Intrari recente

  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    : HaHa

    Ar fi bine de stiut ca Mourinho nu pierde de 70 de partide pe teren propriu. Merita sa verificati :)

    la Stire: Gest surprinzator al lui Jose Mourinho in fata camerelor tv (Video)
    Chelsea Londra a castigat cu 2-1 meciul disputat acasa impotriva rivalei FC Liverpool, in ultima etapa a Premier League. La sfarsitul meciului, doi dintre fotbalistii londonezilor au fost invitati la microfonul Sky Sports, pentru scurte declaratii. ...
  • Rectificare: Manoel Cândido Pinto de Oliveira

    Manoel Cândido Pinto de Oliveira

    la Stire: Cineastul portughez Paulo Rocha a murit
    Paulo Rocha, unul dintre cele mai mari nume din cinematografia portugheza, a murit la 77 de ani, anunta agentia Lusa, citand un apropiat al regizorului. Cineastul fusese internat la Porto, in urma unui accident vascular cerebral, anunta Le Monde, cita...
  • Atenție!!!

    Mai multă atenție doamna Anca Serghescu! Fotografia publicată la acest articol despre decesul lui cineastului portughez Paulo Soares da Rocha (Porto 22.12.1935-29.12.2012) este al domnului Manuel de Oliveira (Porto, 11.12.1908-până în prezent), marele maestru al cinematografiei portugheze.

    la Stire: Cineastul portughez Paulo Rocha a murit
    Paulo Rocha, unul dintre cele mai mari nume din cinematografia portugheza, a murit la 77 de ani, anunta agentia Lusa, citand un apropiat al regizorului. Cineastul fusese internat la Porto, in urma unui accident vascular cerebral, anunta Le Monde, cita...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Doamna cu "lama" in gura!

    Se grăbește Ponta sa o pună pe asta ministru, pana ajunge Basescu la Cotroceni ... sau esta încă o strategie si diversiune USL, sa-l provoace pe Basescu! Dacă Base nu o valideaza, sa aibe motive de cearta si de discuții idioate in continuare, pana la alegerile legislative. Doamna asta care parca a î...

    la Stire: Ponta: Mona Pivniceru va fi investita ministru al Justitiei miercuri (Video)
    Prim-ministrul Victor Ponta a vorbit despre demisia judecatoarei Mona Pivniceru din calitatea de magistrat, exprimandu-si speranta ca, miercuri, aceasta va fi investita in functia de ministru al Justitiei. Judecatoarea Mona Pivniceru a demisionat din m...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Isi bat joc de Romania!

    Nu recunosc nici in ruptul capului ca au pierdut lupta cu Basescu! Ce nu vor sa înțeleagă Ponta si Antonescu? 1. Basescu a pierdut din popularitate dar si in situația asta este mai popular si "iubit" decat Antonescu. 2. La Referendum cei care au votat "Da" nu-l mai doresc Presedinte pe Basescu. A...

    la Stire: Guvernul a trimis datele CCR: 35.000 de romani - radiati de pe liste, 3 milioane - legal in strainatate
    Prim-ministrul Victor Ponta a prezentat, luni dupa-amiaza, cifrele care au fost transmise Curtii Constitutionale, referitoare la listele electorale permanente, precizand ca aproape 35.000 de romani vor fi radiati de pe listele electorale permanente. Ve...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Ponta este deputat de Gorj (Tg. Jiu)...

    ...iar Antonescu s-a calificat de pe locul 3 cu ceva mai mult de 5.000 de voturi! Niciodata specimene ca si Ponta si Antonescu, nu vor fi in stare sa stranga milioane de voturi! De ce este Ponta deputat de Gorj? De ce si-a ales (adic a primit mereu cadou) un colegiu din zona turistica si nu s-a "dus...

    la Stire: Ponta ii scrie din nou lui Barroso: Vom respecta decizia CCR
    Premierul Victor Ponta i-a scris din nou presedintelui Comisiei Europene, Jose Manuel Barroso, de aceasta data asigurandu-l ca Guvernul va respecta decizia CCR referitoare la validarea sau invalidarea referendumului. "Guvernul Romaniei va respecta deci...
  • Strangeti probe si faceți plângere penală!

    Stimate PDL-ule si toți cei care aveți probe si evidente, respectiv martori, fotografii, filme si declarații scrise prin care puneti in evidentă frauda electorală, trebuie sa va adresati imediat autorităților statului. Nu este suficient sa dați declarații la ziar sau TV si sa spuneti ca ați văzut, a...

    la Stire: PDL Teleorman: Liviu Dragnea ne-a cumparat oamenii cu sume intre 5 si 10 milioane lei
    Vicepresedintele PDL Teleorman, deputatul Adrian Florescu, sustine ca secretarul general al PSD, Liviu Dragnea, a coordonat o vasta operatiune de fraudare a votului in judetul pe care il conduce. Florescu afirma ca Dragnea a fraudat mai mult de 20% din to...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Pe mine numai contati ... ca eu demult numai contez pe voi !!!

    Din pacate, noi romanii normali, romanii de pretutindeni, care traim si simtim romaneste, avem o interventie ciclica si sporadica (din 4 in 4 ani respectiv din 5 in 5 ani pentru Prezidentiale) in "carmuirea si orinduirea" tarii! Foarte timid si total insuficient...fiindca suntem chemati doar pentru ...

    la Stire: Inevitabilul decont al referendumului (Opinii)
    Orice esec politic trebuie decontat. Regula aceasta tine de igiena oricarui partid politic, pentru ca frustrarile neeliberate se inflameaza si cangreneaza. Va aminiti probabil cel mai recent exemplu: alegerile din 2009. Ametit de socul initial al infr...
  • Dacă pleci Relu...du-l cu tine si pe Crin :)

    Mai bine sa-l iei acum, ca poate așa veți fi colegi de celula...La câte ați făcut si la cât v-ați bătut joc de istoricul partid PNL, pana l-ați distrus si l-ați amanetat si ipotecat bolsevicilor si comunistilor din PSD, asta meritati! Cicero spunea: "Care casă, care stat sunt atât de trainice, înc...

    la Stire: Relu Fenechiu: Demisionez daca Basescu se intoarce la Cotroceni
    Relu Fenechiu, vicepresedinte al liberalilor si sef al campaniei PNL pentru referendum, a reiterat ca va demisiona din toate functiile detinute in PNL, daca Traian Basescu se intoarce la Cotroceni. Liberalul a subliniat, la Digi 24, ca juristii din USL...
  • Daca spui tu...asa o fi mai Dottore Plagiattore !

    Mai Victoras mai, pai daca spui tu ca suntem 18 M iar cu drept de vot sunt 15 M, atunci trebuia sa o spuneti de la început de tot! Trebuia deasemeni sa contestați listele cu alegători, liste care au fost trimise catre sectiile de votare unde fiecare alegator este arondat. Acestea au fost elaborate d...

    la Stire: Ponta: In Romania sunt 15 milioane de alegatori - Parlamentul va comunica CCR
    Premierul Victor Ponta a declarat, luni seara, ca in Romania exista 18 milioane de cetateni, dintre care 15 milioane au drept de vot si ca acest lucru va fi transmis de Parlament catre Curtea Constitutionala. "Realitatea este urmatoarea: anul trecut s...