Intrari recente

  • De acord cu remus Cernea

    Pe langa argumentele lui Remus Cernea, as mai aduce si faptul ca prea sfantul ar fi pus in mod public sa dea dovada de ipocrizie; stiinduse bine ca l-a sustinut pe candidatul Ponta in campania electorala.

    la Stire: Remus Cernea, impotriva binecuvantarii patriarhului BOR la depunerea juramantului lui Iohannis
    Deputatul independent Remus Cernea a transmis Biroului Permanent al Camerei Deputatilor ca, la ceremonia de investitura a presedintelui ales Klaus Iohannis, binecuvantarea din partea patriarhului Bisericii Ortodoxe Romane reprezinta o incalcare grava a ca...
  • Nu mi s-a părut.

    Așa sa fie datul ochilor peste cap pe englezește?

    la Stire: Reactie necontrolata a ducesei de Cambridge - moment unic (Video)
    Ducesa de Cambridge a fost prinsa cu garda jos, recent, intr-un moment in care pare ca-si da ochii peste cap. Videoclipul a facut inconjurul lumii pe Internet. Kate Middleton se afla la un eveniment caritabil, impachetand cadouri pentru copiii nevoiasi...
  • Stefan Cel Mare

    a spus clar ca in cuvantul rusului nu trebuie sa ai incredere.

    la Stire: Vecinii Rusiei se inarmeaza masiv - Polonia acuza activitatea militara fara precedent a Moscovei
    Ministrul polonez al Apararii, Tomasz Siemoniak a spus ca activitatea navala si aeriana a Rusiei in regiunea Marii Baltice din ultima saptamana a fost "fara precedent". Oficialul polonez sustine ca cea mai mare parte a activitatii Rusiei a fost in apel...
  • Nimic nou .

    Se aștepta oare cineva la alta mișcare din partea lui Putin ?

    la Stire: Tap ispasitor, gasit de Kremlin: Banca centrala a Rusiei, investigata pentru sabotaj
    Criza care a cuprins economia Rusiei nu este o urmare nici a sanctiunilor economice impuse de Occident, nici a scaderii pretului petrolului - ci a sabotajului din interior. Un inalt membru al partidului presedintelui Vladimir Putin a acuzat Banca Rusie...
  • Han si Los Angeles

    Ar fi bine sa o judecați pe Mona Musca cunoscând câte ceva din ceea ce se întâmpla pe vremuri ;la Iasi spre exemplu căminul de fete al politehnicii a fost atacat de "oaspeții" noștri pentru ca ei aveau nevoie de femei si nu mai puteau răbda. Poate ca după voi, ar fi trebuit sa li se dea intrarea lib...

    la Stire: Mona Musca il lauda pe Iohannis: A fost fantastic
    Mona Musca, fost lider important al PNL, are numai cuvinte de lauda la adresa presedintelui ales Klaus Iohannis. "Fata de Klaus Iohannis, eu sunt foarte subiectiva, pentru ca l-am cunoscut foarte bine intr-o perioada importanta pentru domnia sa si pent...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Cam uituc Putin

    In memoria individului asta nu a mai rămas loc pentru războiul ruso finlandez in care au murit 10 bravi ostași sovietici pentru unul finlandez( afirmație ufăcută de Hrusciov). Despre bravii ostași ruși mai puteți afla dacă dați o cautare pentru "războiul cârnaților" si "războiul ruso-japonez." Ruși...

    la Stire: Putin, discurs despre starea natiunii: Nu ne-a infrant nici Hitler, nu o va face nici Occidentul
    Presedintele rus, Vladimir Putin, a tinut, joi, discursul anual privind starea natiunii. In prima jumatate a discursului, Putin a vorbit despre Crimeea, suveranitatea Rusiei si a lovit in Occident, pentru ca in a doua sa faca promisiuni economice privind ...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • De ce iese paduchele pe frunte?

    Daca erai in stare sa citesti de pe prompter, ar trebui sa poți citi si comentariile provocate de ieșirea ta ca paduchele pe frunte.

    la Stire: Basescu ii cere lui Ponta sa demisioneze de la Guvern, PSD reactioneaza
    PSD a reactionat joi seara, prin vocea purtatorului de cuvant Gabriela Firea, la solicitarea presedintelui in functie Traian Basescu cu privire la demisia lui Victor Ponta din functia de premier si asumarea de catre PSD a unui nou Guvern cu alt prim-minis...
  • La Moscova?

    N-a spus unde crede el ca trebuie sa meargă.

    la Stire: Iliescu: Iohannis o sa invete, cum am invatat cu totii
    Fostul presedinte al Romaniei Ion Iliescu s-a ferit sa ii dea un sfat lui Klaus Iohannis, castigatorul alegerilor prezidentiale din acest an, spunand doar ca este un om "dotat cu calitatile necesare" si care "o sa invete, cum am invatat cu totii". "Est...
  • In atenția Monicăi Macovei.

    Individul acesta reprezintă pe cineva in parlamentul european. Oamenii aceia nu se simt rușinați ca sunt reprezentați de un astfel de individ? Si aici regulile sunt deficitare. Ar trebui sa existe o procedura pentru un referendum prin care sa se rezolve astfel de probleme.

    la Stire: Adrian Severin spune ca a fost lovitura de stat, dupa care o drege: Am votat cu Iohannis
    Europarlamentarul Adrian Severin sustine ca a votat cu Klaus Iohannis la presedintie, nu cu fostul sau coleg de partid Victor Ponta. Dezvaluirea vine la scurt timp dupa ce Severin a scris pe blog ca duminica am asistat la o lovitura de stat pusa la cale d...
  • Am rămas surprins.

    A fost o surpriza sa aflu ca exista așa multe organizații ale diasporei romanești si eu n-am știut de existența lor; chiar am dorit sa existe, sa fiu conștient ca aici unde sunt eu am putea constitui o astfel de organizație si sa lluam legătura cu acestea pentru a ne uni eforturile pentru instaurare...

    la Stire: Romanii din diaspora, scrisoare deschisa pentru Klaus Iohannis: Nu v-am dat un cec in alb
    Mai multe grupuri de romani din diaspora au adresat o scrisoare deschisa catre presedintele ales Klaus Iohannis, caruia ii transmis ca nu i-au oferit "un cec in alb" si pe care il invita de la 1 Decembrie la Bruxelles, sa celebreze Ziua Nationala a Romani...