Intrari recente

  • Doamna Weber"

    Dar minorităţile sunt deja reprezentate de cei 18 parlamentari,ce înseamnă "şi alte minorităţi"????Şi maghiarii sunt tot atât de minorităţi ca şi saşii,sau turcii,ucrainieni,romii chiar,sau armeni,italieni......etc.

    la Stire: Europarlamentar PNL: Ar fi interesant sa avem UDMR la guvernare
    Europarlamentarul PNL Renate Weber crede ca o eventuala intrare a UDMR la guvernare alaturi de USL ar avea efecte in modul cum e vazuta guvernarea, fiindca ar insemna ca sunt reprezentate si minoritatile din Romania, dar si principalele partide europene. ...
  • PDL-ul la balcon!!!!!!!!

    Să strigăm cu toţii-n cor Pdl-ul la balcon. Şi să stea acolo mult Pentru răul ce-au făcut.

    la Stire: Penalii din uriasul Parlament - mita, fals, abuz in serviciu...
    Desi sunt urmariti penal, judecati sau chiar au fost arestati, au reusit sa prinda un scaun de parlamentar in urma alegerilor de pe 9 decembrie. Din noul Legislativ vor face parte parlamentari trimisi in judecata, care vor initia si vor dezbate legi in...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Tu Oneşti

    Ce ai zice dacă IL LICHELUL, pentru satisfacerea poporului ar veni cu propunerea de triere pentru intrarea in parlament dupa criteriul voturilor obţinute.

    la Stire: De ce nu poate Basescu sa il desemneze pe Ponta (Opinii)
    Exista cel putin 1001 motive pentru care presedintele ar putea si ar trebui sa nu il desemneze pe Victor Ponta prim ministru al Guvernului Romaniei. Printre cele mai importante, in capul listei sta faptul ca actualul premier este un plagiator dovedit ...
  • Apel catre Lichelul

    Ai dus USL-ul la 67%+udmr+minoritatise fac 75% desi îl puteai duce si la 90. N-or sa-ti faca statuie pentru asta, dar sînt gata sa te împaieze. Nu le forta mîna. Te-ai cocotat sus, pe un catarg de care altii au fost spînzurati. Ca sa te dea jos, romånii au iesit pe canicula, pe ploaie, pe viscol s...

    la Stire: De ce nu poate Basescu sa il desemneze pe Ponta (Opinii)
    Exista cel putin 1001 motive pentru care presedintele ar putea si ar trebui sa nu il desemneze pe Victor Ponta prim ministru al Guvernului Romaniei. Printre cele mai importante, in capul listei sta faptul ca actualul premier este un plagiator dovedit ...
    Arata cele 3 raspunsuri la acest comentariu
  • Măi să fie!!!

    Dar nu mai dai de niciun PDL-ist pe aici sa tina parte hoţilor portocalii !!!

    la Stire: Raed Arafat si-a dat demisia
    Subsecretarul de stat de la Ministerul Sanatatii, Raed Arafat, si-a prezentat demisia din functie. Arafat si-a dat demisia dupa o controversa pe care a avut-o cu presedintele Traian Basescu pe marginea proiectului de Lege a Sanatatii, informeaza Antena...
    Arata cele 3 raspunsuri la acest comentariu
  • A patra soluţie??

    ......O reală sinucidere... că pe cea electorală deja a realizato.

    la Stire: Sfaturile lui Andrei Plesu catre Traian Basescu
    Andrei Plesu, fost consilier prezidential, il dojeneste pe Traian Basescu pentru faptul ca, la randul sau, "si-a mustrat poporul" si ii ofera cateva solutii de incheiere rapida a conflictului presedinte-popor, care pare sa se fi declansat recent. "De c...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    @Rudottel........

    "Alianta cu PC este un compromis care trebuie facut. Pentru a salva tara de la dezastru, te faci frate si cu dracul"""Privesc alianta PNL cu PC in mod pozitiv. Pe mine nu ma deranjeaza aceasta alianta. Ideologic vorbind, nu vad ce ne-ar desparti Ma refer la chestiuni de ideologie pura. In ceea ce ...

    la Stire: Crin Antonescu risca sa piarda functia de presedinte al PNL?
    Crin Antonescu ar putea pierde functia de presedinte al liberalilor, daca li s-ar indeplini dorinta unor lideri PNL, ce se declara impotriva unei aliante cu social-democratii lui Victor Ponta si cer un nou congres PNL. Ludovic Orban cere convocarea Con...
  • Excelent nea Ioane !!!

    Şi la vârsta dumitale vezi lucrurile aşa cum sunt ele în realitate.Dar poate pe lânga interesul comun de a tăia capul balaurului se mai gasesc si ceva prinţipii.Cât despre alianţa cu PSD-ul....oricum mai bună decât cea cu JAV.ELE PORTOCALII.

    la Stire: Ion Diaconescu, despre ACD: Nu e vorba de principii sau moralitate
    Fruntasul taranist Ion Diaconescu, presedinte de onoare al PNTCD, admite ca in cazul Aliantei PNL-PC "nu este vorba despre o alianta de principii sau de moralitate", ci de o conjunctura in care cele doua partide trebuie sa lupte alaturi de PSD impotriva l...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    "Bravo Purcico!!!!!!!!!!!!

    Hai că-mi placi......fă-i p.orci că aşa şi sunt ja...le portocalii.

    la Stire: Opinii: Crin Antonescu, un Basescu in formare?
    In ultimul timp Crin Antonescu a devenit tot mai nervos si mai suparat pe presa. Insa nu doar jurnalistilor insista sa le spuna cum sa-si gandeasca strategia editoriala sau ce titluri sa dea articolelor pe care le scriu, ci mai nou s-a hotarat sa ia masur...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    @Stop!!!!!!!

    30.000 de ce? de roni de euro dc dezimformezi? Nu ca o simpatizez cu "succesurile"dar scrieti domnule mai explicit ca daca ar fi euro ar fi chiar aberant.Un europarlamentar nu ia mai mult de 6-7.000 cu diurna cu tot(adica cazare,masa si vestimentatie)

    la Stire: Drama romancelor care lucreaza ca infirmiere in Germania
    Ele spala, fac curat, gatesc si au grija de oameni batrani pentru bani putini. Femeile din Romania si din alte tari est-europene care ingrijesc de bolnavi si batrani germani preiau din ce in ce mai mult din suferinta celor pe care ii ingrijesc. Multe p...