Intrari recente

  • Tututor votantilor acestui guvern

    Ati primit exact ceace ati dorit! Acuma va va duce la sapa de lemn usuraticilor! Nu imi pot inchipui cum este posibil sa fiti atat de fraieriti si sa nu vati fi dat seama cum ati dat arma criminalilor care va vor zdrobi capetele! Cum domnilor?? Cum vati asternut asa dormiti! Si asta nu este decit in...

    la Stire: Un guvern obez si penal (Opinii)
    Nici nu putea fi altfel Executivul cu un asemenea Parlament si o asemenea majoritate. O reprezinta pe deplin. Dupa ce Victor Ponta a promis ca odata scapat din chinga structurii guvernamentale supradimensionate decisa de Emil Boc va face el un guvern s...
  • A cui este vina ca ARD/PDL sunt in aceasta situatie

    Lasand la o parte USL, a cui este vina esecului PDL/ARD ? A nimanui decit a lor! Au sustinut o persoana ca Udrea care cu toate ca imi place ca persoana - dar NU A FOST capabila ca ministru! O campanie sau doua de turism foarte scumpe si nicidecum vizibile si in rest scandal, posete, rochii si aiurel...

    la Stire: Ultima strigare a lui Traian Basescu (Opinii)
    Scorul mare obtinut de USL, disparitia ARD din cauza rezultatului catastrofal la alegeri si esecul unor importanti lideri PDL trebuie sa-i fi dat deja de inteles presedintelui ca nu prea mai are ce face, daca va considera in continuare Uniunea Social Libe...
  • Coup d'├ętat

    Nu are nimeni puterea sau curajul sa dea o lovitura de stat prin care sa disolve parlamentul sa forteze legea lustratiei, sa dea puteri agentiei ANI, sa puna in practica Articolul 8 al procramatiei de la Timisoara. Sa organizeze alegeri anticipate si sa nu dea voie la nici un penal si sau unor oamen...

    la Stire: Antonescu: Daca Tariceanu accepta sa fie premier, va fi exclus, iar Basescu suspendat
    Presedintele PNL Crin Antonescu considera ca fostul premier liberal Calin Popescu Tariceanu este manipulat de propagandisti, facand referire la declaratiile de marti ale acestuia, din Parlament. Totodata, Antonescu nu crede ca Tariceanu ar accepta o e...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Mesaj Pentru Presedintele Basescu!

    1. Faceti pace cu Majestatea Sa Regele Mihai! 2. Suportati absolut tot ceace inseamna tehnologie si inbunatatirea sistemului birocratic cu ajutorul tehnologiei! 3. Faceti un birou care sa se poata ocupa in special cu reintoarcerea Romanilor din Strainatate! 4. Dati drumul la posibilitatea ca Roma...

    la Stire: CCR a decis: Basescu revine la Cotroceni - Bucurie fara margini la PDL, USL continua lupta
    Decizia CCR de a invalida referendumul ca cvorum si de a determina reintoarcerea lui Traian Basescu la Cotroceni a provocat reactii de bucurie in randul taberei sale si de nemultumire in USL. Cristian Preda, deputat PDL, si-a exprimat multumirea fata ...
  • DACA si cu PARCA

    Avem nevoie de revolutia doua si asta adevarata: Schimbarea, adica rezolvarea problemelor acute ale actualei Constitutii, Scaderea pana la 200 parlamentari, Legea lustratiei implinita. ANI sa aiba putere si Justitia sa fie independenta! Atata iti doresc eu tie dulce Romanie!

    la Stire: Ponta: Daca votau 10 milioane, nu vorbeam acum de un mini-recensamant
    Premierul Victor Ponta a declarat, vineri seara, ca daca la referendum ar fi votat zece milioane de romani, acum Romania nu era in haos si nu s-ar fi discutat despre un mini-recensamant. "Pe 10 iulie, la alegerile locale, s-a votat pe listele electoral...
  • Cita nesimtire

