Intrari recente

  • Domnule Presedinte(int),

    Eu trebuie in aceste zile sa fiu mandru sau sa-mi fie rusine ca sant ROMAN?

    la Stire: Antonescu: Sa fie limpede, presedintele Romaniei nu primeste ordine de la nimeni
    Presedintele interimar Crin Antonescu a declarat, vineri seara, de la Palatul Cotroceni, ca presedintele Romaniei, deplin sau interimar, nu va primi ordine de la nimeni, facand referire la presedintele Comisiei Europene, Jose Manuel Barroso. Reactia s...
    Arata cele 3 raspunsuri la acest comentariu
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Oare

    de ce trebuie sa vedem aceste lucruri doar atunci cand ne spun altii.Adevarul este ca situatia este mult mai grava decat ne arata francezii.Sportul romanesc are nevoie urgenta de oameni cinstiti....

    la Stire: Francezii dau de pamant cu fotbalul romanesc
    Faptul ca fotbalul romanesc se afla intr-un declin puternic nu mai este un secret pentru nimeni, nici macar pentru jurnalistii francezi care au incercat sa descopere cauzele acestei caderi abrupte. Surpriza, sau poate nu, principalii vinovati sunt oamenii...
  • De ras,

    doamna Boagiu,de ras CFR,nu se poate sa radem mai putin nici de Realitatea,care se mentine echidistanta(la o distanta apreciabila) de o prezentare corecta a relitatii romanesti.Avem totusi si pentru cine plange:putem plange linistiti pentru noi,cei multi ,subiect al manipularilor sau a incercarilor ...

    la Stire: Realitatea TV i-a facut plangere penala Ancai Boagiu
    Realitatea TV i-a facut plangere penala ministrului Transporturilor, Anca Boagiu, dupa ce trenul in care se aflau ministrul si mai multi ziaristi s-a defectat si a fost reparat cu o creanga dintr-un copac. Avocata postului TV, Madalina Draghici, sustin...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Au reusit,

    incercau sa "ajute"Egiptul din timpul lui Naser,atunci cand s-a inceput constructia barajului Assuan,odata cu nationalizarea canalului de Suez.Au reusit sa plaseze imprumutul...

    la Stire: FMI va imprumuta Egiptul cu 3 miliarde dolari
    Fondul Monetar International (FMI) va imprumuta Egiptul cu 3 miliarde de dolari, in urma unui acord incheiat cu guvernul interimar de la Cairo. FMI a laudat incercarile guvernului egiptean de a stabiliza economia, puternic afectata de revoltele care au...
  • Probabil

    domnul Igas a ascultat discursul lui Obama ,tinut in fata studentilor in care a exprimat opinia ca toate marile cariere au inceput cu rasunatoare esecuri...

    la Stire: Igas explica de ce si-a luat Bac-ul la 23 de ani: Ca orice om poti sa ai un esec in viata
    Ministrul de Interne Traian Igas a vorbit in permiera despre etapa educationala a vietii sale. Mai exact, seful MAI a explicat de ce si-a luat Bacalaureatul la o varsta mai inaintata, tinand, insa, sa precizeze ca nu este vorba de varsta de 24 de ani, cum...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Nu

    este vorba despre arabi ,de data aceasta.Este vorba despre kurzi,care locuiesc pe teritoriul Turciei,Irakului ,Siriei,Iranului,si care ca si in cazul Libiei ne sant prezentati,ca dizidenta democratica impotriva dictaturii.Ar fi de dorit ca noi cititorii sa beneficiem de o informare cat mai completa ...

    la Stire: Siria: Zeci de politisti, morti in conditii suspecte aproape de granita cu Turcia
    Cel putin 80 de membri ai fortelor de securitate siriene au fost ucisi, luni, in timpul ciocnirilor cu persoane inarmate, in orasul nord-vestic Jisr al-Shughour, relateaza televiziunea de stat. Alte rapoarte vorbesc de cel putin 120 de politisti morti, si...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Nu uitati

    domnule Ponta ,ca actuala stare de fapt a politicii romanesti se datoreaza celui care va "promovat" ca sef de partid.Ne amintim cu totii ca domnul Iliescu a instaurat in tara noastra"DEMOCRATIA ORIGINALA".Imi este greu sa cred ca daca nici Obama inca nu a putut inca,va reusi alianta cu "obiective ma...

    la Stire: Ponta il parafrazeaza pe Obama: "Da, se poate!"
    Liderul PSD, Victor Ponta, a transmis luni mesajul sau catre romani, de ziua Micii Uniri. Ponta isi incepe postul pe blog cu un citat din Alexandru Ioan Cuza si termina prin a-l parafraza pe presedintele american Barack Obama. "Unirea este singura star...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Nu este sport.

    Se vorbeste de liga de fotbal.Departe de notiunea de SPORT.Vorbim despre lumea teparilor...pe fata.

    la Stire: Mititelu: M-am prostituat pentru Piturca
    Patronul Universitatii Craiova, Adrian Mititelu, spune ca i-a indeplinit toate cerintele antrenorului Victor Piturca. "Am semnat toate clauzele nebunesti de pe pamantul asta. I-am acceptat toate doleantele. Pot spune ca m-am prostituat pentru Piturca. ...
  • Ai dreptate,

    este mai bine la Cali.Au si coca(fara cola). Nu sant convins ca Steaua nu are aceiasi bucurie in privinta despartirii.

    la Stire: Zapata, bucuros ca a scapat de Steaua
    Portarul columbian Robinson Zapata a declarat ca este bucuros ca a incheiat colaborarea cu Steaua si ca are optiuni de a ajunge in Turcia sau in Germania. "Am incheiat colaborarea cu Steaua, slava Domnului sunt jucator liber, pentru ca am petrecut trei...
  • Stimata Alina Bardas,

    mi-ar place sa aveti dreptate,iar la sfarsitul lui 2011 sa avem o solida clasa de mijloc, cu venituri stabile si nu neglijabile bazata pe angajatii din mediul privat.Din nefericire nu mai reusesc sa cred in basme.Dar totusi sper sa aveti dreptate dumneavoastra...

    la Stire: Salariile din mediul privat vor creste cu maxim 8%, in 2011
    Salariile din mediul privat vor creste, in 2011, cu maxim 8 la suta, potrivit unui studiu al firmei de cercetare Mercer. Datele arata ca cele mai multe companii vor acorda cresteri salariale anul viitor si numai 10% au in plan mentinerea salariilor la ...