sau mai putin bine, le apara interesele nationale, pe cand "europenii" nu au nici macar un lider ca exemplu demn de urmat. Sunt n...

    la Stire: Paradoxul lui Putin: Popularitatea interna se mentine, succesele se prabusesc
    Privim cu oarecare mirare cum continua agresiunea lui Putin asupra Ucrainei, odata cu sanctiunile Occidentului asupra Rusiei. Economia este grav amenintata, dar popularitatea interna a presedineleui se mentine inca la cote ridicate. Asta inseamna ca si...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Sunt cam speriati yankeii

    Ca tot mai multe tari din regiune prefera afacerile cu Rusia, China si altii decat ei. De asemenea e doar o chestie de imagine, fiindca nu renunta nici la embargoul economic, nici la interdictia de a calatoria in Cuba (sic! Democratie si libertate) a cetatenilor sua... E doar galagie sa atraga sim...

    la Stire: Obama saluta reluarea relatiilor cu Havana: Nu ne ajuta sa impingem Cuba catre colaps
    Presedintele american Barack Obama a vorbit, miercuri, despre reluarea relatiilor diplomatice cu Cuba, dupa mai mult de jumatate de secol. "Nu cred ca putem sa continuam sa facem acelasi lucru de mai mult de cinci decenii si sa ne asteptam la un rezult...
  • Mare pierdere

    Rusii vor exploata singuri si nu vor imparti profitul cu .fraierii. ce urmeaza orbeste ordinele washingtonului... Pare corect faptul ca americanii distrug UE prin fortarea ei sa se hartuiasca cu rusii pentru ceva ce nu-i al lor, insa politicienii lacomi, orbi si pros.ti, stiu ca banul e ban si mand...

    la Stire: UE va intari sanctiunile impotriva Crimeii
    Uniunea Europeana isi va extinde interdictia privind investitiile in Crimeea, pentru a lovi in explorarile de gaze si petrol intreprinse de Rusia in Marea Neagra, au anuntat oficialii europeni miercuri. La summitul de joi si miercuri din Bruxelles, lid...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    @hc-ct

    Total de acord cu tine, insa fanii ziare.com sunt prea blonzi sa inteleaga asta... Pe ei ii preocupa mai mult sa moara rusii de foame decat ca romanii mor deja de foame si de aceea spala farfurii la Lonra ori ingrijesc batrani in Italia, dupa ce termina o facultate in Romania.

    la Stire: Doua mari companii, la un pas de fuziune - Romania, victima colaterala
    Comisia Europeana a aprobat fuziunea dintre producatorii de ciment Holcim si Lafarge, care urmeaza sa se incheie in prima jumatate a anului viitor si care presupune si vanzarea unor active detinute de cele doua companii, Lafarge urmand sa renunte la opera...
  • Se pare ca a scazut numarul romanilor ce solicita viza si

    Cu asta, si ratele de respingere, o gramada de romani prefera Mauritius si Dubai, in locul lui micky mouse... Plus ca la intrarea in sua esti considerat din start infractor si primesti tratament ca atare... Fara sa conteze cu ce pasaport intri... Tara lui Peste...

    la Stire: Romanii, mai aproape de a calatori in SUA fara vize
    Rata de refuz a solicitarilor de viza pentru Statele Unite ale Americii de catre cetatenii romani a scazut pentru prima oara sub 10 la suta. Ministerul Afacerilor Externe transmite, prin intermediul unui comunicat de presa, ca saluta anuntul autoritati...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Nu exista! Sigur!

    Lipsa de fair play in acest mos e doar o slabiciune de caracter al jucatorilor ce au facut acel gest. Insa a fost perfect valabil golul, chiar daca noi il vedem imoral... Pana una alta, Craciunescu a cam abuzat el in anii sai de arbitraj, si el fluiera cam cum i se spunea, asa ca nu vad dreptul sau...

    la Stire: Rasturnare de situatie in cazul golului marcat de CFR Cluj - ce spune Ion Craciunescu
    Fostul mare arbitru international Ion Craciunescu sustine ca golul marcat de CFR Cluj in meciul cu CS Mioveni, din sferturile de finala ale Cupei Romaniei, este neregulamentar si trebuia anulat de centralul intalnirii. "Suta la suta arbitrul este vinov...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Cu tot respectul pentru gest,

    cred ca si in Romania se puteau cheltui acei bani, pentru aceeasi cauza... Se pare insa ca populismul mai nou se face nu beneficiind propriul popor, ci pe cei care ii prezentam mai saraci decat noi si ne bucuram scarbos si sadic ca lor le merge mai rau... Hai sa-i ajutam...

    la Stire: Guvernul roman aloca inca cinci milioane euro pentru gradinitele din R. Moldova
    Guvernul roman va aloca inca cinci milioane de euro pentru continuarea programului de construire si reabilitare a gradinitelor din Republica Moldova, a anuntat, miercuri, premierul Victor Ponta, amintind ca Romania a mai alocat anterior, tot in acest scop...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Teritoriul nato?

    Nato e o tara? Are teritoriu? Ai grija ce fumezi...

    la Stire: La un pas de tragedie: Un avion al NATO si unul al Rusiei, gata sa se ciocneasca (Video)
    Doua avioane militare, unul apartinand Rusiei si altul al NATO, au fost la un pas sa se ciocneasca in aer, deasupra Norvegiei. O aeronava F-16 a Armatei norvegiene si un MIG-31 rusesc au trecut unul pe langa celalat, la o distanta de doar 18 metri, dup...
    Arata cele 2 raspunsuri la acest comentariu