    Te-ai aliat cu tortionarii care dupa 40 de ani de chin - au jefuit toata tara si avutia lor.. Iar acuma ai tupeul sa te legi de niste rahaturi pe cind clica uslasa nu doreste decit sa stoarca ultimele picaturi de resurse Romanesti si de furat in continuare.. halal.. halal

    la Stire: Antonescu catre Dan Diaconescu: Nu va voi aresta in nicio situatie
    Presedintele interimar Crin Antonescu l-a asigurat pe liderul partidului PP-DD ca nu il va aresta niciodata. "Eu nu va voi aresta. Am anuntat doua lucruri (cand am fost numit presedinte interimar - n.red.): ca nu o sa-l gratiez pe Adrian Nastase, ca nu...
  • Opriti Parlamentul de a da si alte lovituri de stat!!!

    Base as forteze repararea constitutiei, sa reduca parlamentul la 300, ANI sa aiba putere si legea lustratiei sa fie luata in vedere precum punctul 8 de la Timisoara!.. Aceste rime din Parlament sa raspunda judecatilor cuvenite.. Daca nu sa aduca armata si sa opreasca aceasta lovitura de stat COMUNIS...

    la Stire: Crin Antonescu, noul sef al Senatului, campion absolut al chiulului de peste sase ani
    Presedintele PNL, Crin Antonescu, care de marti este noul sef al Senatului, este pe primul loc in topul absentilor din Parlament inca din 2006. Niciun alt coleg de-al lui de Camera nu a reusit sa lipseasca mai mult decat liderul liberal. Crin Antonescu...
  • Sa puna armata sa inchida parlamentul..

    Base as forteze repararea constitutiei, sa reduca parlamentul la 300, ANI sa aiba putere si legea lustratiei sa fie luata in vedere precum punctul 8 de la Timisoara!.. Aceste rime din Parlament sa raspunda judecatilor cuvenite.. Daca nu sa aduca armata si sa opreasca aceasta lovitura de stat COMUNIS...

    la Stire: Ponta: Il avertizez pe Basescu sa inceteze cu amenintarile
    Premierul Victor Ponta a reactionat si el nervos la avertismentele presedintelui Basescu. "Ii cer sa inceteze imediat cu aceste amenintari", a declarat Victor Ponta la Antena 3. "Il avertizez sa inceteze cu amenintarile. Nu ne este frica de amenint...
  • cum este posibil

    cum este posibil ca astfel de indivizi sa ia salariul de parlamentar dar sa ocupe si alte functii precum acest individ la liga? adica nu isi face decit 50% jobul in ambele parti nu? cum este posibil domnilor?? pleaca ma neghiobule de acolo securistule si lasa acolo pe cineva competent care ocupa ace...

    la Stire: Dumitru Dragomir: Ma gandesc serios sa ma retrag!
    Dumitru Dragomir a anuntat, marti, ca e foarte probabil ca acesta sa fie ultimul sau mandat la Liga Profesionista de Fotbal. Seful LPF sustine ca se gandeste serios sa se retraga, dar lasa totusi si o portita deschisa pentru o noua candidatura. "Ma ...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Atunci sa primeasca 40% din voturi!

    Ca primar general el reprezinta intregul electorat Bucurestean. Din moment ce el a facut numai 40% din ceace a propus, tot odata tot electoratul Bucurestean sa ai acorde numai 40% din voturi, iar 60% celuilalt candidat!

    la Stire: Sorin Oprescu: Am facut 40 la suta din ceea ce mi-am propus - Interviu Video
    Sorin Oprescu le mai cere un mandat de primar bucurestenilor, iar in campanie le va arata ce a reusit sa faca pana acum. In cadrul unui interviu acordat Ziare.com, medicul-primar recunoaste ca a reusit sa faca numai 40 la suta din ceea ce si-a propus, ...