Politicienii romani sunt principalii vinovati...,la mare distanta..!

  • Lipsa de caracter la politicienii romani face ca acesti indivizi, gen, Vona G. si altii, sa faca tot felul de tumbe prin RO..., tot ce vedeti la unguri sunt tumbe si nimic altceva, nu ca ar obtine ceva cu asta dar te scarbesti la un moment dat cand vezi cu ce mizerii vin iredentistii si nimeni nu-i opreste pe rahhatii astia. Sa fie clar, aceste lucruri mai devreme sau mai tarziu se vor lasa cu conflict armat intre RO si Ungaria...,e o chestie de timp..,binenteles vom fi candva atacati "pe la spate", sa nu uitam ce ne-a spus marele preot Arsenie Boca, noua, romanilor, spunea clar, citez: "intr-o noapte rusii ne vor ataca din est si ungurii din vest si ne vor ocupa, apoi peste ei va ploua cu foc si vom fi iarasi liberi...". Adevarul este ca, noi, romanii, practic nu-i bagam in seama pe unguri...,cu toate actiunile lor nervoase, parca nici nu-i vedem, asta-i deranjeaza cumplit...,trebuie sa recunosc ca asta-i in firea romanului, nu-si baga-n seama dusmanul, suntem al naibi de rabdatori, o fi bine, o fi rau...,asta face ca adversarul sa explodeze si de cele mai multe ori sa faca greseli fatale...,atunci se pare ca ne atrag atentia dupa care vine si raspunsul, unul extrem de corect, sa privim in istorie. Dupa cum se vede ungurii nu mai au rabdare, vor exploda nu peste mult timp, iar noi ii vom vizita la ei acasa, ne vor tine minte pt. totdeauna de data asta, am acest filing.

    la Stire: De ce vorbeste Gabor Vona in numele cetatenilor romani? (Opinii)
    Gabor Vona, liderul Jobbik, cetatean si parlamentar al tarii vecine si prietene, Ungaria, membra a Uniunii Europene ca si Romania, poate veni la noi ori de cate ori pofteste, asa cum oricare cetatean roman poate merge liber in Ungaria. Atata doar ca Ga...
0 comentarii