felicitari pentru interviu!

  • domnule Gabriel Biris, aveti tot respectul meu! si eu incerc sa insuflu optimism si sa imping lucrurile inainte. le scriu compatriotilor mei - uneori mai bine, alteori mai rau - despre cat de aproape suntem de o victorie, noi, ca natiune, in fata coruptiei si a imposturii. le explic ca masa critica s-a format, ca societatea a evoluat, ca generatiile s-au schimbat, ca agresiunile impotriva statului de drept nu mai raman fara un raspuns din partea anticorpilor sociali. ca o mana de lideri, un partid si doua televiziuni nu pot face fata unei forte uriase constituita din presa scrisa si cea online, societatea civila, partidele de opozitie (PDL, PNL, PMP, Forta Civica, UDMR, minoritatile nationale), ambasadele occidentale, oamenii de cultura, corpul magistratilor in ansamblu si ofiterii din structurile de securitate nationala. ca Justitia va reforma clasa politica, intr-un final. ca vom castiga respectul intregii lumi. ca vom atinge standarde de integritate publica de neconceput astazi. da, toate acestea se vor intampla. iesiti si voi din amorteala civica si puneti umarul la schimbare, pentru ca ea sa devina rapida si ireversibila. cei din linia intai au nevoie de ajutorul nostru. eu am ridicat "piatra" si o arunc cu putere, pentru ca nu pot sta cu bratele incrucisate in aceste momente. am participat la "toamna romaneasca", acum lupt pentru statul de drept." http://talmaciul.blogspot.ro/2014/02/insuflu-optimism.html

    la Stire: Gabriel Biris: Cresterea economica a fost numai voia Domnului Interviu
    Oamenii care iau decizii nu inteleg efectul deciziilor lor, sunt rupti de realitate, cred ca in pixul lor sta economia, iar antreprenorul e supus unei constante agresiuni, afirma Gabriel Biris, avocat specializat in legislatie fiscala. Intr-un interviu...
0 comentarii