Intrari recente

  • eu folosesc creme cu arbore de ceai

    Am avut si eu probleme mai grave cu acneea. Dupa multi ani de zile de incercat multe produse, am descoperit la recomandarea unui cunostinte creme pe baza de ulei 100% pur din arbore de ceai-tea tree oil de la Thursday Plantation. Efectele au fost foarte bune, m-au ajutat sa scap de acnee si puncte n...

    la Stire: Cele mai comune 4 probleme legate de acnee si cum sa le rezolvi
    Oricat ai incerca sa te pregatesti, sa tratezi sau sa iti protejezi tenul de praf sau transpiratie, acneea apare adesea in mod inevitabil. Yahoo Shine l-a intrebat pe doctorul Eric Schweiger, dermatolog, cum pot fi tratate cele mai comune 4 probleme le...
  • contra arsurilor solare va recomand crema antiseptica cu tea tree

    Eu m-am ars la soare anul trecut foarte foarte rau si atunci am folosit o crema antiseptica cu ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation care m-a ajutat pielea sa calmeze si sa se vindece. De atunci o folosesc mereu dupa plaja si mereu o am in casa pentru orice problem...

    la Stire: Remedii naturale contra arsurilor solare
    Pentru efectele sale binefacatoare asupra vietii si sanatatii omului, soarele a fost divinizat din cele mai vechi timpuri. Razele soarelui distrug microbii, combat reumatismul si rahitismul, boala care se manifesta mai ales la copii, prin deformarea oasel...
  • recomand crema cu arbore de ceai pentru arsuri solare, taieturi

    Eu pentru arsuri solare, taieturi si zgarieturi folosesc de foarte mult timp o crema antiseptica cu ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation. Sunt tare multumita de ea. Mai ales dupa plaja ma dau mereu cu ea sa ma ajute sa imi calmeze pielea si sa o refaca.

    la Stire: Remedii de casa pentru probleme de vara
    Atunci cand temperatura creste afara, este posibil sa apara diverse neplaceri de sezon. Pentru a le trata afla cateva remedii necostisitoare si destul de la indemana, pe care le-a evidentiat rd.com. Acestea nu trebuiesc insa folosite in cazul in car...
  • dupa plaga eu am folosit o crema antiseptica cu arbore de ceai

    Eu asa am facut, am vazut ca pielea e rosie dar nu ma ustura, insemna ca inca pot sa stau la soare. Dupa cateva ore plangeam de durere. Am facut un dus rece, dar dupa dus iar ma ardea. Mi-am adus aminte ca am adus cu mine o crema antiseptica cu ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Th...

    la Stire: 5 solutii rapide pentru calmarea arsurilor solare
    Acum ca vara este in toi, este timpul sa te gandesti la problema sezonului: arsurile solare. Chiar daca folosesti protectie solara in fiecare zi, s-ar putea sa ai surpriza sa ti se inroseasca pielea sau sa faci basici. Foarte important in cazul arsuril...
  • am avut si eu probleme arsurile solare dar m-am vindecat

    Cu 2 saptamani in urma am ajuns si eu la mare si am avut parte de arsuri solare ingrozitoare de dureroase. Dupa mai multe dusuri reci si plansate o prietena cu care am venit la mare mi-a dat o crema antiseptica cu ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) Thursday Plantation. Crema m-a ajutat s...

    la Stire: Trateaza rapid si natural arsurile solare
    Temperaturile de plaja bat la usa, iar soarele puternic si expunerile masive pot insemna insolatii, bronz inegal, usturimi de piele si chiar dureri foarte mari. Pentru toate acestea exista cateva remedii naturale pe care le poti incerca. Iti sunt la indem...
  • Probleme cu puncte negre si cosurile...recomand Tea Tree OIL

    Tenul meu are tendinta acneica, si mereu am avut probleme din cauza excesului de sebum si pentru ca nu gaseam produse de curatare eficiente. De cateva luni, la recomandarea unei cunostinte, am inceput sa folosesc lotiune tonica cu arbore de ceai(tea tree oil) si hamamelis, fara alcool de la Thursda...

    la Stire: Remedii pentru cele mai intalnite probleme ale pielii
    Spre deosebire de alte organe ale corpului, pielea este expusa si poti vedea foarte usor cand se imbolnaveste sau ceva o irita. Important este sa iti dai seama ce ii face rau pentru a stii ce masuri trebuie sa iei. Femeie fiind, cu siguranta te-ai conf...
  • Uleiul din Arbore de Ceai-Tea Tree Oil face minuni, il Recomand

    Eu am auzit de uleiul 100% pur de arbore de ceai (tea tree oil) de la Thursday Plantation de la un coleg. Mi-a recomand sa il caut ca sigur o sa raman uimita cat de efficient poate sa fie. Deci chiar asa a fost, e incredibil de bun uleiul, foarte concentrate si puternic, si are un miros care imi pla...

    la Stire: Remedii naturale pentru cele mai comune 10 probleme de sanatate
    Criza economica are un impact major si asupra pretului medicamentelor, asa ca urmatoarea data cand ai o durere sau o problema usoara de sanatate nu fugi repede la farmacie. Incearca mai intai aceste remedii naturale, la indemana oricui. Vei economisi c...
  • Cel mai eficient tratament pentru tenul Gras

    In timpul verii, caldura si praful e foarte periculos pentru tenul gras. Eu am tenul gras si mereu am avut probleme din cauza excesului de sebum, imi apareau cosuri si puncte negre. Dupa mai multe produse, fara rezultate am mers la doctor pentru un tratament bun. Medicul mi-a dat pentru tenul meu ...

    la Stire: Masti faciale de fructe pentru toate tipurile de ten
    Mastile faciale curata in profunzime tenul si sunt nelipsite din trusa cosmetica a unei femei. Dar de ce sa alegi produse scumpe si uneori ineficiente cand iti poti prepara acasa propria masca faciala din fructele si legumele proaspete din gradina. Fru...
  • Tratament pentru Tenul Gras

    E greu sa ai grija de tenul gras, mai ales din cauza excesului de sebum care duce la aparitia cosurilor si punctelor negre. Dupa ce m-am saturat sa incerc toate produse posibile pentru o curatare corecta a tenului, am hotarat sa merg la un doctor dermatolog. Doctorul mi-a recomandat pentru tenul g...

    la Stire: Cum tratezi natural tenul gras
    Daca ai pielea uleioasa, inseamna ca glandele sebacee pompeaza mai multa substanta decat ar fi nevoie in mod normal pentru a-ti proteja tenul. Astfel se poate ajunge la acnee. Oamenii cu parul inchis la culoare au mai des aceasta problema decat cei blonzi...
  • pentru Tenul Gras

    Eu am un ten gras iar din cauza tenului si a excesului de sebum mereu imi apar cosuri si puncte negre. Am incercat mai multe solutii de curatare a tenului si un control bun a excesul de sebum, care nu au functionat am hotarat sa merg la doctor. Medicul mi-a dat sa folosesc 2 produle de curatare, ...

    la Stire: Tratamente faciale simplu de facut acasa
    O banala programare la un cabinet de cosmetica se poate dovedi imposibil de inclus in program atunci cand lucrezi si ai numeroase alte treburi de rezolvat de dimineata pana seara. Insa grija fata de ten nu trebuie scoasa din program, asa ca varianta si...