Mira-m-as sa mai reprezinte ceva in politica...

  • D-na Ene, tineti minte ca v-am scris cu luni de zile in urma, atragindu-va atentia ca Basescu isi doreste din toata inima ca Ponta sa cistige cursa prezidentiala. Am facut-o intr-o perioada in care o asemenea afirmatie facuta public ar fi stirnit zimbete in coltul gurii. Dupa citeva luni v-am vazut admitind afirmatia mea (va multumesc), dupa care, toata presa ne-ostila lui Johannis a acceptat o asemenea idee aparent contrara logicii. Pai nu e contrara logicii, ea decurge din aluatul din care personajul despre care vorbim e facut. Acum fac o noua afirmatie, legata de viitorul politic al lui Basescu. E adevarat ca opozitia e mediul sau natural, dar nu cred ca mai are sanse sa ajunga liderul ei. Ptr ca intre timp, spre sfirsitul lui octombrie, s-a consumat evenimentul intrunirii sefilor de stat sau de guverne la Summitul Consiliului European de la Bruxelles. Eveniment incheiat cu o frumoasa si (ptr mine cel putin) deosebit de graitoare poza de grup, http://s2.ziareromania.ro/?mmid=9f4ea1b591a081528b Doi politicieni la sfirsit de cariera politica, Herman van Rompuy si Traian Basescu. Din cei 6 nepoti ai lui Rompuy, 3 dintre ei sint in fata lui Traian Basescu. Preocuparile exclusive de bunic reprezinta viitorul lui Traian Basescu. Ni-l desluseste poza cu pricina. Atit. P.S. Cind tu Presedinte planifici intentionat o sedinta de CSAT in ziua imediat urmatoare plecarii in concediu peste mari a Premierului, desi stii ca tematica sedintei e de importanta nationala, Presedintele si Premierul trebuind sa conlucreze (tentativa de privatizare a CFR Marfa cu Gruia Stoica), si-o faci numai ca sa-i dai cu flit Premierului, ei bine atunci te descalifici, definitiv. Nu mai e loc de reabilitare. Ptr ca ai lucrat impotriva Patriei, ai dus in derizoriu conceptul de colaborare dintre Presedinte si Premier, ai dovedit ca esti anti-national.

    la Stire: Traian Basescu pregateste relansarea
    In zgomotul si furia preelectorale, virajul de final de campanie al lui Traian Basescu nu a fost analizat, cred, la justa valoare. Pentru ca, daca ar fi fost, probabil ca victoria lui Klaus Iohannis putea fi banuita. Cred in continuare ca Traian Basesc...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
0 comentarii