Intrari recente

  • Ce biblie e asta din care ati citat voi??

    Pai eu o am pe acea tradusa de Cornilescu care a fost ortodox si nu coinicide cu cele scrise. Oricum sa spui ca Dumnezeu nu exista sau ca nu a creat el universul este aberant si hula adresa Lui. Nu trebuie demonstrat nimic căci oricum nu se poate. Si la bine si la rău omul tot la DumneEu apelează s...

    la Stire: Dumnezeu si Geneza, comparatie cu stiinta (II)
    Cu 100 de ani in urma, teoriile stiintifice contraziceau Geneza. Avansul tehnologiei, descoperirile facute in astronomie, geologie si biologie au confirmat ceea ce se mentioneaza in Vechiul Testament in privinta crearii Universului si a fiintelor care pop...
    Arata cele 3 raspunsuri la acest comentariu
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    antreneaza in arabia

    dar nu mai stiu la ce echipa. de curand au dat astia in spania in Marca o stire cu un gol de generic marcat de un fundas de la vreo 80 de metri la o partida in arabia si in video aparea si "sapaliga" pe marginea terenului....

    la Stire: Hagi a fost prezentat la Galatasaray! Vezi ce a declarat "Regele"
    Gheorghe Hagi a fost prezentat, vineri, in cadrul unei conferinte de presa, drept noul antrenor al formatiei Galatasaray Istanbul. Tehnicianul roman a fost asteptat de foarte multi suporteri la intrarea in cladirea in care a avut loc conferinta de pres...
  • era clar ca asa se va intampla

    pai si normal din moment ce intr-un guvern ca cel elen exista destrabalare, fiecare castigand cat isi dorea. Normal banii sau dus si sa ales praful. In stirea cealalta spuneti ca Romania nu este Grecia, ma ca si departe suntem noi de aia jajajaja. Pai oameni buni care e diferenta ca la noi sunt sup...

    la Stire: Moneda euro, vinovata pentru criza din Grecia?
    Existenta monedei euro, care a fost conceputa pentru a declansa o explozie a creditului in Europa, a dus la o criza a datoriilor de stat din zona euro, care s-a extins cu prea multa indulgenta. "Cruda ironie a situatiei dificile din zona euro este acee...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    hahaha ce tare ;)

    super comentariul si interesanta idee ce din partea finala a comentariului ;) ...

    la Stire: Coalitie europeana impotriva Unirii Urziceni?
    Managerul Unirii Urziceni, Mihai Stoica, crede ca ialomitenii ar putea fi victimele unei coalitii europene scopul fiind acela de a-i impiedica sa se califice in primavara europeana. "Pentru a ne califica, trebuie sa ne grabim pentru ca echipele din Est...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    exact

    asa si este si se stie de altfel ca totul se invarte in jurul banului in ziua de azi si am sa dau dora cateva exemple aparte de ale tale din camp.romanesc, eu dau din europa: CL in urma cu 2 ani daca nu ma insel Liverpool este la un pasa de eliminare din grupe si are nevoie de meci castigat la ista...

    la Stire: Coalitie europeana impotriva Unirii Urziceni?
    Managerul Unirii Urziceni, Mihai Stoica, crede ca ialomitenii ar putea fi victimele unei coalitii europene scopul fiind acela de a-i impiedica sa se califice in primavara europeana. "Pentru a ne califica, trebuie sa ne grabim pentru ca echipele din Est...
  • are dreptate stie el ce stie

    ca sunt multi bani in joc..apoi aduceti-va aminte de rapid si steaua din sferturile UEFA si de anul trecut cand in semifinale erau 2 din ucraina si 2 din germania si fix frate au nimerit unii impotriva altrora din aceeasi tara pt ca era logic , finala trebuia sa se dispute intre 2 echipe din tari d...

    la Stire: Coalitie europeana impotriva Unirii Urziceni?
    Managerul Unirii Urziceni, Mihai Stoica, crede ca ialomitenii ar putea fi victimele unei coalitii europene scopul fiind acela de a-i impiedica sa se califice in primavara europeana. "Pentru a ne califica, trebuie sa ne grabim pentru ca echipele din Est...
  • o sa ajunga si antrenorul lui Inter

    dar toate la timpul lor...asa cred si depres Dan Petrescu ca intr-o zi va fin Antrenorul lui Chelsea, visul sau si o sa se intample ca are valoare si resultate care il confirma...

    la Stire: Mourinho: Mi-as dori ca Zenga sa fie urmatorul antrenor al lui Inter
    Portughezul Jose Mopurinho a declarat ca s-ar bucura daca tehnicianul lui Palermo, Walter Zenga, ar fi succesorul sau pe banca tehnica a celor de la Inter Milano. "Walter este bun, gandeste jocul ca mine si isi studiaza adversarii foarte bine. Zenga sa...
  • stai linistit base ca nu esti departe

    stai linistit base ca nu esti departe la cate "promisiuni" ai implinit si la cate ai facut....ai ramas doar cu :" va doresc sa traiti bine" asata o doresc toti unul celuilalt , dar este mult mai dificil de implinit...

    la Stire: Basescu: M-ati descris toti ca fiind un monstru
    Traian Basescu spune ca oricat s-ar stradui un presedinte nu poate face "ce trebuie sa faca 22 de milioane de romani" si ii invita pe alegatori sa mearga la referendum si sa voteze "DA" pentru a ajuta la reformarea actualei clase politice, care "refuza" s...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    crestine?

    la propriu, dar nu si la figurat poate caci din vorba tot globul pamantesc este crestin in felul lui, dar in fapte?? din cate stiu eu ORTODOX, inseamna DREPT CREDINCIOS, acum te intreb cati implinesc acesta denumire de CRESTIN ORTODOX??? ... cat priveste anticristul, m-am referit la toata lumea nu n...

    la Stire: O criza ca toate celelalte
    Optimistii din perioada de boom economic au fost inlocuiti de o pleiada de economisti si analisti care propovaduiesc Apocalipsa economica. Ba "Imperiul american se prabuseste", ba "America va avea un nivel al somajului format din doua cifre", ba "Criza nu...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    nu ma pun la mintea ta ca nu are rost

    sa-mi pierd timpul, dar atat iti spun: numai jugni si numai folosi asemenea cuvinte si ton caci te infurii degeaba, poti si tu simplu ca si ceilalti sa scrii opinia ta dar nu in halul acesta..daca nu crezi in Dumnezeu e treaba ta, vei da socoteala pt asta ca E, singurul Dumenzeu te-a creat si al lu...

    la Stire: Unde s-a nascut de fapt Zeus?
    Zeus, zeul suprem al grecilor, parintele zeilor si al oamenilor in mitologia elena, s-a nascut in Arcadia, pe muntele Lykaion, nu in Creta, pe muntele Ida, asa cum se credea pana acum. Arheologii americani impreuna cu cei din Grecia au descoperit in Ar...