Traian Basescu trebuie alungat din Romania !

  • Majoritatea romanilor care l-au votat pe Basescu in decembrie 2004 au facut-o cu speranta ca acesta se va comporta ca un adevarat om politic roman si patriot dar s-au inselat amarnic mai ales in al 2-lea mandat pe care l-a castigat cu multe semne de intrebare. Pentru Romania si pentru Poporul Roman, Traian Basescu nu a facut nimic bun...dimpotriva. De aceea peste 8 milioane de romani nu-l mai vor. Chichitele "smecheresti" de care se cramponeaza pentru a ramane in functia de presedinte trebuiesc demontate cu orice pret si acest referendum validat de CC. In caz contrar Romania se va scufunda in haos; nemultumirile oamenilor care au votat DA la refendumul din 29 iulie se vor acutiza si probabil vor izbucni revolte...asta vreti ? Pana acum s-au folosit instrumente politice pentru a clarifica o situatie eminamente politica dar se pare ca nu e suficient. Clanul Basescu trebuie sa renunte la smecherismul comunist si sa accepte logica faptelor. Cati cetateni romani cu drept de vot exista in realitate ? Cati au votat pentru demiterea lui Basescu, stim ! Lasati chichitele comuniste cu liste trucate pe care sunt trecuti si *** de la '48 ! Hai sa judecam lucrurile cinstit cu realitatea in fata si nu partinic sau partinitor. http://3ooo.wordpress.com/2012/07/29/desteapta-te-romane/

    la Stire: Inevitabilul decont al referendumului (Opinii)
    Orice esec politic trebuie decontat. Regula aceasta tine de igiena oricarui partid politic, pentru ca frustrarile neeliberate se inflameaza si cangreneaza. Va aminiti probabil cel mai recent exemplu: alegerile din 2009. Ametit de socul initial al infr...
    Arata cele 3 raspunsuri la acest comentariu
0 comentarii