Intrari recente

  • Corect!!!

    Ministrul Turismului doamna Elena Udrea are dreptate,cu siguranta vor exista anumiti parlamentari din opozitie care nu vor vota motiunea de cenzura a PSD-ului!!! Nu avem nevoie acum de schimbarea Guvernului, nu vrem sa se produca o instabilitate politica...Asa cum este, guvernul Boc incearca sa faca...

    la Stire: Udrea: Vor fi probabil colegi din Opozitie care nu vor vota motiunea (Video)
    Elena Udrea sustine ca motiunea de cenzura nu va trece si ca Guvernul va ramane in functie, exprimandu-si chiar convingerea ca vor fi parlamentari ai Opozitiei care nu vor vota motiunea de cenzura a PSD, pentru ca aceasta nu ofera nicio alternativa. Pr...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Un moment de cumpana pentru tara noastra!!!

    Nu trebuie sa gandim ca cei de la PSD si ca mogulii care sunt acum in strada....Oamenii au dreptul sa fie nemultumiti, insa oameniilor trebuie sa li se spuna adevarul si sa stie situatie in care se afla tara...Toate aceste probleme se datoreaza unor probleme venite din administratia trecuta facuta d...

    la Stire: Motiunea de cenzura a picat: Guvernul Boc ramane in functie
    Motiunea de cenzura "Motiunea Romaniei majoritare, motiune populara" nu a trecut, miercuri, in Parlament. In favoarea motiunii au votat 218 parlamentari si a existat si o abtinere. Pentru a trece, motiunea avea nevoie de 235 de voturi. Motiunea a fost ...
    Arata cele 4 raspunsuri la acest comentariu
  • PSD + SINDICALISTI + MOGULI = SFARSITUL TARII

    Romanii,ca si ceilalti europeni,trebuie sa faca fata efectelor celei mai grave recesiuni de la Marea Criza.Stim ca este o perioada foarte dificila in care cetatenii Romaniei au fost afectati de masurile de austeritate.Cu toate acestea,singura modalitate de a iesi din aceasta criza este prin mijloace...

    la Stire: Opinii: O mare strutocamila de stanga-dreapta ne pandeste la cotitura
    Nici n-a inceput votarea motiunii, ca a si aparut dihonia in familia unita a opozitiei de stanga-dreapta pe tema impartirii cascavalului in doua jumatati absolut egale, din care fiecare beligerant conteaza ca el o va prinde pe cea mai mare. Oglinda, og...
  • Antonescu nu ar trebuie sa conduca nici macar un partid!!!

    Crin Antonescu nu ar trebui sa conduca nici macar un partid politic, asta ne-o putam da seama dupa felul cum actioneaza si dupa cum gandeste...Critica intr-una actiunile presedintelui dar nu vine cu nimic concret!!!

    la Stire: Antonescu: 81% dintre romani ar vota suspendarea lui Basescu
    Liderul PNL Crin Antonescu sustine ca 81% dintre romani ar vota in prezent pentru suspendarea presedintelui Traian Basescu. Afirmatia a fost facuta intr-o emisiune la Antena3, in care presedintele PNL a spus ca acesta ar fi rezultatul unei cercetari so...
  • Basescu e mult mai sus ca si Vantu!

    Presedintele Traian Basescu este un presedinte jucator, care e mult mai bun ca Iliescu si restul care au fost inaintea sa la conducere!!! Bineitales ca acum lumea il critica deoarece s-au luat aceste masuri dure de austeritate sub conducerea sa, insa mai incolo isi vor da seama ca sunt necesare!!!

    la Stire: Opinii: Al cui e sistemul ticalosit?
    Da, arestarea lui Vintu e o lupta intre doua sisteme. Intre sistemul lui Traian Basescu si sistemul lui Sorin Ovidiu Vintu. Sau daca nu o lupta, o incaierare cu un scop precis. Greseala care se face insa zilele astea e aceea ca sunt considerate identice. ...
  • Opozitia asteapta degeaba...

    Crin Antonescu alaturi de partenerul sau Ponta asteapta cu sufletul la gura momentul prabusirii PDL-ului....Insa nu mi-as dorii sa-i vad pe unul din ei la putere pentru ca atunci chiar ca Romania ar fi o tara pierduta!!!

    la Stire: Opinii: Gloante, motiuni, umbre si... compromisuri politice
    Motiunea de cenzura a devenit obiect balistic in mana lui Crin Antonescu. Glontul din arma Opozitiei asteapta "momentul in care sansele de reusita vor fi mari, iar calculele ar trebui sa fie mult mai aprofundate", conform declaratiilor facute de liderul d...
  • PDL incearca orice...

    Partidul democrat liberal incearca orice pentru ca tara noastra sa-si revina si sa fie pe viitor pe crestere economica...Cine nu intalege aceste actiuni inseamna ca e comunist si nu doreste sa-si puna umarul la sustinerea acestor incercari grele...Fiecare trebuie sa munceasca pentru ca economia tari...

    la Stire: PD-L pregateste reducerea cotei unice: 12% anul viitor si 10% in 2012
    Cota unica de impozitare ar putea sa fie redusa la 12% in 2011 si la 10% in 2012, potrivit unor calcule facute de democrat-liberali si dezvaluite de surse din partid. Masura ar urma sa genereze o crestere economica peste asteptari. Cota unica va fi red...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Romania...

    Premierul Emil Boc ramane in fruntea guvernului pentru ca vrea sa-si duca la capat obiectivele si vrea sa demonstreze ca nu el este de vina pentru criza din tara noastra!!! Fiecare om trebuie sa-si asume raspunderea pentru faptele sale si nu in ultimul rand fiecare trebuie sa munceasca pentru a prim...

    la Stire: Opinii: Romania guvernata cu forta
    In Emil Boc mai cred doar apropiatii sai - rudele, fostii studenti, poate cativa dintre subordonati, Traian Basescu, sa speram, si alti cativa romani aflati in diaspora, care nu mai sunt la zi cu actualitatea. Acel 9% dintre romanii care mai au incredere ...
  • Are dreptate!!!

    Chiar si in aceste vremuri grele un job din care se poate trai cinstit se poate gasi, insa romanul obisnuit de pe vremea comunista sta acasa crezand ca vine jobul sa-l caute pe el...

    la Stire: Sever Voinescu: Un job din care sa traiesti cinstit se poate gasi
    Deputatul PD-L Sever Voinescu critica viziunea partidelor de stanga romanesti, potrivit careia "somerul trebuie sa stea linistit ca vine jobul dupa el", si ii invita, pe cei care doresc, sa isi caute cu adevarat de lucru, indicandu-le si cateva optiuni. ...
  • Geoana- singurul pion care trebuie inlaturat!!!

    Referitor la Legea ANI, aceasta lege reprezinta un proiect de interes national, si nu stiu cum se face dar intotdeauna cand trebuie votat un proiect pentru popor, Mircea Geoana e contra!!!

    la Stire: Votul pe Legea ANI in Senat: Singura abtinere a fost a lui Geoana
    Legea Agentiei Nationale de Integritate a trecut, marti, de plenul Senatului cu 78 de voturi pentru si o abtinere. A cui? A presedintelui Senatului, Mircea Geoana. Curiosi sa aflam cine a fost singurul senator care s-a abtinut de la votul "Legii 270/20...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu