Un nou inceput!

  • Ca si in Campania Electorala de la Roman, Elena Udrea s-a luptat cu candidatii politici din PSD, PNL, PDL, cu trustul Intact; sa nu uitam si de mitingul de la Roman cand Elena Udrea s-a deplasat pentru a face un miting. In ciuda metodelor de intimidare, de filaj din partea serviciilor secrete, Udrea nu s-a lasat invinsa, nu a batut in retragere ci a mers mai departe in Campania electoral. Astazi Elena Udrea ne-a dat o lectie de viata a unui invingator cu viziune, care merge inainte indiferent de obstacolele care ii apar in cale. Am vazut cum o femeie aproape singura s-a avantat intr-o lupta cu cea mai puternica masina politic a pe care am vazut in ultimii 24 ani, alianta USL in care s-a alaturat si PDL. PMP a demonstrat ca din nimic a reusit sa se bata nu numai cu partidele consecrate ci si cu o falsa justitiara, care nu a facut decat sa isi insuseasca proiectele lui Basescu si modele de campanile a lui Udrea. Udrea este cea mai castigata din aceasta batalie crunta, pentru ca zi de zi, seara de seara, pe televiziunile aservite aliantei USL, am vazut un linsaj mediatic, adresat numai ei. Niciodata nu ar fi fost atacati, Iohannis, Tariceanu, Macovei, Melescanu cid oar Udrea. CONCLUZIA: Cu totii au fost iepurii lui Ponta si Iohannis, iar Udrea singura impotriva tuturor

    la Stire: Elena Udrea: S-a incercat scoaterea mea din competitie
    Candidatul PMP la prezidentiale, Elena Udrea, a reactionat imediat dupa anuntarea exit-poll-urilor si a acuzat ca s-a incercat scoaterea sa din competitia pentru Cotroceni. "Au fost strategii bine puse in practica prin care s-a incercat scoaterea mea d...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
0 comentarii