Explicatii ptr rele tratamente in Israel

  • Eu in locul d-lui ministru Aurescu, l-as chema la MAE pe ambasadorul statului Israel la Bucureti, ptr explicatii privitoare la relele tratamente pe care cetateanul roman Lucian Surdeanu le-a suportat in Israel, tratamente care au pricinuit traume familiei acestuia. Cum sa tii o saptamina in detentie un tata care i-a dat o palma copilului sau ? Chiar mama fetitei a recunoscut faptul ca fiica ei are o sensibilitate a capilarelor sangvine intranazale, asa explicindu-se singerarea imediata ptr singura palma primita. Fiica si ea si-a iertat tatal, fara sa dea o importanta nemeritat de mare palmei primite. Spune Andrada: "La secţia de poliţie nu m-au lăsat să îl văd, de parcă era un câine turbat şi eu trebuia să stau departe de el." Fratele Andradei a implinit 9 ani la 1 decembrie, nu si-a dorit nici un cadou, doar sa-si vada din nou tatal eliberat din Israel... E intr-adevar deosebit de nepotrivit sa-ti palmuiesti copilul in public, dar pe ce lume traim daca o palma data propriului tau copil te poate baga la inchisoare ? De cind o palma data copilului e catalogata drept \'snopit in bataie\' ? In ce fel de lume am ajuns sa traim ? Ptr connaisseurs (...), poporul roman este singurul de pe fata Pamintului care poate vorbi de la egal la egal cu poporul israelit. Din motive, sa le zicem de natura mistica. De retinut. De asta il indemn pe dl. Aurescu sa ceara ferm, barbateste explicatii ambasadorului, E.S. Dl. Dan BEN-ELIEZER.

    la Stire: Tatal care a agresat-o pe Andrada Surdeanu rupe tacerea: Iata ce a patit in Israel
    Tatal Andradei Surdeanu, jucatoarea de tenis pe care a batut-o in urma cu o saptamana, a vorbit in premiera despre cosmarul pe care l-a trait in Israel, unde a fost arestat timp de o saptamana. Lucian Surdeanu a afirmat ca a trecut printr-o drama dupa ...
0 comentarii