Urata exprimare pt. cineva care pretinde ca nu e ***....

  • Dl.Omer Cerrahoglu ne explica ca nu au ce cauta toti tampiti la scolile superioare........,modul de exprimare nu-i face cinste..., as putea spune ca domnia sa are mari carente de educatie...,nimic de zis daca e sa vorbim de matematica, probabil este un geniu in matematica dar asta nu inseamna ca e si educat. Cand esti super dotat ca intelect ceilalti ti se par tampiti...,fara sa fiu mistic, Dumnezeu ne inzestreaza cu acest cadou mai mare sau mai mic..., unii oameni sunt mai inteligenti decat alti dar fara a avea un merit...,n-au muncit pt. asta...,destept devii numai si numai invatand, nu te nasti cu asta. Dl. Omer Cerrahoglu se pare ca este o somitate in materie de matematica dar este repetent la materia "bun simt"...,o spun cu parere de rau si cu scuzele de rigoare. Studenti buni si slabi au fost intotdeauna...,cel bun n-ar exista fara cel slab, n-ai avea la cine sa te raportezi, altfel spus, binele n-ar fi daca n-am stii ce-i raul.., peste tot exista o scara a valorilor...,esti bun, f. bun nu te opreste nimeni sa intri in scoli selecte unde se aduna somitatile, asa cum si procedeaza pana la urma dl. Omer Cerrahoglu, dar fa-o cu putin obraz, cum ar spune romanul, nu da cu bata-n balta. In rest, sa auzim de bine.

    la Stire: Olimpic roman de geniu la matematica: Sa nu mai intre toti tampitii la facultate!
    Baimareanul Omer Cerrahoglu (foto), cel mai prolific olimpic roman la matematica, afirma ca sistemul educational din Romania trebuie schimbat astfel incat sa nu mai intre toti "tampitii" la facultate si il considera pe ministrul Remus Pricopie un "smecher...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
0 comentarii