Intrari recente

  • sa va fie rusine!!!!!!!!!!

    ziare.com , sa va fie rusine, puscariasii nu ar trebui sa ajunga aici, in media

    la Stire: Mesajul lui Adrian Nastase pentru Guvern, dupa ce Victor Ponta a pierdut alegerile
    Fostul prim-ministru Adrian Nastase este de parere ca Guvernul Victor Ponta ar trebui sa ceara un vot de incredere in Parlament, in luna februarie. "Pentru inceputul sesiunii parlamentare, ar fi important sa se ceara un vot de incredere in Parlament, e...
  • sa moara PSD-eu!

    e de ochii lumii toata mascarada, scopul cel ami probabil e sa-si mai regleze imaginea premierul asta mitoman si sa se "impace" cu cneazul Dragnea

    la Stire: PSD, sedinta de urgenta Ponta: Vanghelie, Sova si Ghita, suspendati din partid - LIVE
    Marian Vanghelie, Dan Sova si Sebastian Ghita s-au autosuspendat din toate functiile detinute in PSD, decizie luata in Biroul Permanent National al PSD, care s-a reunit, marti dupa-amiaza, dupa evenimentele din ultimele doua zile, inclusiv demisia lui Vio...
  • bah agentu\' "2-small-iq", Strehaia si Buzescu te \'iubeste\'

    Agentu termic al PSD zice ca "multi dintre parintii din familiile care nu vor beneficia de alocatii dublate nici macar nu mai iau banii lunari ai copiilor" Pai la ce sume sint ..... . Pe de alta parte eu, de ex, scot acei bani la aprox 1 an, ca "urgenta" in concediu\' :) Ceea ce vrea sa faca nem...

    la Stire: Ponta, despre dublarea diferentiata a alocatiilor: Cei care sunt bogati sa fie de acord sa platim
    Prim-ministrul Victor Ponta a anuntat, luni seara, cum si de ce vor fi dublate doar alocatiile copiilor din familiile sarace, trecand astfel peste decizia Curtii Constitutionale. "Curtea Constitutionala a zis ca nu trebuie marita alocatia diferentiat",...
  • nu zau, sa mori tu!

    Ce viteaz avem noi aici, se umfla muschii pe nemernicul asta daca nu are cine sa-l contrazica, si daca era in 90 avea "amicii" lui Miron Cosma. Sa inteleg ca ti-e dor de discutiile cu tovarasa Elena? Pai de ce nu te duci sa vorbesti cu ea? Poti sa iei cu tine anti-romanii din PSD, puie Monta, Sova,...

    la Stire: Iliescu, amintiri despre Ceausesti: Cum a contrazis-o pe Elena pe tema Coreei de Nord
    Ion Iliescu a avut curajul sa o contrazica pe Elena Ceausescu pe tema situatiei poporului nord-coreean. In timp ce ea il considera "fascinant", pentru Iliescu era "dezumanizat", lucru pe care i l-a spus in fata sotiei fostului dictator comunist. Dezval...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    ORBILOR!!!!!

    @bengosul2007 baiatu, explica cum poate face ceea ce zici tu. gindesti cind afirmi asemenea ineptii? ponta si-a adjudecat cam totul in tara asta, are parlamentul, avocatul poporului, CNA, CSM, TVR, RTV si Latrinele de partea lui, samd, a modificat legi si a deturnat sensul cuvintului democratie si ...

    la Stire: Basescu a semnat: 5 fosti ministri, urmariti penal. Ce informatii are despre dosarul Microsoft
    Presedintele Traian Basescu a declarat, vineri dupa-amiaza, ca a cerut ministrului Justitiei inceperea urmaririi penale fata de cinci fosti ministri, in dosarul licentelor Microsoft. Seful statului a tinut sa sublinieze ca nu a fost vorba despre o soli...
  • Rusia vs UE-USA?

    De ce intr-o lume care se vrea globalizata Putin deschide vechi rani legate? Cei ce emigreaza o fac spre tari UE\USA sau Rusia? Putin a (re)creat un univers intern foarte periculos, el isi manipuleaza proprii semeni in stilul consacrat, marxisto-leninist

    la Stire: Tacticile lui Vladimir Putin: Strategiile care l-au adus unde este azi
    Reactiile internationale la ceea ce Moscova face in Ucraina sunt asemanatoare felului in care se simteau rusii in urma cu 10 ani. Unii dintre liderii si politicienii de extrema dreapta, precum prim-ministrul maghiar Viktor Orban, isi exprima sustinerea...
  • Iulian leca, esti om?

    Spui ca ".... confirma si ele mai degraba teza unui accident". Accident a fost in Spania, accident in care au murit 6 adulti si 2 copii, aici nu e un "accident" Bah asta, au murit 80 de copii, nu poate fi vorba de accident! In toate conflictele din ultimii 20 de ani insurgentii nu au avut asemenea...

    la Stire: Viitorul razboi si teroristul Putin (Opinii)
    E o ironie fara margini a timpurilor moderne ca astazi avem toate legile, institutiile si premisele economice, stiintifice si tehnologice pentru a construi o lume din care sa excludem razboiul si foametea, dar tot ceea ce putem face este sa crestem atat n...
  • E dus cu pluta, si el dar si ceilalti guvernanti

    Cum pana mea sa propui asa ceva? E absurd sa folosesti bani din taxarea tuturor pentru scopuri "electorale" (nici electoral nu e, are alt scop). Mai GINDESTE cineva din aceasta guvernare rosie profund mafiota?

    la Stire: Programul Prima Masina - in ce consta si cine se incadreaza
    Ministerul Economiei intentioneaza sa demareze programul "Prima Masina", dupa modelul "Prima Casa". Astfel, in acest fel autoritatile vor sa ajute si piata auto din Romania, informeaza Pro TV. "Generic i-am spus \'Prima Masina\', se adreseaza tineri...
  • comparatia este aiurea

    Comparatia Ucraina-Vietnam-Afganistan este absurda din start, Vietnam si Afganistan nu au fost niciodata rusificate pe cind respectivele teritorii foste din URSS au fost rusificate prin deportarile facute de Stalin si predescesorii sai. Vietnam si Afganistan au avut o alta dorinta de lupta, dorinta ...

    la Stire: Putin a invatat din lectiile pe care America nu le-a inteles
    Dupa infrangerea rusinoasa a Statelor Unite si plecarea in graba din Vietnam, in 1973, cand cea mai bogata si puternica natiune a lumii a fost umilita de hotararea unei armate, prost echipate, dar motivata ideologic, de tarani, s-a presupus in general ca ...
  • autor previzibil

    Acelasi "inconfundabil" Iulian Leca, un articol cu nazuinte de rusificare

    la Stire: Probleme la marginea Imperiului (Opinii)
    Americanii gasesc ca prioritatea politicilor lor in Estul Europei este sa se concentreze pe lupta impotriva coruptiei. Asadar, nu pe investitii, nu pe cresterea nivelului tehnologic sau pe sprijinirea cercetarii (ce prostie!), ci pe amplasarea de scuturi ...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu