Intrari recente

  • Rectificare

    Titlul corect al articolului ar fi trebuit sa fie "Politistul dun Ferguson ar impusca din nou o persoana care nu se supune somatiilor" si nu "Politistul ucigas ar impusca din nou adolescentul de culoare". Nu are importanta varsta sau culoarea pielii, ci faptul ca nu s-a supus somatiilor politistului...

    la Stire: Revolte in America: Politistul ucigas ar impusca din nou adolescentul de culoare
    Politistul Darren Wilson, din orasul Ferguson, Missouri, aflat in centrul unui val de revolte, a insistat, marti, ca nu a avut de ales cand l-a impuscat pe adolescentul de culoare Michael Brown, care a murit. Daca ar fi nevoit, a spus Wilson, ar face-o di...
    Arata cele 2 raspunsuri la acest comentariu
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Foarte corect

    Daca cineva se gandeste sa infrunte un politist (sa-l agreseze verbal, sa-l agreseze fizic, sa incerce sa-i ia arma) stie la ce sa se astepte. Politistul nu a facut decat sa aplice legea, restul sunt vorbe. Iar ca intamplarea este folosita ca pretext pentru oarece miscari sociale, este alta discutie...

    la Stire: Revolte in America: Politistul ucigas ar impusca din nou adolescentul de culoare
    Politistul Darren Wilson, din orasul Ferguson, Missouri, aflat in centrul unui val de revolte, a insistat, marti, ca nu a avut de ales cand l-a impuscat pe adolescentul de culoare Michael Brown, care a murit. Daca ar fi nevoit, a spus Wilson, ar face-o di...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Tupeu de borfas

    Vai, domnul multimilionar in euro s-a suparat si ameninta ca isi retrage echipa... ok, sa isi faca el un campionat separat daca nu ii convine. Daca FRF nu lua masuri aspre intram in atentia UEFA si FIFA din cauza declaratiilor rasiste la adresa arbitrului de nationalitate maghiara. La ultimul campio...

    la Stire: O echipa de top isi anunta retragerea din Liga 1
    Liga 1 e lovita de un scandal de proportii, care poate duce chiar la retragerea unei echipe de top. FRF si LPF au noi conducatori, dar scandalurile continua. Cel mai bogat roman, Ion Niculae, ameninta ca formatia sa, Astra Giurgiu, se va retrage din ca...
  • Politica damboviteana

    Afirma Ponta: "nu vreau sa ma acuze nimeni sau sa-mi spuna ca e un defect faptul ca sunt roman sau ortodox in tara mea". Poate ma lamureste cineva - cine, cand si unde i-a reprosat lui Ponta ceva in legatura cu nationalitatea (de roman) si religia sa (ca este ortodox)?

    la Stire: Lupta pentru Cotroceni, faza pe ortodoxie: Conteaza religia viitorului presedinte? Sondaj Ziare.com
    Cursa pentru Cotroceni se inteteste si, pe masura ce se clarifica lista candidatilor, incep sa se evidentieze caracteristicile acestora. Cum ar fi, de exemplu, ca unii dintre ei nu sunt de religie ortodoxa. Cel care a tinut sa sublineze importanta conf...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Corect!

    Echipa asta din Craiova are istorie de un an si nu are palmares, nu are decat pile la primarie si, implicit, la partidul de guvernamant. O echipa aflata in acest esalon doar bagata pe usa din dos, impotriva regulamentului. Peste 10 luni se va duce acolo unde ii este locul, in liga a IV-a. Plus ca...

    la Stire: Oltenii fac scandal dupa infrangerea cu Steaua: Asa ne-au furat si acum 3 ani!
    Oltenii nu au digerat prea bine infrangerea suferita in fata Stelei, in etapa a doua a Ligii 1. Presedintele de imagine al CS U Craiova, Gheorghe Craioveanu, este de parere ca echipa sa a avut un gol valabil in prima repriza, atunci cand Paul Parvulesc...