Intrari recente

  • Corect.

    De ce sa se mai negocieze. Clar nimeni nu il merita din alte partide..Macar acum sa fie Geoana si Antonescu sa dea dovada de corectitudine si sa fie realisti. Postul de premier ei nu-l merita!!

    la Stire: PD-L se va duce la Cotroceni cu propunerea ca Emil Boc sa fie premier
    Liderii PD-L se vor prezenta, miercuri, la consultarile de la Cotroceni cu propunerea ca presedintele partidului, Emil Boc, sa ocupe functia de premier, insa ultimul cuvant il va avea Traian Basescu, au declarat reprezentanti ai PD-L. Potrivit acestora...
  • Cea mai corecta propunere..

    Oricum propunerea este bine venita, deoarece, lumea a vazut cine este Emil Boc, a vazut ce poate face si trebuie sa isi termine proiectele care v-or duce Romania unde trebuia sa fie pana acum.

    la Stire: PD-L se va duce la Cotroceni cu propunerea ca Emil Boc sa fie premier
    Liderii PD-L se vor prezenta, miercuri, la consultarile de la Cotroceni cu propunerea ca presedintele partidului, Emil Boc, sa ocupe functia de premier, insa ultimul cuvant il va avea Traian Basescu, au declarat reprezentanti ai PD-L. Potrivit acestora...
  • Dragnea, Dragnea!!

    Ameninta Dragnea cu scandal??!!De cand si pana cand??!!El chiar nu a inteles cine conduce aceasta tara, el chiar crede ca in aceasta tara tot ce zboara se mananca??!Rusine sa ii fie!

    la Stire: Dragnea lasa de inteles ca va iesi scandal daca Antonescu nu este numit premier
    Secretarul general al PSD, Liviu Dragnea, a declarat miercuri ca reconcilierea politica depinde de Traian Basescu, adica numirea lui Crin Antonescu premier. "Depinde cum vede dumnealui concilierea pentru ca momentan Romania este o tara dezbinata. Propu...
  • Crin si dumele lui...

    Hai sa fim seriosi, cand a fost marele Crin Antonescu de acord cu cei de la PD-L. Functia de premier, trebuie sa fie constienti ca nu o merita. Au facut mult prea mult rau pentru a obtine aceasta functie. Trebuie rasi toti!!!

    la Stire: Crin Antonescu: Nu am gasit posibilitatea unei intelegeri cu PD-L
    Presedintele PNL Crin Antonescu a declarat la finalul negocierilor cu PD-L, pe tema formarii noului Guvern, ca nu s-a reusit ajungerea la un consens din cauza diferentelor de opinie privind numirea premierului. "Nu am gasit posibilitatea unei inteleger...
  • Culmea, culmilor...

    Da cum si-a dat seama de licrul asta. Oricum nu mai conteaza decat ca, Basescu a castigat pe buna dreptate. Bravo, Basescu, Bravo echipa PD-L!!

    la Stire: Hrebenciuc: Basescu a castigat dezbaterea cu Geoana pentru ca ... purta violet
    Viorel Hrebenciuc a oferit o explicatie cel putin surprinzatoare referitoare la succesul lui Traian Basescu in dezbaterea cu Mircea Geoana, dinaintea turului II al alegerilor prezidentiale: joia este in ezoterism "Ziua Flacarii violete" iar seful statului...
  • La un moment dat...

    Intr-adevar, Mircea Geoana trebuie sa isi accepte public esecul, si sa isi stea sa analizeze care oameni l-au votat, adica din toata tara, regiunea Moldova- zonele cele mai sarace, etc..Trebuie sa accepte ca adevaraul popor roman, nu il vrea. Trebuie sa conteze si pe aceste lucruri.

    la Stire: Marian Jean Marinescu: Geoana ar trebui sa-si recunoasca esecul
    Europarlamentarul PPE Marian Jean Marinescu a declarat, duminica, intr-o conferinta de presa, ca daca liderul PSD, Mircea Geoana, mai doreste "sa conteze" in politica romaneasca ar trebui sa-si asume public rezultatul alegerilor prezidentiale si esecul sc...
  • sau nu...

    Lui nu ii este rusine sa mai iasa cu astfel de afirmatii??El nu concepe ideea asta ca a pierdut, pentru ca a dat o gramada de bani si o gramada de pachete in toata tara si trebuia sa iasa beaparat. El crede ca in tara asta totul se cumpara. Cei care l-au votat pe Basescu, ei sunt oamenii care merita...

    la Stire: Geoana: Daca nu se face dreptate aici voi merge la CEDO
    Liderul PSD, Mircea Geoana, a marturisit la o saptamana de la turul al doilea al alegerilor prezidentiale ca a trecut de la extaz la agonie cand a descoperit ca nu el a castigat alegerile prezidentiale. Geoana a precizat ca s-a indarjit sa afle adevaru...
  • Normal..

    Semnal Bun si Rau..oamenii astia nu degeaba pleaca din aceste pardite.Oricum, rusine sa le fie celor din PSD si in special celor din PNL.

    la Stire: In PSD va curge sange
    Rezultatul renumararii voturilor nule a aruncat demersul contestarii si pe autorii sai intr-un penibil cumplit si este greu de crezut ca dupa acest exercitiu Curtea Constitutionala va mai amana prea mult validarea alegerilor. In PSD, validarea va fi, cu s...
  • Da, da..

    Ce sa va zic..Plimbare placuta pentru cel putin 20 de ani de acum inainte. Trebuie sa inteleaga ca ei au fost mai multi iar Basescu doar unu, si totusi a castigat.

    la Stire: Adrian Nastase: PSD incepe o noua calatorie prin desert
    Fostul premier social democrat, Adrian Nastase, este de parere ca in acest moment pe scena politica din Romania se petrec scandaluri, tradari, lectii de dirigentie, minciuni, polite in curs de a fi platite, dezbinari, zapada si tristete, adica momente foa...
  • Da acum ce sa mai negocieze??!!

    Da acum ce sa mai negocieze??!!Cine si cum a fost cel mai nesimtit pe toata perioada campaniei??!!Asa este cand nu sti sa accepti ca ai pierdut.

    la Stire: PSD incepe negocierile cu PNL
    PSD urmeaza sa se intalneasca marti, la ora 18.00 cu liberalii, pentru a discuta despre posibilitatea formarii unui Guvern. Anuntul a fost facut de presedintele partidului, Mircea Geoana, inainte de a participa la intalnirea de la ora 14.00 cu liderii soc...