Intrari recente

  • conferentiare,

    Inseamna ca te plasezi pe pozitia lui Dan Diaconescu: el sustine ca tot ce e pe piata politica e rau. Voteaza-l pe D.D.! Lucrurile nu pot fi judecate asa, in termeni absoluti. Sa nu combatem un tip de fanatism in politica (despre care istoria va vorbi, cu siguranta, ca despre o perioada de exceptie...

    la Stire: Mircea Badea, dupa discursul lui Ponta: Eu pe baietasul asta nu-l votez!
    Realizatorul emisiunii "In gura presei", Mircea Badea, spune ca nu-l mai voteaza pe Victor Ponta, cel putin, nu dupa controversatul discurs pe care presedintele PSD l-a avut, joi, in Parlament. Mai cinstit, continua Badea, ar fi sa-l voteze pe Traian Base...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    nu

    Doar competenta si miscorarea influentei cercurilor mafiote vor asigura o perioada normala. Pa.

    la Stire: Sa zicem ca lumea iese din criza. Ce urmeaza?
    Problemele lumii sunt multe. Economiile nationale se clatina, ecosistemele sunt amenintate, iar inegalitatile generalizate exercita presiuni atat intre grupurile sociale, cat si intre tari. Toate par a avea o cauza comuna. Pe de o parte, interesele spe...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    parerea mea

    Emil Boc a gresit pe comunicare? ca si cum restul a fost OK, doar ca n-a stiut sa se exprime. Dar in rest, totul a fost minunat. Emil Boc nu s-a legat de scaun? ma indoiesc. eu nu am vazut lucrurile asa. "Guvernul Boc unul din cele mai bune guverne de dupa '89". Afirmatia asta... n-are niciun argu...

    la Stire: Va aluneca Emil Boc pe acelasi derdelus ca Mircea Geoana? (Opinii)
    In acest moment, cand telespectatorii fac ochii cat cepele, curiosi sa vada care este soarta noului premier, a noului guvern si, pana la urma, chiar soarta tarii, putina lume se intreaba incotro se va indrepta traiectoria domnului Boc, cel catapultat deoc...
  • Virgil Magureanu

    Nu cred ca a fost platit de nimeni sa spuna chestiile astea. OK, putem sa-l banuim de o gramada de chestii, dar asta nu-i interzice dreptul de a spune o parere, mai ales ca o spune detasat, relaxat si cu oarece experienta. Sa facem distinctie: una-i una, alta-i alta. Daca-si dadea cu parerea despre ...

    la Stire: Criza in Romania, paravan pentru incompetenta si risipa - Interviu Virgil Magureanu
    Romania depinde in mare masura de propriile resurse si nu de ceea ce ii poate oferi Europa. Iesirea statului roman din criza nu se face prin austeritate, ci prin relansarea consumului, considera profesorul doctor Virgil Magureanu, fost director al Servici...
  • articole la misto

    Iar se publica articole de umplutura, menite doar sa starneasca ceva scandaluri, pe principiul sangele aduce audienta. Astea sunt minciuni mari cat casa. Ca sunt minciuni - asta inca nu ar fi o problema asa mare, dar zgandare oamenii, le ofera iluzia ca ceva bun s-ar putea intampla, pentru ca apoi d...

    la Stire: Boc si-ar putea da demisia miercuri. Care sunt favoritii pentru postul de premier? - Surse
    Premierul Emil Boc ar urma sa-si dea demisia, la mijlocul saptamanii care urmeaza, aceasta solutie fiind acceptata de seful Guvernului dupa intalnirea tensionata de marti cu parlamentarii PDL, arata surse democrat-liberale. Astfel, potrivit unor surse ...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    contiiiii

    Ai postat un comentariu din ciclul sufla si fugi? Ai scris numai prostii, ca de obicei. E bine ca Hagi a inteles ca trebuie sa o ia de jos, ca sa fie sus, ca antrenor. Asa a facut si ca jucator, parca asa imi amintesc... Dar vazand gogomania cu chipul lui pe tricou (in cazul in care e adevarata)......

    la Stire: Francezii il ironizeaza pe Hagi
    Gheorghe Hagi este ironizat in Franta dupa ce echipa sa, Viitorul Constanta, a prezentat designul echipamentului de joc pentru returul acestui sezon. Jurnalistii din Hexagon nu s-au putut abtine atunci cand au vazut ca pe tricourile celor de la Viitoru...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    o grupare de hahalere care scriu pe forumuri

    scriu numai veninuri si neadevaruri, improasca cu noroi pentru 5 lei primiti de la partid sau - si mai grav - ca sa-si aline ura din trecut, pe care o aduc in prezent din intoleranta si rautate. niste,,VIERMI,, mergeti,hahaqlerelor in piata si va rugati la Dumnezeul pe care nu-l aveŇ£i sa va dea ce...

    la Stire: Revolutie? Cei din '89 se rasucesc in morminte (Opinii)
    Trece gerul, reincep protestele. Asa va fi. Toate bune. E bine ca oamenii misca. Si e normal. Si e interesant. Un singur lucru ma deranjeaza la miscarea asta. Ca e denumita "revolutie". Ba, mai mult, ca e comparata cu Revolutia din 1989. Pana aici. Cum...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    adio si mi-e sila

    De ce-ai pus comentariul asta? Ca sa-ti faci norma de laturi aruncate pe umerii celor fara de vina? Ai ceva sfant? Adio.

    la Stire: Sulfina Barbu, despre greva USL: Visul lui Antonescu, sa chiuleasca si sa se laude cu asta
    Ministrul Muncii, Sulfina Barbu, spune ca greva parlamentara initiata de USL este, de fapt, implinirea unui vis mai vechi al lui Crin Antonescu, care intotdeauna si-a dorit sa chiuleasca de la Senat, dar si sa se laude cu asta. "Imediat ce au aparut pr...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Comentariu inadecvat



    la Stire: Sulfina Barbu, despre greva USL: Visul lui Antonescu, sa chiuleasca si sa se laude cu asta
    Ministrul Muncii, Sulfina Barbu, spune ca greva parlamentara initiata de USL este, de fapt, implinirea unui vis mai vechi al lui Crin Antonescu, care intotdeauna si-a dorit sa chiuleasca de la Senat, dar si sa se laude cu asta. "Imediat ce au aparut pr...
  • naivitate

    "SMURD n-a fost creat de un singur om". va ma amintiti? domnule doctor, dumneavoastra faceti parte dintr-o alta cultura. Poate de aceea ati facut gafa sa va intoarceti dupa ce ati ascultat aceste cuvinte. O sa va para mult rau, si veti fugi departe, departe de aceste meleaguri cand veti primi razbun...

    la Stire: Raed Arafat: Daca nu se rezolva problema cu noua lege, plecam din Romania
    Raed Arafat, doctorul care a scos mii de romani in strada la minus multe grade, a marturisit ca ar fi plecat din Romania daca nu se rezolva problema cu noua Lege a Sanatatii. Fondatorul SMURD a facut aceasta declaratie intrebat cum i s-au parut protest...
    Arata cele 3 raspunsuri la acest comentariu