Intrari recente

  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Lipsa de eleganta

    De ce trebuie sa jignesti? Faptul ca unii romani muncesc in afara tarii, nu inseamna automat ca sunt capsunari si rigipsari? Sunt foarte multi cu studii superioare. Inainte sa sari cu gura pe mine, afla ca in 2012 am votat USL, iar ieri Iohannis. De ce? Simplu. Asteptarile mi-au fost inselate. ponta...

    la Stire: Ponta: Sunt trist, imi pare rau. Sunt hotarat sa raman in functie
    Premierul Victor Ponta a subliniat, luni, intr-o declaratie de presa, ca este hotarat sa ramana in functie, dupa ce a fost invins de presedintele PNL, Klaus Iohannis, in turul al doilea al alegerilor prezidentiale. De asemenea, Victor Ponta a afirmat c...
    Arata cele 2 raspunsuri la acest comentariu
  • Tipic dictatorilor

    Ei propun cu titlu de obligatie. Este vorba de doua parti implicate. pesedeii "negociaza" respectand principiul: ori acceptati conditiile noastre. Asta este tot. Penibil. Daca nu-l votezi pe tantalau inseamna ca esti basist. Daca le spui ca iti doresti sa ii vezi pe amandoi morti, dar tot nu-l votez...

    la Stire: Negocierile pentru dezbaterile Ponta-Iohannis au esuat
    Presedintele executiv al PSD, Liviu Dragnea, a declarat ca echipele de negociere ale PSD si ACL nu au ajuns la o intelegere privind organizarea unor dezbateri electorale intre Victor Ponta si Klaus Iohannis. "Noi nu am primit acceptul deocamdata pentru...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Prosteala pe fata

    Daca nu erau alegeri, bugetul era gata de cateva saptamani. Normal ca nu il pot prezenta. Prostalaul ar mai lua maxim 25% in turul doi. Noul buget este construit pe cresteri de taxe, impozite si accize. Asa cum anul trecut nu s-a respectat legea in calculul noii accize, asa se va intampla si acum. U...

    la Stire: Ponta arunca bugetul in carca lui Tariceanu: El va fi premier
    Bugetul pentru 2015 va fi trimis in Parlament dupa ce va fi agreat de reprezentantii Comisiei Europeana si ai Fondului Monetar International, a declarat vineri, premierul Victor Ponta, in judetul Suceava. Potrivit acestuia, o delegatie a organismelor f...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Coincidenta?

    Tot 100 de lei le dadea si nea nicu. Cam tot in iarna. Este adevarat ca era in decembrie, nu noiembrie. Si la o saptamana pleca cu elicopterul. Imi doresc o coincidenta completa. Viorel poate pleca si cu duba, nu ma supar. Bai, trezirea. Chiar nu vedeti rahatul in care ne baga asta?

    la Stire: Guvernul creste salariile angajatilor din Sanatate - cine cat ia
    Guvernul a aprobat ordonanta de urgenta care prevede cresterea cu 100 de lei de la 1 ianuarie 2015 a salariilor personalului din sistemul sanitar aferent retelelor aflate in subordinea Ministerelor Sanatatii, de Aparare si de Interne, a declarat marti min...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Votantul lui Ponta

    2KK2? In cazul tau, cratima este o nebuloasa totala. Important este sa ii dai inainte cu personajul tau de desene animate. Votantii lui ponta. Sunt tare curios cum reusiti sa gasiti popandaul pe lista. Cred ca si cititul va pune mari probleme.

    la Stire: Ponta promite masuri pentru diaspora in turul 2: Daca un singur roman nu poate sa voteze...
    Premierul Victor Ponta a promis luni ca va lua toate masurile posibile pentru ca in turul 2 al alegerilor prezidentiale toti romanii din strainatate care vor sa vina la vot sa-si poata exercita acest drept si ca ministrul de Externe este responsabil in ca...
  • Ngngngng

    Someri, tineri, locuri de munca, bacalaureat. Pai prostul clasei isi bate joc de educatie. Consecinta? Multi tineri care termina liceul sunt semi-analfabeti. Unde ar dori muschii tai sa ii angajeze? Teoria formelor fara fond. Acesta este principul de functionare al acestui guvern. Presedintele care ...

    la Stire: Cea mai mare provocare a Romaniei, in viziunea lui Ponta
    Premierul Victor Ponta a declarat, miercuri, ca problema somajului este cea mai mare provocare si a afirmat ca la conferinta la nivel inalt privind ocuparea fortei de munca in Europa, desfasurata la Milano, a prezentat situatia Romaniei si legislatia in d...
  • Ne ia ala negru!

    Cu asemenea specimene in guvern suntem condamnati. Este incoerenta, nu misca un deget fara aprobarea pseudo-premierului. Presupun ca nu avanseaza nici o valoare deoarece nu iese la calcule. Si daca anul trecut au putut sa schimbe regulile jocului in timpul jocului, anul asta este chiar in preajma al...

    la Stire: Panseurile Ioanei Petrescu despre acciza: Va fi ori aceeasi, ori schimbata
    Ministrul Finantelor, Ioana Petrescu, a declarat, marti seara, ca inca nu a terminat de analizat modul de calcul pentru acciza ce va fi aplicata anul viitor, insistand asupra faptului ca "va fi gata la timp" pentru ca statul si companiile sa isi pregateas...
  • Sigur?

    Sa mai intrebam 170 de institutii. Pana o gasim pe prima care sa spuna ca suntem pe crestere economica. Altfel se supara ala micu\' ce ocupa fotoliul de premier. Chiar asa? In campanie electorala sa apara in presa toate bubele din capul lui viorel? Nu este frumos.

    la Stire: Recesiunea tehnica, reconfirmata de INS: Ce modificari a facut
    Institutul National de Statistica (INS) a reconfirmat miercuri intrarea in recesiune tehnica in al doilea trimestru din acest an, dar a urcat usor estimarile nominale si relative privind PIB atat pentru primul trimestru, de la -0,2% la -0,1%, cat si pentr...
  • Astia nu citesc presa?

    Ca doar s-a laudat ala micu\' ca a dus economia la cer. Cresterea economica nici nu se mai poate cuantifica. Si tocmai acum in campanie electorala. Nu au si eu un pic de obraz. Il deranjeaza pe pseudo-premier din colindatul tarii. Ar fi bine ca aceste personaj sa inchida toate televiziunile, mai put...

    la Stire: Ponta, confruntat cu un protest la Guvern in plina campanie electorala
    Sindicalistii de la Cartel Alfa, dar si membrii Federatiei "Solidaritatea Sanitara" din Romania vor picheta, marti, sediul Guvernului. Astfel, aproximativ 5.000 de sindicalisti Cartel Alfa vor protesta marti in fata Guvernului, pe care il acuza ca nu s...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    E cam cusuta cu ata alba

    Parca vad ca iese ala micu\' si ne anunta triumfator ca plateste si se rezolva problema. Sau da repede o ordonanta de urgenta. Dar pentru asta, trebuie sa ne prezentam cu mic, cu mare la vot. Si sa-l votam, ca doar este salvatorul in izmene. Primarul de carton nu stia de datorii, nu stia de probleme...

    la Stire: Bucurestenii n-au apa calda, Oprescu da vina pe campanie: Se simte un vant liberal
    Primarul general al Capitalei, Sorin Oprescu, a dat vina pe Distrigaz si Electrocentrale Bucuresti (ELCEN) ca bucurestenii din mai multe sectoare nu au apa calda. Sorin Oprescu a sugerat ca ar fi vorba chiar de anumite interese ale liberalilor in scand...