Ca şi CIOCLU eu vă spui ce naştesigur moare deci eu din poziţia mea pot să spui :"SĂ-I FIE ŢĂRÂNA UŞOARÎ" la SOROC

  • PARTIDULUI "ALBÄ CA ZÄPADA" născut spre a muri... (din ciclul "LIBERTATEA DE EXPRIMAE) Motto : 1 " Trandafir cu ochii scoşi // Numai *** sunt frumoşi! "// [poet Gheorge Trandafir ] IMNUL PARTIDULUI : --DESCHIDE GROPARE MORMANTU`-- [cules de IRINA LOGHIN] "Afara-i intuneric.. // Se aprind lumini in casa,// Iar in mormant e rece,// Si *** nu-mi dau pace ,// Ce dor imi e de casa ,// Ce ganduri ma apasa ...// Sa ies in lumea noua, groparul nu ma lasa...// AIDA` mai groparule nemernic, sever, dur si brutal// Hai deschide mormantul, afara ca sa ies Sa ma mai duc o data,// La casa parinteasca // Sa imi vad parinti, fratii si prieteni mei dragi.// AIDA` mai schelete nu iti dau drumul, Sa iesi din groapa// Mai bine stai acolo, cu *** te impaca// Hai lasa-ma gropare in lumea pacatoasa// Si scutura mai bine, tarana de pe mine // Si am fost la mine acasa,// Ce jale mai era, // Sarmana mea maicuta, in doliu ma jelea,// De asemenea si tata, in negru se purta// Off` cat imbatrise si barba-i albise// Si am fost la ai mei prieteni // Ce chefuri mai faceau, // Cu vinul cel mai dulce, cu toti se inveseleau // Ciocneau pahare rase, pe mine ma uitase,// Si nu gandeau vezi bine... mai putin

    la Stire: Maine se naste Alba ca Zapada (Opinii)
    Pe 5 februarie 2011 se va intampla. Talcul fabulei consilierului prezidential Sebastian Lazaroiu s-a dezlegat. In septembrie anul trecut, Lazaroiu spunea ca daca va exista un singur partid dominant in 2012 acesta nu va fi nici unul de pana acum si va l...
0 comentarii