Baifraierilor,desigur ma refer la gasaca de securisti a lui

  • @max,voi realizati ca Basescu pleaca dupa 10 ani de mandat cu o apreciere de peste 30%? Mucles! Cer scuze dar cu voi nu se poate dialoga mai dialectic! VA ROG RESPECTUOS NU CENZURATI! ATI DEVENIT O TELEVIZIUNE SERIOASA! Felicitari domnule Presedinte al Romaniei Traian Basescu! Un adevar cat Romania: Sondaj Inscop: Basescu, cel mai bun presedinte dupa ’89!...in ciuda a 10 ani de atacuri furibunde,primitive,demonice din partea televiziunilor latrine tv,conduse de moguli,turnatori securisti si mafioti,la adresa sa!! Caci Basescu: -nu a spus niciodata :Va promit ca veti trai mai bine ca in epoca Iliescu(desi s-a intamplat)ci "Sa traiti bine!" a fost o urare,un salut romanesc de bun simt,dar sintagma a fost rastalmacita si rostogolita pana in ultima zi de mandat. -nu a vandut Flota,el a semnat schimbarea pavilioanelor romanesti,o formalitate legala,necesara,dupa ce Vacaroiu a decis instrainarea navelor ajunse de fapt fier vechi;a urmat un proces in care Basescu s-a remarcat ca primul roman care a renuntat la imunitate,un proces incheiat cu NUP,pentru daune de circa 30.000 euro! -casa Mihaileanu,o inadvertenta notariala,dupa rezolvarea careia Basescu a parasit locatia. -episodul cu lovirea minorului-o farsa semnata de marele magnat Patriciu,cel care a pierdut procesul intentat de presedinte. -"voi demisiona in 5 minute"a fost rostit de presedinte la prima suspendare,(o actiune fara nici o acoperire legala,constitutionala)dar fara transpunere concreta,pentru ca in culisele Parlamentului se lucra la o lege care sa interzica unui presedinte demisionar sa mai candideze. -nu a fost colaborator al fostei securitati;nu exista nici o demonstratie,Ciuvica a pierdut procesul. -"discriminarea tiganilor",o facatura,Basescu s-a exprimat natural,omeneste intr-un cadru privat,asa cum o fac absolut toti muritorii pe la casele lor. -reducerea salariilor-o urgenta ,calculata si asumata,pentru a evita caderea Romaniei in imposibilitate de plati. Basescu a fost recunoscut si apreciat in UE ,USA ca cea mai autorizata si competenta voce a Romaniei. PS. Unii au dorit ca Traian Basescu sa fie...barbatul ideal,fiind constienti ca oamenii nu sunt ingeri,dar spre exemplu numirea lui Bica nu putea fi facuta in cunostinta de cauza,ci din lipsa de informatii,desigur o scapare a presedintelui,desi posibila ,o incompetenta la nivel de ...servicii! Cat despre colaborarea cu Elena Udrea,a fost cea mai sincera,corecta si armonioasa in plan politic-un model in cadrul relatiilor dintre politicieni! Sunt convins ca doama Udrea mai are multe de spus in plan public,dupa ce Basescu va trece la timona PMP!Iar daca DNA va dovedi ca a fost implicata in retrocedari, viata si Basescu vor merge inainte,toti sunt egali in fata legii!

    la Stire: Traian Basescu, ultima conferinta de presa de la Cotroceni LIVE TEXT
    Presedintele Traian Basescu sustine, sambata seara, incepand cu ora 18.00, ultima conferinta de presa de la Palatul Cotroceni, in calitate de sef al statului. Conferinta are loc in Sala Unirii, potrivit unui comunicat al Administratiei Prezidentiale, i...
    Arata cele 3 raspunsuri la acest comentariu
0 comentarii