Intrari recente

  • S-a dovedit cinstea guvernului Ponta

    Mang ministrul xerox, un bandit intelectual. Cea propusa initial la Educatie, Dumitrescu, a mintit ca a facut Standford Mircea Diaconu si-a angajat nevasta director in teatru Notara fara concurs Marga cand era ministru a distrus invatamantul profesional. Apoi toate ingineriile din calitete de rec...

    la Stire: Boc: Demisia lui Mang, simbolul incompetentei si amatorismului Guvernului Ponta
    Liderul PDL, Emil Boc, apreciaza ca demisia lui Ioan Mang de la sefia Ministerului Educatiei reprezinta "simbolul incompetentei si amatorismului Guvernului Ponta", mentionand ca premierul trebuie sa isi asume raspunderea pentru ca "a generat cea mai grava...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Boc va castiga

    Modelul Romaniei a fost preluat în toata Europa, pentru ca este singurul model care a dat rezultate. In Ungaria, deja se vorbeste despre necesitatea implementarii modelului Boc. La fel in Spania, Portugalia, Italia. Asta a fost Boc ca Prim Ministru. Dar ca primar? Ce a fost Clujul pana in 2004? Is...

    la Stire: Emil Boc candideaza la Primaria Cluj: Sunt convins ca vom castiga!
    Presedintele PDL Emil Boc si-a anuntat sambata candidatura pentru un nou mandat la Primaria Cluj Napoca. Decizia a fost luata in sedinta BPN judetean al PDL Cluj. Emil Boc a inceput conferinta de presa prin "Bine v-am regasit acasa!". "In plan pe...
  • Boc si-a sacrificat imaginea pentru reforme

    Boc va ramane in istorie ca politicianul care a condus guvernul ce a salvat Romania de la prabusire in perioada de criza. A acceptat sa-si sacrifice imaginea pentru a face reforme si nu sa fie populist. Tot respectul.

    la Stire: Triumfalismul lui Boc (Opinii)
    Observam, in ultima perioada, ca partidul de guvernamant, PDL, se prabuseste nu numai in sondaje, ci si in realitate. E greu de pus haturile hemoragiei dezertarilor din partid. Emil Boc este insa optimist. Boc inca mai "face fite", spunand ca inca mai ...
  • Inainte ar trebui sa atace Primaria

    Sa-l vedem cate voturi valoreaza Preda pe votul popular. Deocamdata scorul e 60 de mii pentru Emil Boc, zero la Preda

    la Stire: Cristi Preda anunta generatia "Ungureanu" din PDL si ii ataca pe Boc si tripleta BVB
    Europarlamentarul PDL Cristian Preda a scris pe blog ca exista o noua generatie in PDL, care se poate purta numele premierului Mihai Ungureanu, pe care o compara cu "garda veche", despre care spune ca a aratat dispret pentru pedelistii mai noi. "Un luc...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Boc nu trebuie sa cedeze presiunilor

    Sa vorbesti despre constructia dreptei alaturi de PNL, in stanga, si plecand din singurul partid de centru dreapta din România, este usor ilogic si necredibil. Nu poti construi dreapta intrand in aceeasi echipa cu Iliescu si Dan Voiculescu. Boc a venit cu reforme la Guvern si cred ca e timpul sa ...

    la Stire: Boc, la Caras Severin, post-Frunzaverde: Spiritul PDL nu poate fi infrant
    Presedintele PDL, Emil Boc, prezent la Caras Severin pentru a gestiona situatia creata de anuntul plecarii lui Sorin Frunzaverde din partid si a posibilitatii ca acesta sa ia dupa el alesii locali democrat-liberali, a spus ca partidul are continuitate si ...
  • Dupa ce facut varza organizatia PDL Iasi...

    ...Mihaela Popa vrea sa contribuie si la degringolada de la centru. O fi actionand la impulsul prietenului Fenechiu de la PNL? Boc ramane deocamdata cea mai buna solutie pentru conducerea PDL pana se intoarce Basescu

    la Stire: Un vicepresedinte PDL ii critica pe Boc si conducerea "autista" a partidului
    Vicepresedintele PDL Mihaela Popa sustine ca deocamdata nu s-a decis daca il va urma pe Sorin Frunzaverde in barca Opozitiei, la PNL. Totusi, Mihaela Popa critica, intr-un interviu pentru Q Magazine, actuala conducere "autista" a PDL, care nu reuseste ...
  • Afrmatii pertinente ale lui Boc

    Ce vorbeste USL despre cei plecati la UNPR din PSD si PNl si ce spun acum ca le vin parlamentari, primari si alesi locali de la PDL. Mai mult, ii dauu si functie de vicepresedinte lui unuia venit de la PDL. Se face prea mult caz cu un tradator. E timpul ca partidele sa se trezeasca si sa nu mai a...

    la Stire: Boc: Frunzaverde a tradat. USL se comporta las pentru un pumn de voturi
    Presedintele PDL Emil Boc a sustinut miercuri o declaratie de presa dupa demisia lui Sorin Frunzaverde din PDL. El l-a acuzat pe fostul sau coleg ca a tradat crezurile partidului, dar a acuzat si USL ca a acceptat un tradator in randurile ei, uitand de "R...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Boc ramane cel mai potrivit sa conduca PDL

    Doar Boc poate face reforma in PDL asa cum a facut si ca Prim ministru

    la Stire: Emil Boc i-a bagat in sedinta de urgenta pe liderii PDL
    PDL organizeaza o sedinta de urgenta cu toti liderii partidului, la sediul din Aleea Modrogan. Reuniunea a fost convocata de presedintele democrat liberal, Emil Boc. Aceasta intalnire vine dupa ce, miercuri, Sorin Frunzaverde si-a anuntat oficial pleca...
  • Nu cred ca este in pericol PDL

    Apar nemultumiri datorita faptului ca s-a inchis robinetul pomenilor electorale. Boc, asa cum a reusit sa tina in frat aceste cheltuieli le Guvern incearca sa tina in frau si la partid, altfel PDL nu va fi altceva decat un alt PSD. Politica lui Boc, contestata de cei care erau obisnuiti sa se ba...

    la Stire: Emil Boc i-a bagat in sedinta de urgenta pe liderii PDL
    PDL organizeaza o sedinta de urgenta cu toti liderii partidului, la sediul din Aleea Modrogan. Reuniunea a fost convocata de presedintele democrat liberal, Emil Boc. Aceasta intalnire vine dupa ce, miercuri, Sorin Frunzaverde si-a anuntat oficial pleca...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Basescu ramane nr 1 in politica romaneasca

    Restul sunt niste catei care-l musca de fund, fie ca vorbim de politicienii de carpa controlati de securisti si de Iliescu fie ca vorbim de presa, cei care sunt fie parte a sistemului plin de securisti fie platiti ca sa latre. Basescu face agenda publica

    la Stire: Noua Republica a lui Traian Basescu (Opinii)
    Mai exista cineva care sa creada in ceea ce spune Traian Basescu? Cui se adreseaza el? Din cine mai e format poporul catre care presedintele se intoarce acum din nou pentru a da startul campaniei electorale? Subiectele aduse in discutie si, mai ales, modu...