Intrari recente

  • Despre PDL

    Nici PSD nu poate fi mai dezavuat ca PDL. De la PSD stiati la ce sa te astepti. Dar PDL a facut un mare, mare rau acestei tari: avea ocazia sa arate ca se poate face politica altfel decat PSD si sa nu arunce un numar imens de votanti in marea nepasare si blazare de acum. Urasc PDL pentru ceea ce...

    la Stire: A fost tradare! Guvernul Ungureanu a cazut cu ajutorul PDL, recunoaste un fost deputat
    Fostul deputat PDL Nicusor Paduraru a declarat vineri ca Guvernul Ungureanu a cazut cu ajutorul PDL, dar a sustinut ca nu stie cine din partid a coordonat actiunea de tradare. "Pot spune ca a fost o tradare exact din zona responsabila pentru a sustine ...
  • Nedumerire!

    De unde *** se intelege ca Basescu ar inghiti oameni ca Vanghelie sau Mazare? A zis ca sunt unii mai buni in PSD decat Ponta, ceea ce, sa fim sinceri chiar daca nu ne convine, asa este. Pe de alta parte, numai batut in cap nu e Traian Basescu sa nu inteleaga faptul ca nu exista nici o sansa sa cast...

    la Stire: Prezidentiabilul lui Traian Basescu
    E clar ca Traian Basescu a bagat duminica doua bete in gardul USL, pe de-o parte anticipand ca PSD si PNL vor avea candidati diferiti la prezidentiale, pe de alta parte, subliniind ca PSD ar avea si prezidentiabili mai competenti decat Victor Ponta. Ru...
  • Bun-rau !

    Sa multumim faptului ca am avut norocul sa ne vrea lumea in UE !!!!!!! Altfel, chiar si dl presedinte, degeaba era asa istet !!!!!!

    la Stire: Invitatii Ziare.com Emilian Isaila: Un spectacol marca Basescu sau ce se poate face cu un petic de hartie
    Rareori o decizie politica a provocat atata amaraciune pentru toti cei implicati. USL e in pragul dezbinarii, Dan Voiculescu e agitat, Crin Antonescu - dezamagit si pregatit sa o ia pe cont propriu, Victor Ponta - in defensiva, Monica Macovei - incordata ...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Bravo!

    Bine zis! Nici eu nu puteam sa scriu mai bine ceea ce cred in aceasta privinta! Din pacate, comentariile aici, nu duc la nimic! Nici nu cred ca le aude cineva!

    la Stire: Cum n-a plagiat de fapt Victor Ponta (Opinii)
    Spre deosebire de corul celor care afirma, cu un parfum de credibilitate, ce-i drept, ca Victor Ponta a plagiat, in cazul lucrarii sale de doctorat, al cartii care a fost inspirata de aceasta si, mai nou, intr-un volum redactat impreuna cu o doctoranda de...
  • Bravo!!!

    CATA dreptate aveti. E cel mai corect articol al Dvs pe care l-am citit! Si imi pare rau ca va dau dreptate pentru ca am crezut si am asteptat foarte mult de la MRU. Ca de altfel si de la Dl Baconschi. Sun totusi personaje prea "soft" pentru o lupta politica . Aceasta se face cu 2,3 idei dar spu...

    la Stire: O veste proasta pentru Mihai Razvan Ungureanu (Opinii)
    S-au scremut muntii si a iesit un soricel. Cam asa imi suna marele anunt facut de Mihai Razvan Ungureanu saptamana aceasta, la ora de maxima audienta, in privinta viitorului sau politic. "Este limpede ca este nevoie de o regrupare a dreptei in jurul ca...
  • Ba, foarte bine s-a facut!

    Am incurajat sa faca copii mamele care nu au posibilitati sau care sunt indiferente in cel mai bun caz fata de copiii lor. Si uite asa ne-am transformat intr-o natiune de asistati.... Poate ca asa se vor naste numai copii doriti, care vor avea toate sansele si nu vor mai fi atatea si atatea nenoro...

    la Stire: Politica lungului nasului (Opinii)
    Efectul deciziilor luate de Guvernul Boc in privinta statutului mamelor loveste dur in si-asa deficitara crestere demografica a Romaniei. Anul acesta, pentru prima data in ultimii 20 de ani cel putin, numarul copiilor nascuti intr-o luna a scazut sub 14 m...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Da

    Si eu sustin proiectul Noua Republica. Sper ca vom fi tot mai multi. Fiti parte a acestuia!

    la Stire: Cine se teme de Noua Republica? (Opinii)
    Urmaresc cu mare atentie reactiile starnite de orice manifestare a proiectului ce ar urma sa devina Partidul Noua Republica. In primul rand, ele confirma blocada media pe care o anticipam dintr-un bun inceput. Pe de alta parte, este interesanta virulenta ...
  • Da

    Eu nu vreau decat asa oameni in politica. Cum sa facem sa-i alungam pe ceilalti? Ma bucur ca sunt destui care gandesc asa ca mine.

    la Stire: Monica Macovei, succes in PE - rezolutia ei anticoruptie a fost adoptata
    Rezolutia anticoruptie propusa de europarlamentarul roman Monica Macovei a fost adoptata, joi, de Parlamentul European. "Cele mai importante prevederi sunt acelea ca se stabileste un mecanism anticoruptie la nivelul Uniunii Europene - prioritare sunt c...
    Arata cele 2 raspunsuri la acest comentariu
  • Da

    Domnule Paleologu, sunteti primarul meu! Mult succes!!!

    la Stire: Paleologu: Oprescu este cu 60 de ani in urma, Basescu - cel mai tare din parcare - Interviu (I)
    Vicepresedintele PDL, Theodor Paleologu, il critica pe primarul Capitalei Sorin Oprescu si considera ca marele merit al lui Traian Basescu e acela ca a tinut PSD in afara guvernarii. Fostul ministru al Culturii considera, intr-un interviu acordat Ziare...
  • Sa crezi d-ta!!!

    Ba eu cred ca ne-am saturat de politicienii romani pana peste cap, ca adevaratul "om din popor " numai manipulat bine ar putea sa mai vrea ceea ce este acum. Pe cine sa aparam? A sustine acest lucru acum echivaleaza cu "Nu ne vindem tara " din anii 90. Nu ne-am vandut-o, am dat-o pe gratis unor hi...

    la Stire: Melescanu: Crearea Statelor Unite ale Europei nu e posibila - nici romanii n-ar accepta
    Senatorul PNL Teodor Melescanu, fost ministru de Externe, a declarat ca o creare a Statelor Unite ale Europei, despre care vorbise joi Traian Basescu, nu e posibila in viitorul previzibil, aratandu-se ca nici romanii nu ar dori-o. Basescu vrea Statele ...