Ungurasii au inceput sa faca spume la gurita...,ne ameninta...!

  • Astia nu inteleg ca RO nu va admite aparitia in mijlocul tari a unei alte tari straine...,da, asta-i termenul corect, in mijlocul tarii se doreste de catre ungurasi si secui formarea unei tari. In anii `90-95, ce spuneau...,noi nu, nu vrem autonomie, romanii nu inteleg....,nu pricep, noi, ungurasii vrem scoli, institutii cu predare in limba maghiara etc...,le-au primit...,dupa un timp, aceiasi ungurasi, noi vrem autonomie...,romanii nu inteleg, ....,ca apoi in viitor, aceasi ungurasi, sa treaca la next level...,adica independenta...,ce destepti se cred ungurasii, sau mai bine zis ce prosti ne cred...,oare e chiar asa. Eu zic ca nu, mai zic ca se joaca cu focul....,sa-l fereasca Dumnezeu pe politicianul roman care indrazneste sa faca intelegeri impotriva natiei romane. Ungurasii trebuie sa stie ca exista legi pt. nesupunere civica si ca toate au o limita....,daca-i mananca pielea vor rereta amarnic. Noi, romanii, niciodata nu vom permite acest indivizi sa ne mai umileasca....,nu va place in RO, plecati in Ungaria....,daca vreti sa ramaneti trebuie sa respectati legile romanilor.

    la Stire: Inca un candidat pentru Cotroceni: "Comunitatea se va radicaliza si va uza de nesupunerea civila"
    Partidul Popular al Maghiarilor din Transilvania (PPMT) a decis ca vicepresedintele Szilagyi Zsolt sa candideze la functia de presedinte al Romaniei. Decizia PPMT a fost luata sambata, la sedinta extraordinara a Adunarii nationale a alesilor partidului...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
0 comentarii