foarte bine jucat dupa ce Germania invingea Brazilia,acum a reusit.

  • sa invinga si Romania. Poate ma exprim nostalgic dar a castigat poporul. De ce ?! pentru simplu motiv ca statul la coada in tara sau in strainatate ca BEC nu face, ca guvernul este incompetent, ca nu se baga unii pe altii , ca ajunsi pe ultima suta de metri in incinta consulatului sa constatam(parere generala )ca personalul nu numai ca se misca lent dar erau parca cu un morcov in partea dorsala, toate acestea au costat in final. Am intrat dupa o repartizare destul de confuza in fata celor doua comisii. Am semnat , am votat si cel caruia ii lasaasem actele de identitate nu scrisese nici o litera din nume.Asa ca asta era motivatia orelor pierdute in picioare unde am dezgropat tot neamul in discutii, am elogiat pe toti infunctie de simpatie si am ajuns la concluzia ca un personaj mai "neutru" ne-ar reprezenta mai bine interesele neamului si al tarii in care traim cu totii. Nu trebuie sa fie nimeni suparat.Lozinca sportiva "a castigat cel mai bun" a avut mare succes si in politica. Astept de la noul presedinte , o luciditate perfecta si o atitudine cat se poate de dura aspura celor care sfideaza corectitudinea. O prima etapa ,dupa parerea mea ar fi sa-si stranga alegatorii din diaspora sa nu ne mai facem de ras si sa lasam pe acolo intr-adevar pe cei cu treburi.O alta recomandare sa tina cont de ce a declarat preafericitul Daniel, am muncit mult sa aducem un strain care sa ne reprezinte interesele tarii si se poate ca nu am facut-o degeaba. Urmeaza sa continuam traiul bun de pe vremea anteriorului.

    la Stire: Primele rezultate oficiale de la BEC: Iohannis 55,79%, Victor Ponta 44,20%
    Klaus Iohannis a obtinut 55,79% din voturi, iar Victor Ponta 44,20%, dupa centralizarea a 32,97% din voturi, a anuntat Biroul Electoral Central (BEC). Candidatul ACL a primit 2.155.128 de voturi, in timp ce candidatul Aliantei PSD-UNPR-PC a fost votat ...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
0 comentarii