Intrari recente

  • Uite ce cred eu dupa lectura acestei pagini

    Dragilor, de ce atata incrancenare? Tot ce face Marion este sa combata o istorie derivata din interpretarea unor izvoare cu surse, izvoare de aceeasi natura. De fapt, el semnaleaza lipsa de congruenta rezultata din contradictiile interne ale surselor de documentare. Ceea ce face intr-o a do...

    la Stire: Iisus nu a murit pe cruce, potrivit unui savant
    Este posibil sa Iisus sa nu fi murit pe cruce, deoarece nu exista nicio dovada potrivit careia romanii isi crucificau prizonierii acum 2.000 de ani, spune un savant. Legenda mortii lui Iisus se bazeaza pe traditii crestine bisericesti si ilustratii art...
  • Solutia

    Pai sunt niste incompetenti. Sa ia exemplu de la satatul roman care micsoreaza alocatia cu 25% si in felul asta previne instalarea obezitatii la dragii sai copilasi. Totul din dragoste pura!

    la Stire: Guvernul american va urmari cat de grasi sunt copiii
    Guvernele de stat si federal vor urmari cat de grasi sau slabi sunt copiii americani, potrivit unei legi care a fost introdusa luna aceasta in Congresul american. Statele care primesc fonduri federale in baza acestei legi ar trebui sa urmareasca anual ...
  • atipie americana

    Eu cred ca, mai degraba, a fost vorba despre constitutia particulara a americancei care a facut ca localizarea durerii de colecist sa se suprapuna cu punctul apendicular. Un procent din populatie are astfel de variante anatomice. Cat despre pneumonia sa, e perfect posibila. As dori insa sa permit...

    la Stire: Actrita americana, la un pas de moarte dupa ce a fost operata in Romania
    Actrita americana Jana Kramer sustine ca ar fi fost in 2005 la un pas de moarte din cauza unui medic roman care i-a pus un diagnostic gresit in timpul filmarilor la "Return of the living dead: Necropolis", operand-o de apendicita, in loc sa ii scoata cole...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Mirare

    Taare m-as mira. La lipsa de viziune dau dovada incalcand tocmai principiile pe care istoria le-a validat ca semne ale progresului, imi par mai degraba a fi constipati! Dar asta e consecinta lipsei de selectivitare si promovare a valorilor pe care o dovedeste autocratia banului....

    la Stire: Washington Post: SUA ar putea "vinde" R. Moldova si Georgia rusilor
    Administratia Obama se concentreaza pe refacerea relatiilor cu Rusia, ignorand celelalte state din regiune, si ar putea "vinde" R. Moldova si Georgia rusilor, comenteaza in Washington Post un oficial al fostei administratii Bush. "Administratia Obama p...
  • Pueril

    Ce copii! Au văzut prea multe filme americane. Dacă luau ca exemplu numai FNIul din multele țepe românești nu mai aveau acum toată poliția pe urmele lor și se puteau lăfăi în spa-ul propriu, invitând din când în când câte un politician...

    la Stire: Jaful Secolului: 25 de milioane de euro, furati din centrul Parisului
    Patru spargatori profesionisti au reusit sa fure circa 25 de milioane de euro dintr-o sucursala a bancii Credit Lyonnais, din centrul Parisului, in care au intrat sapand un tunel. Patru barbati inarmati cu tarnacoape si o lampa de sudura au sapat un tu...
  • Fara discriminare

    Ceea ce a jucat Romania e tziganeala, nu fotbal! La fel comentatorii: cica scorul e putin mincinos! Rusine, mai! Recunoasteti-va incapacitatea, nu va plangeti de mila!

    la Stire: Romania, invinsa de Israel in primul meci din 2010
    Echipa nationala de fotbal a Romaniei a pierdut prima partida a anului, "tricolorii" fiind invinsi intr-un meci amical de reprezentativa Israelului, scor 0-2. Intalnirea a inceput in nota de dominare a "tricolorilor", insa ocaziile mari au lipsit. Oasp...
  • Acelasi articol

    Acelasi articol, cu titlul usor schimbat. Ca interventie medie, Marele cutremur de 8,8 a fost o dezamagire: morti putini, nu tu panica, nu tu isterie,... Nu stiu chilienii astia sa organizeze un cutremur ca lumea, dom le! La comentarii, cativa paranoici, mereu aceiasi, spunand ca a fost declansat...

    la Stire: Cutremur de 8,8 grade in Chile: 708 de morti - Vezi situatia pe Ziare.com
    Cel mai violent cutremur care a lovit Chile in ultimii 50 de ani a provocat sambata moartea a cel putin 708 de persoane si a lasat doua milioane de sinistrati ducand la emiterea de alete de tsunami in special in Rusia si Japonia, unde mii de persoane au f...
  • Prilejul optim

    Pentru paranoici, cutremurul este ocazia ideala pentru etalarea celor mai sofisticate si pseudostiintifice deliruri (asa cum se vede mai jos). Pe de o alta parte, in clipa in care atentia intregii media este captata de uluitorul cutremur (de 800 de ori mai puternic decat cel din Haiti), ziare.com...

    la Stire: Cutremur de 8,8 grade in Chile: 122 de morti-Vezi situatia pe Ziare.com
    Un seism cu magnitudinea de 8,8 grade pe scara magnitudinii de moment a avut loc vineri dimineata, pe coasta chileana. Cel putin 122 persoane si-au pierdut viata in urma cutremurului, potrivit ultimului bilant, anuntat de Reuters. Epicentrul cutremurul...
  • Saracutz cu duhul

    Naiv si prea sarac cu duhul Baconchi asta. OK, nu spun ca sunt ***, dar chiar ca, despre tzigani, pot spune orice!

    la Stire: Baconschi: Poti sa spui orice despre rromi, dar nu ca sunt imbecili
    Ministrul de Externe Theodor Baconschi a relatat marti ca, acum cativa ani, din postura de consilier prezidential, a discutat pentru prima oara cu un rrom si ca dialogul a fost "o placere", care l-a determinat ulterior sa le spuna prietenilor ca "despre r...
  • O demna si usoara disperare

    Tonul lui Boc imi pare ca lasa sa se intrevada o demna si blanda unda de disperare. E ca un tata epuizat de prostiile fiilor lui care stie ca nu le poate face nimic: sunt prea mari ca sa-i mai traga de urechi si prea seamana cu mama lor ca sa te poti astepta sa inteleaga de vorba buna. Mare pacat...

    la Stire: Emil Boc: Unii colegi au tentatia de a nu rezista microfonului
    Premierul Emil Boc a recunoscut ca unii dintre colegii sai au tendita de a raspune la primul microfon care le este pus in fata, insa nu a confirmat zvonurile conform carora i-ar fi amenintat cu remanierea pe ministrii ce au facut recent declaratii contrad...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu