Intrari recente

  • bai

    cioara citeste cu atentie: C O N S T I T u t i e

    la Stire: Iliescu: Basescu vrea sa fie purtatorul de cuvant al premierului
    Fostul presedinte Ion Iliescu considera ca premierul Ponta este cel care ar trebui sa fie reprezentantul Romaniei la Bruxelles, iar Traian Basescu nu ar trebui "sa forteze nota" si sa nu "se subtituie" prim-ministrului. "Acolo se intrunesc sefii Execut...
  • Boc si Base

    liderii miscarii impotriva ciumei rosii!!!!!!!! reduta se numeste Cluj. fortza Boc!!!!!!!!!!

    la Stire: Arta de a castiga alegerile la mustata (Opinii)
    Istoria cunoaste multe coincidente bizare. Shakespeare a murit in aceeasi zi calendaristica in care s-a nascut. Poetul rus Alexandru Puskin a fost impuscat in duel la aniversarea sotiei sale. Presedintele Lincoln a avut un secretar care se numea Kenne...
  • base

    e f posibil sa te suspende. insa nu e nici o rusine. sunt o organizatie lucrativa - niste mameluci profitori oameni fara caracter. te-ai luptat cu ei singur contra tuturor si de multe ori ai invins. Insa Base - am o rugaminte. Sa nu cedezi. Sa nu te inmoi. Nu as putea suporta sa vad asaceva...

    la Stire: Basescu: Ce e aia frica de suspendare, ce pierd?
    Presedintele Traian Basescu a declarat, miercuri, intr-o conferinta de presa tinuta la Palatul Cotroceni, ca nu ii este teama de o eventuala incercare de suspendare din partea USL, spunand ca nu are nimic de pierdut daca se intampla acest lucru. "Nu, p...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • desi

    e clar ce o sa se intample - avand in vedere ca a venit psd la guvernare poate - poate? sa speram dragi judecatori? stie toata lumea ca e vinovat de mult mai mult nu asta e pb. pb e - veti face acest cadou romanilor? imi imaginez ca e un sacrificiu - veti fi persecutati pt aceasta decizie. ...

    la Stire: Avocatul lui Nastase spera sa ii dea cadou de ziua lui achitarea
    Avocatii lui Adrian Nastase au cerut miercuri, la Inalta Curte de Casatie si Justitie (ICCJ), casarea deciziei de condamnare a fostului premier si au spus ca spera ca acesta, care va implini 62 de ani in 22 iunie, sa primeasca in dar, de ziua lui, achitar...
  • adica

    am ajuns ca ne rugam de ei sa nu ne fure... domnilor psd isti. va rugam sa nu va comportati ca pana acuma. aveti o sansa sa ... ce? zic psdisti finca pnl nu mai exista nu se aude nimic decat antonescu care mai are cate un spasm de idee incoerenta in somn. recunosc nu avem variante. suntem un ...

    la Stire: Editorial: Riviera USL si Dambovita de dupa colt
    Au maturat tot, dar daca nu au grija sa priceapa ce si-au dorit, ostasii USL s-ar putea sa se trezeasca la realitate cand va fi prea tarziu. Nu pentru ei, ci pentru o democratie prea plapanda inca pentru a fi dezvoltat anticorpii necesari luptei cu natura...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • masura

    face parte din pachetul anuntat al noii puteri - alaturi de masurile anticoruptie. urmatoarea miscare este normalizarea relatiilor cu Rusia - adica intoarcem spatele, ne cracanamm inchidem ochii si strangem din dint, iesirea din EU si proclamarea lu Nastase imparat. Vantu probabil va lua ministe...

    la Stire: USL vrea sa scoata hotararile Parlamentului de sub controlul CCR
    Plenul Camerei Deputatilor ar urma sa dezbata, in procedura de urgenta, o propunere legislativa prin care se doreste eliminarea hotararilor Parlamentului din categoria actelor normative care sunt supuse controlului CCR. Iniatorii motiveaza ca astfel s-...
  • si nu uitati -

    ARMATA este garantul constitutiei nu? parca asa era. deci le doresc la psdisti sa incerce sa se joace cu chestii de oameni mari

    la Stire: USL vrea sa scoata hotararile Parlamentului de sub controlul CCR
    Plenul Camerei Deputatilor ar urma sa dezbata, in procedura de urgenta, o propunere legislativa prin care se doreste eliminarea hotararilor Parlamentului din categoria actelor normative care sunt supuse controlului CCR. Iniatorii motiveaza ca astfel s-...
  • pai

    daca nu se respecta constitutia, ce rost mai are sa avem constitutie? adica le-ar placea la mafiotii din PSD daaa ce le-ar mai placea. oricum legea nu va fi aporobata de CCR :) luuuuzaaaari

    la Stire: USL vrea sa scoata hotararile Parlamentului de sub controlul CCR
    Plenul Camerei Deputatilor ar urma sa dezbata, in procedura de urgenta, o propunere legislativa prin care se doreste eliminarea hotararilor Parlamentului din categoria actelor normative care sunt supuse controlului CCR. Iniatorii motiveaza ca astfel s-...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    sa

    te uiti tu la realitatea :)

    la Stire: Basescu: Ponta arata slabiciune, premierii trebuie sa fie barbati
    Presedintele Traian Basescu considera ca faptul ca premierul Victor Ponta incearca sa forteze nota in legatura cu cine reprezinta Romania la Consiliul European e o dovada de slabiciune. "V-as reciti articolul 80 din Constitutia Romaniei - "presedintele...
  • imi vine

    sa vars... hotzii in frunte cu nastase si voicu si gasca vor sa mascheze ceea ce urmeaza sa se intample - un viol in grup la adresa romaniei dintre masurile anticoruptie ale noii puteri enumeram: - desfiinatarea DNA sau macar reducerea atributiunilor. - desfiinatarea ANI sau macar reducerea tut...

    la Stire: Parlamentul a adoptat o Declaratie privind lupta anticoruptie
    Parlamentul cere Guvernului sa vina cu o informare la fiecare 6 luni cu privire la implementarea Strategiei Nationale Anticoruptie, scrie intr-o Declaratie adoptata marti in unanimitate de plenul reunit. Parlamentul s-a angajat sa sprijine adoptarea le...