Intrari recente

  • Tariceanu Premier !!

    Domnule Tariceanu activitataea domneavostra pe scena politica din Romania a fost una exemplara si tocmai de aceea trebuie sa ocupati postul de premier al Romaniei pentru a schimba acest sistem corupt creat de epoca basista si pentru a crea o stabilitate si o societatea cu adevarat democratica.

    la Stire: Tariceanu: Voi lupta pana la capat
    Calin Popescu Tariceanu a declarat, dupa aflarea rezultatelor exit poll de la alegerile prezidentiale, ca scorul pe care l-a obtinut reprezinta "o obligatie". Totodata, Tariceanu a precizat ca nu a luat inca o decizie in privinta directiei in care isi ...
  • Andrei Margineanu

    Imi pare rau domnule Tariceanu ca nu ati intrat in turul 2 insa sunt multumit cu rezultatul dumneavoastra dar acum cred ca ar fi cel mai bine sa il sustinem pe Ponta

    la Stire: Tariceanu: Romania a avut prea mult de suferit in acesti 10 ani
    Candidatul independent Calin Popescu Tariceanu a votat duminica, in jurul orei 9:30, la Clubul Sportiv Scolar nr 5 din Bucuresti. "Vreau sa subliniez importanta acestui moment pentru continuarea cursului democratic al Romaniei. Mi-as fi dorit ca aceast...
  • Tariceanu singurul candidat cu caracter politic

    Doar domnul Tariceanu m-ai ofera speranta acestui popor. Este unul dintre putinii candidati care prezinta cu adevarat incredere si as merge pe mana lui atat ca si presedinte dar cat si ca premier. Prin aceasta declaratie domnul Ponta ii fura din voturi domnului Tariceanu si in felul asta nu ii ofera...

    la Stire: Cand isi anunta Ponta premierul: Maior si Tariceanu, in carti
    Premierul Victor Ponta, candidatul PSD la alegerile prezidentiale, a anuntat, duminica seara, ca pe 4 noiembrie va face publice variantele sale pentru functia de prim-ministru. Seful Guvernului a precizat ca George Maior, seful SRI, si Calin Popescu Taric...
  • Base ? Autoritate ? Legi ?

    Basescu a denigrat si denigreaza tot. Pentru el nu exista autoritate,legi si justitie. El este un mincinos, turnator de securitate care pe langa faptul ca si-a protejat dosarul de securist, a distrus si sistemul juridic. Acest chior betiv trebuie pedepsit cat mai repede de institutiile statului pent...

    la Stire: Putem asista la o sincopa in relatia serviciilor romanesti cu cele partenere. Nu putem sa calcam in picioare tot! Interviu
    Daca Victor Ponta a fost ofiter acoperit, chestiunea de maxima gravitate ar fi trebuit tratata institutional, la nivel de CSAT, Parchet sau CSM, nu in campanie electorala si cu consecinta afectarii grave a imaginii Romaniei si a structurilor de informatii...
  • ACL-PMP = Mafia

    Aceasta declaratie a lui MRU este doar o diversiune. Toti fac parte din aceeasi mafie, mafia lui Base. Cum sa dai crezare unui securist precum Ungureanu ? Tocmai el s-a gandit sa vorbeasca despre dreptate, interese si schimbare ? Din pacate aripa democrat-liberala este patata de personaje ca Udrea, ...

    la Stire: Fost sef SIE: Cea mai grava declaratie facuta de Basescu nu este cea despre ofiterul acoperit
    Fostul sef SIE Mihai Razvan Ungureanu il critica pe seful statului pentru faptul ca, luni, a declarat public ca nu se va prezenta la vot in turul II al alegerilor prezidentiale si considera ca astfel Traian Basescu ajuta PSD. "A indemna romanii sa nu s...