Mesaj Pentru Presedintele Basescu!

  • 1. Faceti pace cu Majestatea Sa Regele Mihai! 2. Suportati absolut tot ceace inseamna tehnologie si inbunatatirea sistemului birocratic cu ajutorul tehnologiei! 3. Faceti un birou care sa se poata ocupa in special cu reintoarcerea Romanilor din Strainatate! 4. Dati drumul la posibilitatea ca Romanii din strainatate sa obtina imprumuturi bancare pentru imobile in Romania! Asta poate fi o infuzie de capital binevenita pentru piata imobiliara din Romania. In strainatate sunt organizatii care cerceteaza veniturile unui om, astfel incit riscul bancilor Romane sa fie cit mai diminuat. 5. Suportati in continuare lupta Anti Coruptie! 6. Suportati rezolvarea absolut a tuturor dosarelor de retrocedare de pamant si imobile din Romani. 7. Construiti o magna carta - solida pentru taxare, astfel incit firmele mici si mijlocii sa nu poata fi amendate de interpretarile unor functionari pusi pe luare de mita! 8. Suportati si dati putere camerelor de comert astfel incit ele sa fie cel mai puternic ONG care poate suporta firmele mici si mijlocii! Stiu ca din pozitia Dvs nu puteti face toate aceste lucruri dar puteti suporta multe demersul ca aceste si multe alte astfel de beneficii pentru poporul roman pot fi puse in practica!!! Asta ca ati spus nu demult ca este timpul de reconciliere nationala intre Prezidentie si celalalte institutii si persoane din statul Roman! Noroc si stima in continuare Domnule Presedinte! Semnat: Roman iubitor de Tara!

    la Stire: CCR a decis: Basescu revine la Cotroceni - Bucurie fara margini la PDL, USL continua lupta
    Decizia CCR de a invalida referendumul ca cvorum si de a determina reintoarcerea lui Traian Basescu la Cotroceni a provocat reactii de bucurie in randul taberei sale si de nemultumire in USL. Cristian Preda, deputat PDL, si-a exprimat multumirea fata ...
0 comentarii