Strangeti probe si faceți plângere penală!

  • Stimate PDL-ule si toți cei care aveți probe si evidente, respectiv martori, fotografii, filme si declarații scrise prin care puneti in evidentă frauda electorală, trebuie sa va adresati imediat autorităților statului. Nu este suficient sa dați declarații la ziar sau TV si sa spuneti ca ați văzut, ați auzit si se pare ca s-au furat voturi numai fiindcă prezenta la vot a fost mai mare decat la locale. Dacă cei din satul sau comuna X au votat si in comuna Y, este simplu de verificat fiindcă se vor afla trecuți de doua ori in liste. O data pe listele normale si alta data pe listele suplimentare. In legătura cu urna mobila treburile stau in felul următor: pe listele care sunt trecuți cei care au votat in urna mobila trebuie sa fie NUMAI cei care au făcut cerere justificata in conformitate cu prevederile legale pentru a beneficia de acest serviciu special. Restul sa plătească pentru faptele lor. Ne potolim cu toții numai după ce 1.000 - 2.000 de persoane, gasite vinovate, vor face parnaie pentru frauda electorală, pentru vot multiplu, etc. Vinovați sa plătească indiferent de la ce partid sunt: PDL, PNL, PSD, etc. Cred ca sunt suficienți cei 22 de ani care au trecut, sa ne dam seama ca latinitatea din noi, dorința de-a câștiga cu orice preț, dorința de-a calca totul in picioare, minciuna, ura si lipsa de conduita etica si morala, face imperativa introducerea sistemelor informatice de verificare si control prezenta la urne. Sistem "credit card" cu PIN si intrarea in sectiile de votare sa se facă prin porți automate (așa cum se intra pe stadioanele moderne si sofisticate sau la Metro)...Numai așa eliminam ura dintre noi si eternul război al fraudarii! Cum se face ca mereu cel care pierde urla frauda? ... Vai de noi si de tarisoara noastră (...așa ne place sa credem ca este a noastră...dar ea este de mult a lor si numai a lor...de la stânga la dreapta si înapoi!).

    la Stire: PDL Teleorman: Liviu Dragnea ne-a cumparat oamenii cu sume intre 5 si 10 milioane lei
    Vicepresedintele PDL Teleorman, deputatul Adrian Florescu, sustine ca secretarul general al PSD, Liviu Dragnea, a coordonat o vasta operatiune de fraudare a votului in judetul pe care il conduce. Florescu afirma ca Dragnea a fraudat mai mult de 20% din to...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
0 comentarii