Intrari recente

  • melescanu nu vrea sa isi joace rolul

    Spre deosebire de sluga Turcescu, Melescanu refuza sa isi joace rolul! Turcescu stim cui ii inchina ode, de aici deducem si cine e papusarul.

    la Stire: Melescanu a demisionat de la sefia SIE
    Teodor Melescanu a demisionat, luni, din functia de director al Serviciului de Informatii Externe, urmand sa se inscrie, ca independent, in cursa pentru presedintia Romaniei. Presedintele Traian Basescu a trimis, luni, o scrisoare in care ii informeaza...
    Arata cele 3 raspunsuri la acest comentariu
  • povesti, la comanda, Macovei a intuit ceva

    Planul e simplu, Turcescu se "deconspira" si da un exemplu pentru ofiterul acoperit, sa se caiasca pe la tv si sa renunte la "functii" respectiv candidatura. Turcescu oricum n-are nimic de pierdut decat credibilitate care oricum e subreda rau dupa ce i-a inchinat ode lui Basescu timp de atatia ani, ...

    la Stire: Cum s-a descoperit Turcescu pe sine (Opinii)
    Dupa spovedania lui Robert Turcescu in fata natiunii in calitatea sa de ofiter acoperit, nu e de mirare ca Romania are nevoie de sapte servicii secrete pentru a face ceea ce alte tari mai bogate reusesc cu jumatate si chiar mai putin. Cu astfel de cola...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    prin ce spui tu, confirmi ce spun eu

    Ca DNA se concentreaza pe centru, si lasa dosarele in care daunele chiar daca sunt de zeci de ori mai mari (vezi autostrazile) pe ultimul loc, in timp ce se obosesc cu dosare ca asta, sau ca dosarele facute pe la referendum care oricum nu vor avea nici o influenta in viitor. Kovesi se plangea ca are...

    la Stire: Klaus Iohannis, audiat la DNA (Video)
    Klaus Iohannis s-a prezentat, marti, in jurul orei 10:00, la sediul DNA, pentru a-si sustine acuzatiile aduse vicepremierului Liviu Dragnea in cazul ordonantei de urgenta care permite migrarea primarilor. "Dupa procedura, petentul vine si isi sustine p...
  • Frontul Popular, noul Sector Dreapta

    Iateniuk, un Vadim de Ucraina, impreuna cu guvernul sau alimenteaza propaganda de razboi, agita sperietoare cu invazia rusiei, cu refacerea urss, cu relansarea programului nuclear(Gheletei), acesti extremisti sunt cei care au pus mana pe putere cand s-a creat vidul de putere la Kiev si nu mai vor sa...

    la Stire: Taberele pro razboi si pro pace divizeaza Ucraina
    La zece zile de la fragilul acord de pace din estul Ucrainei, cu campania pentru alegeri parlamentare in desfasurare, o chestiune domina politica: poate Kievul sa se inteleaga cu Moscova pentru a incheia conflictul? Acordul incheiat la inceputul lunii ...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    are dreptate maxi

    Tot timpul sunt condamnati cei care cumpara, Becali, Voiculescu, pai cine face infractiunea, nu functionarul de stat ca accepta mita? Daca eu ma duc si ii propun lui Oprescu sa imi vanda un parc pe 1 euro, eu sunt de vina ca am venit cu propunerea? Functionarul de stat trebuie sa denunte imediat ace...

    la Stire: De ce a fost condamnat Dan Voiculescu la 10 ani de inchisoare - motivarea instantei
    Curtea de Apel Bucuresti a publicat motivarea sentintei in dosarul ICA, in care Dan Voiculescu a fost condamnat la 10 ani de inchisoare cu executare. Judecatorii au apreciat ca Institutul de Cercetari Alimentare a fost subevaluat intentionat la cumpara...
  • dna trebuie sa se miste repede

    Pentru ca Dragnea sa fie rezolvat inainte de alegeri. Nu sunt nici basist, nici psdist, dar nu mi se pare corect ca DNA sa fie folosit din nou ca instrument in campania electorala, acum o saptamana Kovesi se plangea ca are mii de dosare nerezolvate, asta cu "ordonanta penala" vad ca e rezolvat in ce...

    la Stire: Klaus Iohannis, audiat la DNA
    Klaus Iohannis s-a prezentat, marti, in jurul orei 10:00, la sediul DNA, pentru a-si sustine acuzatiile aduse vicepremierului Liviu Dragnea in cazul ordonantei de urgenta care permite migrarea primarilor. "Dupa procedura, petentul vine si isi sustine p...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • cat de prost sa fii

    Presedintele Basescu, in cel mai bun caz nu te va rezolva, eu nu il inteleg pe acest neamt cum poate candicata cand stie clar ca e cu musca pe caciula, ma refer la decizia ANI care e clara, nu e ceva aproximativ, se stie clar ca a fost incompatibil, dovezile sunt clare si publice. Dupa alegeri ori...

    la Stire: Iohannis se bazeaza pe Basescu, dar "ofiterul acoperit" e doar o "fumigena" (Video)
    Prezidentiabilul Klaus Iohannis considera ca presedintele Traian Basescu ii va acorda sprijinul sau in turul doi al alegerilor din noiembrie, cand probabil se va confrunta cu premierul Victor Ponta, candidat de stanga, insa in acelasi timp incearca sa se ...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • povesti

    aceasta lege e cu dedicatie, in romania nu isi are justificare, in tarile occidentale e prezenta pentru ca s-au inregistrat amenintari si atacuri teroriste, in Romania e doar inca un instrument pentru DNA si DIICOT sa isi indeplineasca mai bine misiunile primite de la politicieni (nu doar cotroceniu...

    la Stire: DIICOT, despre legea cartelelor prepay: satisface criteriile de constitutionalitate
    Procurorul sef al Directiei de Investigare a Infractiunilor de Criminalitate Organizata si Terorism (DIICOT), Alina Bica, a inaintat, luni, la Curtea Constitutionala a Romaniei (CCR), punctul de vedere al DIICOT referitor la sesizarea formulata de Avocatu...
  • in ultimii 12 ani, ati incercat sa faceti rusia un partener?

    partener probabil inseamna cum suntem noi, piata de desfacere pentru produsele voastre, din pacate nu ati reusit cu buna, asa ca acum incercati cu forta sa schimbati regimul lui putin care nu executa comenzile de la washington cum le executa boris eltin. acum stiu de unde venea poroshenko si rasmu...

    la Stire: Comandantul NATO in Europa: Rusia ar putea realiza incursiuni in Moldova
    Comandantul fortelor militare NATO in Europa, Philip Breedlove, a avertizat luni ca Rusia ar putea realiza incursiuni in Republica Moldova. Generalul Breedlove a cerut o regandire a aliantei NATO, subliniind ca este nevoie de masuri care sa asigure ali...
    Arata cele 2 raspunsuri la acest comentariu
  • diferenta e ca si el iti datoreaza tie

    pentru orele petrecute impreuna, nu are obligatii cu restul politicienilor

    la Stire: Udrea: Ii datorez lui Basescu ce ii datoreaza foarte multi politicieni
    Presedintele PMP, Elena Udrea, spune ca ii datoreaza lui Traian Basescu "ce ii datoreaza foarte multi politicieni", aratand ca cei din zona PDL ii datoreaza cariera. "Unii spun ca daca te sustine Traian Basescu e de rau. (...) Cred ca sunt foarte multi...