Vezi comentariul la care s-a raspuns

Ca sa fie "alegeri libere recente in Ucraina",

  • A trebuit mai intai sa fie un puci armat a adevaratilor banditi, ce a adus ca rezultat nerecunoasterea legitimtatii pucistilor in anumite regiuni ale tarii, care au inceput sa fie bombardate de niste animale avand aceeasi legitimitate ca Iliescu in \'89 la Bucuresti sa ordone el in numele... Asa ca nu uita, ca sa poata "alege liber", mana de criminali ucrainieni ce acum au tara in brate, au fost ajutati sa inlature cu forta un presedinte legitim si liber ales, au semnat documente de insclavire a tarii (vezi documentele cu conditiile FMI pentru imprumuturi), si au dat tot ce puteau da din Ucraina, in numele privatizarii, pe arme cu care sa poata ucide contestatarii care pana la urma au decis sa se separe de Ucraina. Acum, sa te scutesc de incingerea creierului: cei din Donetk si Lugansk au facut un referendum sa se separe de tara (nerecunoscut de nimeni) insa exact la fel de "constitutional" cum a fost declaratia de independenta unilaterala a Ucrainei de URSS... Asta a fost legal nu? Bineinteles, era interesul vestului... Si, ca sa nu mai tot incingi aluna ce iti tine de creier, nu ajuta sa incerci rusificarea numelor celor ce comenteaza si nu esti de acord cu ce spun ei... Chestia asta o fac copiii de gradinita. Ei pun porecle celor pe care nu-i pot domina emotional... Agent Stan

    la Stire: Un camion rus s-a rasturnat la Donetk: "ajutoarele umanitare" erau munitie de razboi
    Un camion care transporta "ajutoare umanitare" din Rusia s-a rasturnat, duminica, in Donetk. Potrivit unui jurnalist local, Oleksi Matuka, camionul transporta, de fapt, munitie de razboi, scrie zik.ua. Rusii refuza perchezitionarea camioanelor din c...
0 comentarii