Intrari recente

  • dus cu pluta

    da-te, fa, mai incolo, ca ma stropesti! bine ca te-ai urcat si tu, mai sunteti multi? hai, ca mai repede merg pe jos, da-va-ncolo da ramoliti! ca tot e apa sub juma de metru si io\'s baschetbalist, ca aia de la DNA, stiti voi, Codruta. ce, jandarmii poate si io nu? ia zi, bai, Liviule, e bine? ...

    la Stire: Ponta, catre ministrul Apelor: "Tu ce faci, fa, Doina, aici?" (Video)
    Aflat marti in vizita in localitatea Beiu, din judetul Teleorman, puternic afectata de inundatii, premierul Victor Ponta i s-a adresat Doinei Pana, ministrul delegat pentru Ape, cu apelativul "fa". Momentul a fost surprins de jurnalistii de la Pro TV i...
  • tovarasul ponta, dus cu pluta

    cum, fa, tovarasi, sa nu se iemita campeonatul mondial? luati d\'acilea, na! Stelica, te pup. hai, pa!

    la Stire: TVR le da o lovitura grea iubitorilor fotbalului: Cupa Mondiala, interzisa in Romania?
    Romanii sunt in pericol sa nu vada cea mai importanta competitie fotbalistica din lume, dupa ce TVR nu si-a respectat obligatiile contractuale din momentul semnarii contractului cu detinatorul drepturilor de televizare. Televizarea Campionatului Mondia...
  • renuntarea la WC-ul din fundul curtii pentru 40% din populatia

    Romaniei, de nepretuit. *viabila din punct de vedere stiintific: trecutul indepartat; *implementarea la scara larga: 2020; *posibila din punct de vedere financiar: 2050. bideul, the final frontier. engage!

    la Stire: Tehnologii care vor schimba viata asa cum o stim. Vezi calendarul viitorului
    In doar cativa ani, viata asa cum o stim se va schimba radical, datorita inventiilor care vor revolutiona pana si lucrurile marunte. Publicatia Business Insider a intocmit o lista cu aceste tehnologii. Predictii uluitoare despre viitor: Top 10 tehno...
  • destramarea USL, calea spre intarirea statului de drept - II

    Analiza interna a relevat urmatoarele: - perspectiva a doua randuri de alegeri, cu Antonescu pe trend de scadere in sondaje si PNL-ul pe pozitii slabite in Guvern; - in mai, la europarlamentare, USD-ul ar fi triumfat categoric, iar PNL-ul ar fi inregistrat un scor modest; - imediat dupa, usedisti...

    la Stire: Crin Antonescu: USL si-a incetat existenta. Cerem demisia lui Victor Ponta LIVE
    USL s-a rupt, marti seara, dupa ce liderii PNL au votat, in sedinta Delegatiei Permanente a liberalilor, iesirea de la guvernare. In plus, ministrii liberali isi vor da demisia, miercuri, iar PNL va cere demisia premierului Victor Ponta. Fostul premier...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • destramarea USL, calea spre intarirea statului de drept

    O privire retrospectiva. Criza s-a instalat in USL inca din prima zi de la castigarea alegerilor, o data cu semnarea pactului de coabitare. O criza de incredere intre parteneri - Antonescu a fost deranjat de exercitiul in forta al lui Traian Basescu si i-a reprosat in permanenta, lui Victor Ponta...

    la Stire: Crin Antonescu: USL si-a incetat existenta. Cerem demisia lui Victor Ponta LIVE
    USL s-a rupt, marti seara, dupa ce liderii PNL au votat, in sedinta Delegatiei Permanente a liberalilor, iesirea de la guvernare. In plus, ministrii liberali isi vor da demisia, miercuri, iar PNL va cere demisia premierului Victor Ponta. Fostul premier...
  • care test?

    USL-ul a cazut de mult toate testele. sansa lui Antonescu este sa-si toarne cenusa in cap si sa revina la matca democratica. Antonescu trebuie sa rosteasca tare, apasat, pentru a deveni credibil, urmatoarele expresii si propozitii: 1. sustin statul de drept; 2. sustin cresterea transparentei ...

    la Stire: Testul resposabilitatii PSD si PNL
    La granita de nord a Romaniei o tara a luat foc. Ceea ce se intimpla la Kiev arata a razboi civil si mai toti analistii considera ca situatia este periculoasa pe intreg estul Europei daca nu pentru intreg continentul. Nimeni nu poate garanta deocamdata da...
  • pentru naivi

    nu exista ASF, ca entitate independenta care sa formuleze un comunicat echidistant. el a fost scris pentru presa de catre un apropiat de-al lui Dan Radu Rusanu, probabil un consilier platit porceste si el, iar Rusanu l-a vazut si l-a aprobat. in plus, inainte de a fi redactat, Rusanu a dictat liniil...

    la Stire: Ce spune ASF despre urmarirea penala a lui Rusanu
    Autoritatea de Supraveghere Financiara (ASF) a luat act de decizia DNA de a extinde urmarirea penala lui Dan Radu Rusanu, presedintele ASF, au anuntat vineri reprezentantii institutiei, care vorbesc de presiuni publice in contextul masurilor luate in cazu...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • felicitari pentru interviu!

    domnule Gabriel Biris, aveti tot respectul meu! si eu incerc sa insuflu optimism si sa imping lucrurile inainte. le scriu compatriotilor mei - uneori mai bine, alteori mai rau - despre cat de aproape suntem de o victorie, noi, ca natiune, in fata coruptiei si a imposturii. le explic ca masa cr...

    la Stire: Gabriel Biris: Cresterea economica a fost numai voia Domnului Interviu
    Oamenii care iau decizii nu inteleg efectul deciziilor lor, sunt rupti de realitate, cred ca in pixul lor sta economia, iar antreprenorul e supus unei constante agresiuni, afirma Gabriel Biris, avocat specializat in legislatie fiscala. Intr-un interviu...
  • toate tunurile pe PSD!

    Scena politica la zi: toate tunurile pe PSD! In prima parte a zilei, Crin Antonescu si Victor Ponta s-au intalnit la Guvern si au constatat - pentru a cata oara? - ca se afla pe pozitii ireconciliabile. Niciunul nu doreste sa cedeze, din considerente strategice, de imagine. In joc e o miza elector...

    la Stire: Cristian Preda: Iohannis, pion pe tabla de sah sau politician de talie nationala?
    Klaus Iohannis ar putea fi "din nou un simplu pion pe tabla de sah pe care muta PNL si PSD, in care liderii celor doua formatiuni nu vad un partener", considera europarlamentarul Cristian Preda. "Acum trei ani, PSD si PNL fortau numirea lui Iohannis ca...
  • toate tunurile pe PSD!

    In prima parte a zilei, Crin Antonescu si Victor Ponta s-au intalnit la Guvern si au constatat - pentru a cata oara? - ca se afla pe pozitii ireconciliabile. Niciunul nu doreste sa cedeze, din considerente strategice, de imagine. In joc e o miza electorala foarte mare. Ulterior, Antonescu si prese...

    la Stire: Basescu: Ponta si Antonescu, chiar sunteti iresponsabili? Faceti-l, frate, pe Iohannis vicepremier, dar incetati criza!
    Presedintele Traian Basescu a facut, miercuri, un apel la cei doi copresedinti ai USL, Victor Ponta si Crin Antonescu, sa fie responsabili si sa se inteleaga pe remanierea Guvernului, astfel incat sa nu transforme o batalie pe orgolii intr-o criza politic...