Intrari recente

  • Evident ca e un simbol negativ!!!

    Ideal ar fi ca orice resursa sa fie gratuita. Asta ar conferi cea mai pozitiva imagine pentru investitori. Eventual sa primeasca si niste subventii de la stat ca sa poata exploata resursele respective si sa fie scutiti de impozite... ah si preturi mai mici la gaze si electricitate decat persoanele f...

    la Stire: Directorul Stratfor: Rosia Montana e un simbol negativ pentru investitorii straini
    Analistul american George Friedman, directorul Stratfor, sustine ca proiectul de la Rosia Montana reprezinta un simbol pentru investitorii care vor sa isi deschida afaceri in Romania. "Aveti o reputatie proasta. Aveati reputatia unei tari unde e difici...
  • sunt superiori pt ca sunt straini

    @adrianmb: excelent comentariu. Am intalnit destui romani ce au complexul asta :)

    la Stire: Bulgarii se tem: Am putea fi analizati separat de Romania pe MCV si Schengen
    Ministrul bulgar al Justitiei, Hristo Ivanov, a avertizat asupra riscului ca Bulgaria sa fie analizata separat de Romania in activitatile de monitorizare ale Comisiei Europene pe domeniile Justitie si Afaceri Interne. Intr-un interviu pentru Nova TV, I...
  • sinceritate de apreciat

    Are un program pt. comunitatea maghiara ("Niciun candidat roman nu are un program despre comunitatea maghiara.") ceea ce e mult mai bine decat ce au avut altii pana acum, adica un program pentru propria persoana si familie.

    la Stire: Kelemen Hunor, candidatul UDMR la presedintia Romaniei. Cine va fi ministrul Culturii
    Presedintele UDMR, Kelemen Hunor, urmeaza sa candideze la presedintia Romaniei la alegerile de la sfarsitul lui 2014, dupa ce nominalizarea sa a fost votata de conducerea maghiara. Totodata, acesta a anuntat ca pentru functia de ministru al Culturii va fi...
  • o rusine pt romania

    Dupa ce ca cersetorii, infractorii etc. ne-au facut de rusine peste hotare, astia tin sa bata in cuie imaginea negativa prin coruptie si hotie... mereu am tinut pe unde am calatorit sa prezint intr-o lumina pozitiva tara mea, dar devine din ce in ce mai greu cu asa reprezentanti "alesi de popor". To...

    la Stire: Rus a depus juramantul. Basescu: Mergeti intr-un minister cu probleme, au fost acte de coruptie
    Ioan Rus a depus juramantul pentru functia de ministru al Transporturilor, miercuri seara, la Palatul Cotroceni. Presedintele Traian Basescu i-a atras atentia ca merge intr-un minister cu probleme, unde "au fost deja acte de coruptie". "In primul rand,...
  • e foarte aproape

    dupa tot lobbyul si interventiile in diferite capitale prin lume al ungurilor, internet, plus aportul unor tradatori. Ca secuii nu sunt unguri conteaza mult mai putin cat identitatea pe care ei o declara..

    la Stire: Ne indreptam spre autonomia Tinutului Secuiesc? Istoric: E cea mai mare temere a mea!
    Acum ca UDMR este din nou la guvernare, iar mitingurile pentru obtinerea autonomiei Tinutului Secuiesc au debutat in forta, cu scandalul de luni din Targu Mures, se pune intrebarea daca toate acestea sunt niste pasi premergatori pentru o independenta admi...
  • Stire soc: cutremut IT in Romania!!! wow

    Nota 10 pentru titlu asa amuzant! Faptul ca Microsoft nu va mai oferi suport pt xp, care pana la urma a aparut acu 13 ani si e depasit, e deja anuntant de mult... Oricum, acum sunt o gramada de alternative gratuite mai bune decat xp (vezi ubuntu). In ziua de azi nici nu ar mai trebui sa fie de co...

    la Stire: STS: Posibil cutremur IT in Romania - Microsoft nu mai asigura intretinere pentru Windows XP
    Statul roman se afla in fata unei criza in IT, deoarece din aprilie Microsoft nu va mai asigura nici intretinerea si nici solutii antivirus pentru calculatoarele pe care le folosesc functionarii publici si care au sisteme de operare Windows XP. Experti...
  • corect

    Mi se pare destul de corecta afirmatia. Multi oameni tind sa hraneasca maidanezii, considerand ca le fac un mare bine, fara sa isi puna intrebarea cum au ajuns acolo. Intre timp proprietarii de animale iresponsabili nu le sterilizeaza. Impreuna, cele doua atitudini alaturi de obisnuinta romanului de...

    la Stire: Pambuccian: Problema maidanezilor e creata de oameni si de lipsa lor de educatie
    Autoritatile si ONG-urile de profil ar fi trebuit sa adune de cativa ani cainii vagabonzi de pe strazile Capitalei, sustine deputatul Varujan Pambuccian, unul dintre opozantii ideii de eutanasiere a maidanezilor. Marti, IML a anuntat rezultatele autops...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • invidie

    Stie bine ce vorbeste, doar i-a furat aranjamentul de sub nas :)

    la Stire: Basescu: Ponta a fost o speranta, dar nu are caracter, e mincinos si corupt
    Presedintele Traian Basescu il acuza pe premierul Ponta de lasitate in cazul Rosia Montana si spune ca si-a pus mari sperante il el dar, a dovedit ca nu are caracter, e mincinos si corupt, dovada ca aplica "tertipurile" lui Adrian Nastase. Declaratiile...
  • poate

    Dar inca selectia rutei nu este oficiala, ceea ce inseamna ca articolul face speculatii ce pot influenta pretul actiunilor companiilor implicate. Consortiul Shah Deniz va anunta decizia pana la sfarsitui lui Iunie... Deci daca e adevarat o sa aflam mai clar in curand.

    la Stire: Lovitura pentru Romania: Proiectul Nabucco a esuat - Die Presse
    Proiectul Nabucco, in care este implicata si Romania, nu va fi realizat, deoarece consortiul care opereaza exploatarea gazeifera Sah Deniz (Azerbaijan) a selectat o alta ruta de export catre Europa, potrivit presei austriece. "Proiectul Nabucco a esuat...
  • hahaha

    AU oprit\'o si apoi a reusit sa scape prefacandu-se ca ii e rau. Asta dupa ce putea sa accidenteze mortal un politist. In final politistii din ploiesti, constientizandu-si greseala, au inceput sa planga si si-au cerut scuze pentru neobrazarea de care au dat dovada... Ok... A mers pe contrasens... d...

    la Stire: Soferita dezlantuita: a lovit un politist, dupa care a gonit pe A3 pe contrasens, fara lumini - UPDATE
    Soferita care a refuzat sa opreasca la semnalul politistilor din Ploiesti si a circulat zeci de kilometri pe contrasens si cu luminile stinse pe autostrada A3, fiind prinsa la Otopeni, este medic de familie in Focsani si a mai fost cercetata pentru conduc...