Intrari recente

  • Aiurea

    Cine-a spus ca e celebru in Transilvania? E celebru pentru versetele publicate, dar nu e mai cunoscut in Transilvania decat la Hollywood sau in alta parte. Cred ca-i place publicitatea creata de alaturarea cu Dracula, si-n general publicitatea de orice fel.

    la Stire: Rushdie vrea sa afle de ce e popular in Transilvania
    Celebrul scriitor Salman Rushdie s-a hotarat sa vina in Romania in luna noiembrie nu doar de dragul Monicai Barladeanu, cum s-a tot spus pana acum, ci si sa afle de ce romanii, in special cei din Transilvania, ii acorda atata atentie in contextul in care ...
  • Constitutia Romaniei

    "ARTICOLUL 1 (1) România este stat naţional, suveran şi independent, unitar şi indivizibil." Asadar este si in Constitutia nu doar in gandirea unora. Quod erat demonstrandum!

    la Stire: Kelemen Hunor: Romania nu e stat national
    Candidatul UDMR la presedintie, Kelemen Hunor, sustine ca Articolul 1 din Constitutia Romaniei ar trebui modificat deoarece nu este corect. Liderul maghiarilor spune ca daca cei pe care ii reprezinta sunt de acord cu faptul ca Romania este stat unitar ...
  • Rromii nu au acces la educatie?! De cand?

    Nu VOR sa fie educati, nu VOR sa respecte valorile si in general traiesc in legea lor, cea a hotiei, minciunii, faradelegii. Eu de exemplu, nu am fost educata sa-i discriminez, sa-i ocolesc sau sa-i pun la zid, toate astea au venit in toti acesti ani in care vad aproape in fiecare zi la stiri, si nu...

    la Stire: Adevaruri neasumate - A avut dreptate Madonna?
    "Mi-a atras atentia ca exista multa discriminare a rromilor in Europa de Est. Toti oamenii sunt egali. Nu trebuie sa discriminam nici rromii, nici homosexualii. Noi credem in drepturile si libertatile fiecaruia", a spus Madonna de pe scena de la Bucuresti...
    Arata cele 2 raspunsuri la acest comentariu
  • Nici eu nu inteleg de ce

    ..dar acest om chiar are 5 rinichi. Eu credeam ca organele se inlocuiesc, respectiv se scoate cel bolnav si se pune in loc unul sanatos, insa in acest caz (sau poate or fi si altele) omul are 5 rinichi. Se pare ca pe ultimul l-au pus in burta sa, principala problema a medicilor fiind chiar lipsa de ...

    la Stire: Premiera nationala: Un bucurestean are cinci rinichi (Video)
    Cristian Geru, un bucurestean in varsta de 37 de ani, a fost operat marti la Cluj pentru a i se transplanta un al cincilea rinichi. Romanul are deja patru rinichi, dar doar unul dintre ei functioneaza, la capacitate de 20%. Operatia la care a fost supu...
  • Intreb si eu

    Eu il cunosc pe Mazare numai din rubrici mondene, show-uri TV de divertisment, reviste glossy etc. Si atunci intreb: omul asta face ceva pentru orasul ala, face ceva pentru care merita sa fie ales primar? Eu una, nu mi-l pot imagina la birou, muncind, facand ce a promis, probabil, sa faca.. Are prea...

    la Stire: Presa internationala l-a luat in vizor pe "nazistul" Radu Mazare
    Desi s-a inspirat din filmul "Operatiunea Walkirie" atunci cand a imbracat uniforma de nazist la o parada de moda, liderul PSD Constanta, Radu Mazare, a facut deliciul presei internationale, care s-a grabit sa noteze incidentul. Printre primele cotidie...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Mai vezi totusi un prenume, acolo..

    Tot e ceva..

    la Stire: Doi tineri cu acelasi nume se casatoresc (Video)
    Kelly Hildebrandt nu e tocmai un nume comun. Asa ca atunci cand Kelly Hildebrandt, din Coral Springs, Florida, a vazut ca mai exista cineva cu acelasi nume in Texas, i-a trimis un mesaj. In trei luni, cei doi vor deveni sot si sotie. Initiativa a luat-...
  • Furtuna intr-un pahar cu apa..

    Pe cand o mobilizare unanima a mass-mediei romanesti la atacurile si jignirile impotriva tarii noastre?!!

    la Stire: Presa maghiara: O natiune a fost jignita de un banner rasist
    Cu doua zile inaintea partidei retur dintre Ujpest si Steaua, de la Budapesta, presa maghiara continua sa faca presiuni in legatura cu bannerul afisat de fanii "ros-albastri" in Ghencea. "O tara si o natiune a fost jignita de fanii romani la partida di...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Sa zicem ca sunt prost informata si sa zicem si ca-s proasta .. eh nimeni nu-i perfect!

    Si eu te-nteleg pe tine de ce tii cu tot dinadinsul sa evidentiezi cat de "nepatat" e Basescu, doar esti platit pentru asta..

    la Stire: Judecatoarea care l-a eliberat pe Gorbunov, exclusa din magistratura
    Judecatoarea Maria Nicola, care l-a eliberat pe Serghei Gorbunov, a fost exclusa din magistratura, in urma deciziei luate miercuri de Consiliul Superior al Magistraturii. Serghei Gorbunov a fost considerat multa vreme suspectul principal in cazul jaful...
  • Nu-mi amintesc sa fi renuntat Basescu la imunitate..

    Si nici sa fi fost gasit nevinovat; repet dosarul s-a prescris. Stiu doar ca se straduieste din rasputeri sa demonstreze Uniunii Europene ca in Romania s-a mai diminuat coruptia si ca se iau masuri impotriva ei.

    la Stire: Judecatoarea care l-a eliberat pe Gorbunov, exclusa din magistratura
    Judecatoarea Maria Nicola, care l-a eliberat pe Serghei Gorbunov, a fost exclusa din magistratura, in urma deciziei luate miercuri de Consiliul Superior al Magistraturii. Serghei Gorbunov a fost considerat multa vreme suspectul principal in cazul jaful...
  • Avantajele coplatii?!!!

    Avantaj pentru ei, desigur! Asta ar insemna bani in plus la buget. Iar spaga n-o sa dispara oricum, e o indeletnicire prea adanc inradacinata ca sa dispara asa usor. Aceeasi intrebare o pun si eu, de ce sa mai platim contributia la CAS atunci?

    la Stire: Nicolaescu: Romania nu e pregatita pentru coplata serviciilor medicale
    Introducerea sistemului de coplata a serviciilor medicale in Romania este vazuta de fostul ministru al Sanatatii ca un demers strict demagogic si aprobat intr-un moment in care Romania nu este pregatita. "Daca sistemul sanitar romanesc ar fi avut mai m...