Intrari recente

  • minte de reporter

    o stire care nu vrea decat sa panicheze populatia. ce sens are sa continui o stire despre un eveniment ce a avut loc astazi cu o informatie digerata de o tara intreaga cu ceva timp in urma? hai sa "scrim" ca sa ne umplem timpul...

    la Stire: Cutremur de 4,2 grade in Vrancea
    Un cutremur cu magnitudinea de 4,2 grade pe scara Richter a avut loc, vineri, in zona seismica Vrancea. Seismul s-a produs la ora 10.25, in judetul Vrancea, la o adancime de 120 de kilometri, a anuntat Institutul National pentru Fizica Pamantului (INFP...
  • oare?

    de ce intotdeauna raspandacii si pupincuristii PDL au cladit imaginea "prosperitatii" si "innoirii" cu ajutorul masurilor negative? pentru ca "poporul" are nevoie sa vada capra moarta din curtea vecinului. tovarasi pdl-isti, nu va arogati merite pe seama faptului ca psd-istii si pnl-istii sunt la fe...

    la Stire: "Bestia" Funeriu (Opinii)
    Funeriu. Daniel Funeriu. Ministrul Educatiei. Judecand dupa inceputul de chelie si vorbirea usor pretentioasa, nu pare periculos. Dar nu va lasati inselati, vajnici cetateni. Omul e un pericol. Ce-a facut acest personaj malefic? Ei bine, a organizat un Ba...
  • claustrofobie

    Haoleu, sa moara ce'are mujchiu' lu' Perversu', poy dak are "claostrofobie" sau cum s'o chema aia, sa sa duce la canale, la asfalturizari, hau poate sa face minerit, haules?

    la Stire: Rudele lui Bercea Mondialu au facut scandal in fata tribunalului
    Decizia Instantei de amanare a judecarii cererii de eliberare provizorie a lui Bercea Mondialu a incins spiritele, miercuri dumineata, in fata Tribunalului Olt. Rudele lui Bercea si apropiatii acestuia au inceput sa se certe si sa se imbranceasca, fiin...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    cum cine?

    "Prin Memorandumul nr. D2/1094 29.02.2000 conceput de Petre Roman şi preluat apoi de Andrei Pleşu se cerea oficializarea termenului de rom pentru denumirea etniei ţiganilor. „Propunem folosirea, cu precădere, a termenului rrom în corespondenţa MAE, în paralel cu formulele alternative menţionate mai ...

    la Stire: Rromii cer modificarea DEX-ului
    Agentia de Dezvoltare Comunitara "Impreuna", Asociatia Rromilor "Egalitate de Sanse" Tulcea si Asociatia ACCEPT solicita modificarea definitiei substantivului "tigan" din Dictionarul Explicativ al Limbii Romane prin eliminarea identificarii discriminatori...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Comentariu inadecvat



    la Stire: Mircea Badea si Victor Ciutacu protesteaza in Piata Constitutiei
    Mircea Badea si Victor Ciutacu protesteaza, in Piata Constitutiei, fata de amenzile date de Consiliul National al Audiovizualului. Protestul, care a inceput la ora 14:00, a fost anuntat in urma cu o saptamana si, inca dinainte de ora inceperii sale, catev...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    cand

    vorbesti despre nebuni te referi la cei din "pd minus l", nu' asha?

    la Stire: Mircea Badea si Victor Ciutacu protesteaza in Piata Constitutiei
    Mircea Badea si Victor Ciutacu protesteaza, in Piata Constitutiei, fata de amenzile date de Consiliul National al Audiovizualului. Protestul, care a inceput la ora 14:00, a fost anuntat in urma cu o saptamana si, inca dinainte de ora inceperii sale, catev...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Comentariu inadecvat



    la Stire: Mircea Badea si Victor Ciutacu protesteaza in Piata Constitutiei
    Mircea Badea si Victor Ciutacu protesteaza, in Piata Constitutiei, fata de amenzile date de Consiliul National al Audiovizualului. Protestul, care a inceput la ora 14:00, a fost anuntat in urma cu o saptamana si, inca dinainte de ora inceperii sale, catev...
    Arata cele 3 raspunsuri la acest comentariu
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    deci

    mah, liniste, ce ***! deci... hotii nu trebuie legati! ce'ati innebuneat??? cine ne mai face campanie, cine mai da banu' la partid??? liniste, da?!

    la Stire: E timpul sa regandim in ansamblu sistemul fiscal?
    De doi ani, orice masura de austeritate adoptata de autoritatile guvernamentale se justifica simplu: nu sunt bani. Inaltii oficiali guvernamentali, in frunte cu Emil Boc, au si o explicatie, nu s-a pus deoparte nimic atunci cand economia tarii duduia. ...
  • rom = tigan

    termenul rrom este o agresiunea axiologică ce induce confuzia "roman/rom“.acest film dezbate problemele tziganilor din Romania, tzara in care convietuiesc mai multe natzionalitati, alaturi de natzia romana, printre care enumer: unguri, germani, bulgari, rushi, tzigani...

    la Stire: Gafa la CE: limba romana, confundata cu cea romani
    Limba romana a fost confundata joi cu cea a rromilor in cadrul unei conferinte de presa in care erau prezentate evenimentele ce vor fi organizate cu ocazia Zilei Europene a Limbilor. Gafa a fost facuta de un purtator de cuvant al Comisiei Europene, pot...
  • usor

    bine ne va fi cand vor disparea lichelele din pd-l, psd, pnl... si toata sleahta de cameleoni politici, respectiv oameni de afaceri fara educatie civica, morala, umana... da, stiu, sunt un idealist sa cred in valorile umane ale societatii romanesti, si sper sa apuc ziua cand ele vor cladi viitorul r...

    la Stire: Emil Boc, catre romani: Greul nu a trecut
    Premierul Emil Boc a prezentat luni, in plenul Camerei Deputatilor, cateva dintre realizarile Guvernului in ultimele noua luni si a avertizat ca "greul nu a trecut", si ca in urmatoarea perioada masurile de reforma trebuie consolidate, pentru a se putea t...