Stimabilă "Bunicuţă" ai "băut toată sticla de formol a tranziţiei" şi te dai "zglobiu"

  • PAMFLETUL UNUI CIOCLU Gata îmbălsamat dai din "sicriul PSD " ultimile indicaţii pentru " ultimul drum " e vară stimabilo a început să-ţi pută "aparatul bucal" mai ai puţin şi gata: CURAJ ...Dincolo nu te aşteaptă nimeni .Nici măcar ISTORIA .Aici după îngropăciune vor începe procese post-mortem ,şi se va DECLANŞA MAREA DUMITALE DENIGRARE vei întra în FOLCLORUL ROMÂNIEI PROFUNDE "cu picoarele înainte" şi după ce ţi se va dezlega "piedica" ... ţi se vor vedea chiloţii plini de escare ,putoarea se va răspîndi în public ,oamenii o vor lua la goană ţinîndu-se de nas ,vei rămîne singur ,cu groparii care în cor vor exclama : - PINGELICĂ ERA PARFUM şi pe urmă dînsul a cîntat cu mult curaj internaţionala , dînsul aşa a intrat în istorie , ca un adevărat şef de stat pe cînd dumneata Bunicuţo nu vei intra nici în istoria născocită de dumneata ci vei rămîne o anecdotă ...o sosie a lui Păcală , dar pe invers , adică "unul care şi-a păcălit poporul" Atenţie urmaşule nu eşti mai breaz pînă acum pentru că ai continuat "jocul la cacialma"trişîndu-i pe toţi ,mai ai puţin timp foarte puţin pentru a juca corect...eşti încă viu deci ai o şansă,ULTIMA!

    la Stire: Ion Iliescu: Cei care stau cu sticla in mana nu sunt oameni de stat
    Fostul presedinte roman Ion Iliescu apreciaza clasa politica romanesti, care se remarca prin extreme, in opinia sa: "jigodii" si "oameni de buna calitate". Intr-un scurt interviu acordat publicatiei Puterea, Iliescu a tinut sa sublinieze ca esicherul p...
0 comentarii