Vezi comentariul la care s-a raspuns

S-a gasit cine sa induca vectori de incertitudine...

  • D-na Ene are in spatele dinsei destule editoriale corecte, incit sa-i trecem cu vederea derapajul din cel prezent. E ca si cu elevul de nota 10, caruia ii treci cu vederea faptul ca astazi stie de nota 4... D-na Ene, insasi aceste rasuciri repetate ale d-lui Antonescu sint je-nan-te, in cel mai pur sens al cuvintului. Adica, de ce as pune eu, cetatean al acestei tari, baza pe spusele unui om care se tot rasuceste ? Unde e predictibilitatea si consecventa unui asemenea personaj, care se doreste credibil ? Pe cine credeti dvs. ca mai intereseaza optiunea electorala a d-lui Antonescu, din moment ce dinsul singur recunoaste (intr-un moment de onestitate) ca in urma sondajelor are mai putin decit Udrea sau Basescu (!!). Trebuie sa recunoasteti ca e o performanta aparte sa ajungi sa ai in sondaje chiar mai putin decit personajul impotriva caruia au votat 7,4 mil de romani, nu ? Mai departe, uitati-va cita ipocrizie din partea d-lui Antonescu razbate din aprecierile sale non-verbale dar pe care dvs. i le intuiti: "Care sunt convingerile lui (Johannis) reale? Cat de predictibile sunt actiunile lui? Care este substanta lui?" Chiar dl. Atonescu s-a gasit sa puna asemenea intrebari existentiale, el care timpul a dovedit-o ca este prototipul omului lipsit de substanta ? Intrebati-i consilierii cum ducea in derizoriu pregatirea ptr vreo emisiune tv in care urma sa apara, mizind doar pe voltele verbale pe care stie sa le genereze (si cu care a prostit destui romani). In privinta cosmarului candidatului ACL, fiti fara grija, e o speta mult mai benigna decit suspendarea de 2 ori a unui Presedinte. Alaturi de care subsemnatul a fost, dar nu mai e.

    la Stire: Razboiul lui Antonescu cu Iohannis
    N-as paria pe faptul ca dl. Antonescu nu va reintra in cursa prezidentiala. Nu pentru ca nu ar fi fost convingator cand a exclus aceasta varianta in emisiunea de luni seara de la Realitatea TV. Este foarte probabil ca dl Antonescu chiar sa fi fost conv...
0 comentarii