In ce hal a ajuns Romania...

  • Toti neica nimeni isi dau cu parerea, toti strainii dau ordine ce sa faca "politicienii" nostri... Sunt "chemati la consultatii", eu cred ca la primit noile ordine, la ambasada sua... Cand ceva apare si nu se inteleg, incep prin a se injura si invinovati unii pe altii, dupa care fug fiecare la stapani si se plang... avem exemple de "mari oameni politici" romani ce plang prin ambasade straine sau in parlamentul european si improsca Romania cu noroi... Insa azi si-au pus haine curate, si ne cer votul sa fie demni presedinte a unei tari pe care nu o iubesc, a unor oameni pe care ii urasc, sau cel putin asta e rezultatul vizibil al actiunilor lor... De asta nu votez! PS: oricum Romania are de ieri presedinte nou, pe Juncker, asta ce va fi la Bucuresti e important doar pentru familia si anturajul sau... Romania a lasat sa existe ca tara libera, demna si independenta de cand legile noastre vin facute din Bruxelles, tot de acolo ni se spune ce poate si ce nu are voie sa cultive taranul roman, cui are voie si cui nu are voie sa vanda ceea ce produce taranul roman, si mai rau, sa accepte tacut ca marfa sau produsul sau sa se strice si cel venit din tarile puternice ale Uniunii Escrocilor la preturi mult mai mici, sa se vanda in toate magazinele si pietele. Asa incurajeaza "marea clasa politica" munca in Romania!

    la Stire: Expert american, in Pravda: Unde a luat-o la vale Romania lui Victor Ponta?
    Romania premierului Victor Ponta a luat-o la vale si coruptia a capatat proportii ingrijoratoare, in pofida promisiunilor acestuia, sustine un expert american. Expertul Patrick Basham, director al Institutului Democratiei (www.democracyinstitute.org), ...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
0 comentarii