Vezi comentariul la care s-a raspuns

..........

  • Un adevar cat Romania: Sondaj Inscop: Basescu, cel mai bun presedinte dupa ’89!...in ciuda a 10 ani de atacuri furibunde,primitive,demonice din partea televiziunilor latrine tv,conduse de moguli,turnatori securisti si mafioti,la adresa sa!! Caci Basescu: -nu a spus niciodata :Va promit ca veti trai mai bine ca in epoca Iliescu(desi s-a intamplat)ci "Sa traiti bine!" a fost o urare,un salut romanesc de bun simt,dar sintagma a fost rastalmacita si rostogolita pana in ultima zi de mandat. -nu a vandut Flota,el a semnat schimbarea pavilioanelor romanesti,o formalitate legala,necesara,dupa ce Vacaroiu a decis instrainarea navelor ajunse de fapt fier vechi;a urmat un proces in care Basescu s-a remarcat ca primul roman care a renuntat la imunitate,un proces incheiat cu NUP,pentru daune de circa 30.000 euro! -casa Mihaileanu,o inadvertenta notariala,dupa rezolvarea careia Basescu a parasit locatia. -episodul cu lovirea minorului-o farsa semnata de marele magnat Patriciu,cel care a pierdut procesul intentat de presedinte. -"voi demisiona in 5 minute"a fost rostit de presedinte la prima suspendare,(o actiune fara nici o acoperire legala,constitutionala)dar fara transpunere concreta,pentru ca in culisele Parlamentului se lucra la o lege care sa interzica unui presedinte demisionar sa mai candideze. -nu a fost colaborator al fostei securitati;nu exista nici o demonstratie,Ciuvica a pierdut procesul. -"discriminarea tiganilor",o facatura,Basescu s-a exprimat natural,omeneste intr-un cadru privat,asa cum o fac absolut toti muritorii pe la casele lor. -reducerea salariilor-o urgenta ,calculata si asumata,pentru a evita caderea Romaniei in imposibilitate de plati. Basescu a fost recunoscut si apreciat in UE ,USA ca cea mai autorizata si competenta voce a Romaniei.

    la Stire: Basescu, de la Cotroceni la berarie: De ce sa fii suparat, dle?
    Dupa ce a parasit Palatul Cotroceni, locul sau fiind luat de Klaus Iohannis, care duminica a depus juramantul, fostul presedinte Traian Basescu a mers la o berarie in Capitala, pentru a-si intalni sustinatorii. Klaus Iohannis e noul presedinte al Roman...
0 comentarii