Romania trebuie sa se curete de mizeria morala lasata de comunism...

  • Nimeni nu poate sa nege ca Romania este condusa de 22 de ani incoace de fostii activisti Comunisti iar Institutiile principale ale Statului sunt exagerat de incarcate cu bugetari Comunisti. Unde poate trai mai bine un Comunist decat la Stat ! Batalia care se duce acum pe tema demiterii "Presedintelui" este intre doua Clanuri Comuniste: Clanul Basescu vs. Clanul Iliescu. Ceea ce trebuie sa inteleaga toata lumea din acest Referendum este ca 7,5 milioane de cetateni normali au votat DA pentru demiterea lui Basescu iar restul (nu se stie numarul lor)fiind spalati la creier, au stat la cotet ascultand de stapanii lor. Daca majoritatea cetatenilor romani s-au saturat de regimul Basescu inseamna ca e de rau: Basescu = Ceausescu ! In rest, problemele legate de Qvorum sunt doar chichite avocatesti iar Curtea Constitutionala (formata si ea din dinozauri Comunisti) trebuie sa valideze referendumul din 29 iulie si sa terminam cu balamucul. In caz contrar, ne vom duce la vale ireversibil. Articolul de mai sus si multe altele care sufoca Internetul sunt proBasescu. Autorii acestor articole sunt mercenari politici care pot trece cu usurinta dintr-o tabara in alta. Ingnorati pur si simplu latraturile lor. Jos Basescu ! Nu v-ar place sa-l vedeti pe Basescu coleg de celula cu Adrian Nastate ? Si asa zicea el ca poporul roman a fost blestemat sa aleaga dintre doi comunisti pe cel mai bun de rau.

    la Stire: Expert EFOR: CCR ar trebui sa ia azi o decizie. Nu mai e cale de intors - Interviu
    Sorin Ionita, expert EFOR, considera ca magistratii Curtii Constitutionale ar trebui sa aiba curajul si sa ia o decizie astazi cu privire la referendumul din 29 iulie, pentru ca este clar ca "nu mai e cale de intors". Intr-un interviu acordat Ziare.com...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
0 comentarii