Intrari recente

  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    la ceas de noapte

    La ora 21 s-a anuntat pentru ora 19 ... si eu ma pot juca cu vorbele.

    la Stire: Tariceanu: PNL nu trebuie sa fie un catelus al PSD
    Calin Popescu Tariceanu a declarat, luni, ca ar trebui gasita o solutie politica fara ca PNL sa se bazeze pe "ura impotriva lui Traian Basescu". Fostul premier liberal a subliniat ca "graba in luarea unor decizii este complet nejustificata. Normal ar f...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Apropos de istorie

    Daca tot iti aduci aminte de alegerile din '90, seamana izbitor de mult cu alegerile astea din punct de vedere al mesajului si al media (tot din partea PCR/FSN/PSD), numai ca au trecut 20 de ani si românii s-au mai despteptat intre timp. Toata campania de acum a fost de ura impotriva marinarului - l...

    la Stire: Videanu: A castigat Traian Basescu si aliatul sau, cetateanul!
    Prim-vicepresedintele PD-L, Adriean Videanu, a anuntat luni, dupa incheierea numatorii paralele efectuate de democrat-liberali, ca Traian Basescu a castigat alegerile prezidentiale cu 50,33% din voturi. Conform rezultatelor obtinute de PD-L dupa numara...
  • Castigatorul serii

    este Vantu, parerea mea. Nici tantalaul, nici baselu.

    la Stire: Vintu: Geoana mi-e prieten, a venit la mine sa se relaxeze
    Sorin Ovidiu Vintu a declarat joi seara, dupa confruntarea electorala dintre Traian Basescu si Mircea Geoana, ca liderul PSD a fost miercuri noaptea la vila sa, pentru ca sunt "prieteni de patru ani de zile" motiv pentru care l-a invitat acasa la el "ca s...
  • Lectie civica

    Toata lumea comenteaza pe internet, sub protectia anonimatului. In schimb civismul din societate, din viata reala, lipseste cu desavarsire. Luati atitudine pe alte cai domnilor, daca doriti rezultate. Altfel sunt doar vorbe in vant. Am ajuns in situatia sa nu avem pe cine vota tocmai din cauza unei ...

    la Stire: Prizonieri in cosmar
    Dupa votul de pe 22, am ramas cu o alegere deloc placuta pentru duminica viitoare: trebuie sa decidem intre molima portocalie si ciuma rosie. Stim deja ce ar insemna inca cinci ani cu Traian Basescu. Reconfirmat de popor, presedintele nu va ceda in fat...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Jiji la tribuna parlamentului ...

    un exercitiu simplu de imaginatie ... :D

    la Stire: Gigi Becali: Procurorul sa mi-o su..
    La aflarea vestii ca a fost pus sub urmarire penala de catre DNA, finantatorul Stelei, Gigi Becali, a reactionat in stilul caracteristic. "Cel mai mare infractor e procurorul, asta gandesc! El nu respecta legea, eu o respect! O sa vedem noi! Sunt prea ...
  • ?

    țș/ăîâȚȘĂÎÎĂĂ

    la Stire: Cine sa-l opreasca pe Oprescu?
    Sorin Oprescu a reusit intr-o jumatate de an ce n-a incercat sau n-a putut sa faca in peste un deceniu de cariera politica. A devenit personaj principal in PSD dupa ce i-a incaierat pe social-democrati pe tema candidaturii sale la Primarie, s-a individ...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Gospodina cu 10 clase ?

    E mult dom'le, cred ca targetul e pentru cele cu 2 mai mult ca trenul.

    la Stire: Antena 2, amendata de CNA pentru lezarea imaginii Mihaelei Radulescu
    Antena 2 a primit o amenda de 2.500 de lei din partea CNA pentru emisiunea "Scoala Vietii", in care a fost prezentat afisul trucat in care protagonista era Mihaela Radulescu. Membrii CNA au decis ca prin prezentarea afisului s-a incalcat dreptul la pro...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    6mp ????

    1mp e suficient pt. el. Poate dormi, "sarac si cinstit", si in picioare(le goale) pana la adanci batraneti.

    la Stire: Iliescu si Copos si-au "gresit" declaratiile de avere
    Senatorii Ion Iliescu (PSD) si George Copos (PC) si-au completat eronat declaratiile de avere cu numai cateva zile inainte de expirarea termenului legal de depunere, 15 iunie. La inceputul anului, Ion Iliescu declara ca detine un autoturism Volkswagen,...
  • Ce IQ ai ?

    Einstein la un dineu, inainte sa intre in vorba cu cei de acolo ii intreba ce IQ au. Primul raspunde: -Am IQ 225! -Bine, vin imediat sa vorbim de fizica nucleara si atomi, zice Einstein. Mai incolo altul raspunde: -Am IQ 145! -Vin imediat sa vorbim de forta de propulsie si franare, ii spune Einste...

    la Stire: Becali: "Cei de la Otelul sunt slugile CFR-ului"
    Patronul Stelei s-a aratat deranjat de controlul anti-doping de la Galati, unde stelistii au pierdut 2 ore la control, numindu-i pe galateni: "slugi ale clujenilor". "Cel mai mult m-a deranjat controlul antodoping, dupa meciul de la Galati. Cei de la C...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Cine-i asta din poza ?

    Tac'tu ? Ma'ta ? Vreo ruda ceva ? Adropitectii naibii ...

    la Stire: Netoiu: "Cei de la CFR sunt niste imbecili!"
    Scandalurile intre conducatorii de club se tin lant in Liga lui Mitica chiar si dupa sanctiunile aplicate de Comisia de Disciplina a FRF. Ultimul de acest fel ii are in rolul principal pe presedintele CFR-ului, Iuliu Muresan, si pe finantatorul Daciei ...